Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD ŞEFKATİ SOMA'DA

Çukurova GİAD şefkati Soma'da
 
Adana'nın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), 301 işçinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan maden faciasının yaşadığı Soma'ya yardım elini uzattı. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu'nun (TÜGİK) gerçekleştirdiği Soma gezisindeki heyette yer alan Çukurova GİAD, Çukurova şefkatini, Çukurova sevgisini Somalı ailelere iletti.
TÜGİK Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyet, maden faciasının yaşandığı Soma'ya gitti. Çukurova GİAD’ın da yer aldığı heyet, Soma Kaymakamlığı'nı ziyaret etti, ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden bir yetkili ile birlikte yaşamını yitiren madencilerin ailelerinden 5'inin evlerini ziyaret ettiler. Yaşamını yitiren madencilerin eşleri, çocukları ve yakınları ile görüşen heyet üyeleri, yanlarında getirdikleri oyuncakları çocuklara hediye ederek, onların acısını hafifletmeye çalıştı. 5 aileye nakdi yardımda bulunan heyet, Soma Maden Şehitliği'ni de ziyaret etti. Mezarlara çiçekler konuldu, dualar okundu.
Durumu görmek, bunun yanında gerek TÜGİK olarak, gerekse bireysel olarak veya dernekler bazında ne yapılabileceğini değerlendirmek için Soma ziyaretini gerçekleştirdiklerini bildiren Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, "Çok acı bir tabloyla karşılaştık. Her yaştan çocuklar, eşlerini genç yaşta kaybetmiş kadınlar var. 1,5 yaşındaki çocuklar babasız kalmışlar. İmkanları dar. İşe girdikleri için evlenip, eşya alanlar, ev alıp borçlananlar. Yurdun dört bir yanından insanlar yardıma koşmuşlar. Erzaklar götürmüşler, oyuncaklar götürmüşler. Çocukların eğitimini üstlenenler olmuş. Toplumsal bir duyarlılık, toplumsal yardımlaşmanın yine en güzel örneğini Soma'da gördük. Ülkemizdeki birlik ve beraberlik, yardımlaşma ruhu burada yine kendini göstermiş. Ancak, insanların derdi erzak değil. Hayatlarını sürdürmeleri, ayakta kalmaları için maddi ve manevi destek kadar, psikolojik desteğe de ihtiyaçları var. TÜGİK olarak yaptığımız bu ziyarette, diğer katılımcılar gibi Çukurova GİAD'ın desteği de Soma'da ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Hem taziyelerimizi bildirdik, hem acılarını paylaştık, hem de elimizden geldiği kadar ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık" dedi. 

FOTO GALERİ