Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

2019 ÇUKUROVA GİAD'LA ADANA YILI OLACAK

Başkan Sakarya yeni yılda da yeni projelerle Adana için çalışacaklarını söyledi
 
2019 Çukurova GİAD’la Adana Yılı olacak
 
Her fırsatta dile getirdiği ‘Dünya Kenti Adana’ hedefinde sayısız projeleri hayata geçiren Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), yeni yıla büyük projelerle giriyor. Yılın ilk ayında geleceğin emanetçisi gençlere yönelik akademi programını 3’üncüsünü başlatacak olan Çukurova GİAD, gündeminde konular ve dünyaca ünlü konuklarla Adana’nın sesini dünyaya duyurdukları Çukurova Zirvesi’nin 5’incisini de 22 Mart 2019 tarihinde yapacak. Yeni yılda yeni projelerle Adana için çalışmayı sürdüreceklerini vurgulayan Çukurova GİAD Başkanı ve Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkan Vekili Ömer Faruk Sakarya, “2019, Çukurova GİAD’ın projeleriyle Adana Yılı olacak” dedi.
 
ÇUKUROVA GİAD AKADEMİ BAŞLIYOR
Çukurova GİAD’ın Adana’nın en önde gelen sivil toplum kuruluşu olmasının verdiği sorumlulukla ‘Dünya Kenti Adana’ için çalıştıklarını hatırlatan Başkan Ömer Faruk Sakarya, 2019’da yeni projelerle yine Adana’nın zihinlerde yer almasını sağlayacaklarını söyledi. İlkini 2016’da hayata geçirdikleri, gençleri geleceğe hazırlayan Çukurova GİAD Akademi’nin (Management Business Academy-MBA) 3’üncüsünün 25 Ocak 2019 tarihinde başlayacağını açıklayan Sakarya, yoğun ilgi gören bu programa binlerce gencin başvuru yaptığını, başvurular arasından mülakatla seçilenlerin akademiye dahil edileceğini kaydetti.
 
SON BAŞVURU BUGÜN
Akademi için “www.giadakademi.com” adresinden online yapılan başvurularda bugün (28 Aralık) son gün olduğunu hatırlatan Sakarya, “İlk iki dönemde onlarca gencimizi mezun ettiğimiz MBA programımız üniversite son sınıf öğrencisi veya üniversiteyi yeni bitirmiş, 30 yaşını geçmemiş gençlerimize yönelik bir programdır. Katılımda. geçmişte olduğu gibi yine izdiham yaşıyoruz. Ocak ayının ikinci haftasında mülakatları yapacağız, 25 Ocak’ta da derslere başlayacağız. İnsan odaklı projelerimizden biri olan, gençlere yatırımın geleceğe yatırım olacağı inancıyla başlattığımız akademimize katılan gençlerimiz iş hayatlarında bir adım öne çıkıyorlar. Alanlarında uzman, birbirinden değerli hocalarımız verdiği eğitimler ve aktardıkları bilgilerle gençlerimizi güçlendiriyor, geleceğe hazırlıyor” dedi.
 
DARON ACEMOĞLU ADANA’DA
Çukurova Zirvesi toplantılarıyla Adana’yı zirve toplantılarla tanıştırdıklarını hatırlatan Çukurova GİAD Başkanı ve TÜGİK Genel Başkan Vekili Ömer Faruk Sakarya, yeni yılın ikinci büyük organizasyonu olan 5’inci Çukurova Zirvesi’nin 22 Mart 2019 tarihinde yapılacağını da açıkladı. Sakarya, gündeminde konular ve dünyaca ünlü konukların katılımıyla yapılan, Adana’dan verilen mesajlarla tüm dünya ülkelerinde gündem yaratan Çukurova Zirvesi’nde bu kez ‘Dünyada En Çok Alıntı Yapılan İlk 10 Ekonomist” arasında sayılan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü İktisat Profesörü Daron Acemoğlu’nun konuk olacağını bildirdi. 5’inci Çukurova Zirvesi’nin Daron Acemoğlu’nun yanı sıra farklı katılımcılarla birlikte tüm güne yayılacak bir program olacağını kaydeden Sakarya, “Göreve geldiğimiz günden bu yana dile getirdiğim ‘Dünya Kenti Adana’ söylemi ve isteğinden asla vazgeçmeden, bu hedef doğrultusunda programlar, projeler hazırlıyor, Adana için çalışıyoruz. Bu hedefle ilkini 2012 yılında yaptığımız Çukurova Zirveleri ile gözlerin Adana’ya çevrilmesini sağlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Zirve toplantılarımızda verilen mesajlar, anlatımlar, konuklarımızın kentimizle ilgili yaptıkları incelemeler ve değerlendirmeler Adana’nın sesini duyurmuş, kentimizi tanıtmış, yatırımcıların dikkatinin Adana’ya çevrilmesini sağlamıştır. Bu sonucu elde etmenin verdiği mutlulukla, yeni yılda yeni projelerimizle yine kentimize hizmet edeceğiz. 2019, Çukurova GİAD’ın projeleriyle Adana Yılı olacak. 27’inci yılına giren Çukurova GİAD olarak, yeni yılda yeni projelerle ekonomik yapı, iş hayatı, sosyal ve kültürel yapı olmak üzere her alanda çalışacağız” diye konuştu.
 
Çukurova GİAD’ın gündemle örtüşen Çukurova Zirvesi’ne 2012’de “Kriz kahini” olarak bilinen dünyaca ünlü ekonomist Nouriel Roubini, 2013’te Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, 2014’te efsane belediye başkanları Toronto’nun vizyoner Belediye Başkanı David Miller ile Londra Belediye Başkanı, İngiltere siyasetinin önemli ismi Ken Livingstone, 2015’te ise ABD eski Başkanı Bill Clinton’un ekonomi baş danışmanı Nobel ödüllü ekonomist Prof. Dr. Joseph Stiglitz konuk olmuştu. 2 bölümle gerçekleşen 4’üncü zirvede Prof. Dr. Kerem Alkin’in moderatörlüğünde “Türkiye’nin global yatırım politikaları; Adana için uzun dönem kalkınma planı” başlıklı ilk oturumda Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu konuşmacı olarak yer almışlardı.

FOTO GALERİ