Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

Etkili Sunumlar İçin Altın Öneriler


İŞADAMLARINA ETKİLİ SUNUM ÖNERİLERİ 
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), kişisel gelişim toplantılar serisi, PDR International Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı İpek Ateşalp'in katılımıyla sürdü. Ateşalp'in, genç işadamlarına etkili sunumlar konusunda bilgiler aktardığı toplantı, üyelerin de katılımıyla interaktif gerçekleşerek keyifli geçti.
Geçen yıl, Çukurova GİAD'ın üyelerine yönelik başlattığı Gelişim Atölyesi'nin konuğu bu kez İpek Ateşalp oldu. "Etkili Sunumlar İçin Altın Öneriler" konulu toplantı, dernek konferans salonunda yapıldı. Ateşalp, etkili sunumun iş hayatının her alanında önemine değinirken, vücut dilinin, ses tonlarındaki değişikliklerin de etkisini anlattı. Konuşma sırasında ses tonlamalarının nasıl olması gerektiğini, kendisini izleyenlerle birlikte ses pratiği yaptırarak aktaran Ateşalp, "Ses değişiklikleriniz ve vücut diliniz karşınızdaki kişiyi etkileyen unsurlardan. Ani ses değişiklikleri kimi zaman yapılmamalıdır. Ancak, dikkat çekmek, merak uyandırmak ve monotonluğu kırmak için ses değişikliği de önemli" dedi. Ateşalp'in interaktif sunumu sırasında, salondan konuklar alıp, onlara 2 dakika süreyle bir konuyu anlattırdığı bölümler de toplantının ilgi çeken bölümü oldu. Anlatımlar sırasında salondan konukların da katılımıyla renklenen anlatımlar, katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, toplantı sonunda, Ateşalp'e Teşekkür Belgesi verdi.
SAKARYA MERAK UYANDIRDI
Gelişim Atölyeleri toplantılarını önemsediklerini bildiren Başkan Sakarya, bu toplantıları sürdüreceklerini bildirirken, üyeler ve Adanalılar'ın karşısına, çok yakında Türkiye'ye damga vuracak bir etkinlikle çıkacaklarını müjdeledi. Bu toplantının detaylarını daha sonra kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydeden Sakarya'nın müjdesi merak uyandırdı. Sakarya, "Detaylarını şu anda paylaşamıyoruz. Ancak, Adana'da bir ilke daha imza atacağız. Bu toplantımız da diğerleri gibi büyük yankı bulacak. Bu etkinliğimiz sadece Adana değil, belki Türkiye'de bir ilk olacak" dedi.
KİMLER SUNUM YAPTI
Çukurova GİAD'ın, 20 Eylül 2012 tarihinde başlayan Gelişim Atölyesi Toplantıları'nda Nasuh Mahruki "Kendi Everest'inize Tırmanın", Tayfun Erdil "Pratik Liderlik", Ferda Binatlı Gümüş 'Liderlikte Duygusal Zeka", Ahmet Şerif İzgören "Herr Türk Bir Süpermendir" konularında sunum yapmışlardı. Çukurova GİAD'ın üyelerine yönelik etkinliklerinden biri olan Gelişim Atölyesi Toplantılarının yeni konuk ve konularla sürdürüleceği belirtildi.