Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

7'NCİ BULUŞMADA EV MÜJDESİ

Çukurova GİAD üyeleri, Huzurevi sakinlerini iftarda ağırladı
 
7’nci buluşmada ev müjdesi
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD), geleneksel hale getirdiği etkinliklerden biri olan Adana Huzurevi sakinlerine yönelik iftar programı 7'nci kez gerçekleşti. Keyifli sohbetlerin yaşandığı, genç işadamlarını huzurevinin sakinleriyle buluşturan yemekte, huzurevinin Küçük Ev Projesi’ne birkaç ev yapımı müjdesi de verildi.
Park Zirve'deki iftar yemeğinde Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve dernek üyeleri, misafirlerini kapıda kırmızı güller vererek karşıladı. Orucun açılmasının ardından yenilen yemek sonrası çaylar içildi, meyveler ve tatlılar yenildi. Yapılan sohbetlerin tadı da yemeğin ve tatlıların tadını aratmadı. Üyeler masalarında konuk ettikleri huzurevi sakinlerine içecekleri ve yiyecekleri sırasında hizmet etti. Bazı dernek üyeleri kimi zaman yemekte sıkıntı çeken huzurevi sakinine yiyeceğini, tatlısını ve meyvesini elleriyle yedirdi, içeceklerini içmelerine de yardım etti.
SAKARYA'DAN EV MÜJDESİ
Adana Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Adana İl Müdürü İpek Kobaner, Adana Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı'nın da katıldığı iftar yemeğinde konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, dernek üyelerinin huzurevi sakinleriyle bir araya geldiği iftar buluşmalarının özlemle beklenen etkinliklerinden biri olduğunu vurguladı. Yemekte bir müjde de veren Sakarya, Huzurevindeki Küçük Evler Projesi'ne birkaç ev yaptırarak destek vereceklerini belirterek, "Çukurova GİAD olarak artık siz büyüklerimizle daha fazla birlikte olma arzusunu ileri taşımak istiyoruz. Bu sebeple, derneğimiz bünyesinde sosyal etkinliklerimizde önemli katkı sunacak, yakın zamanda sizlerle bir aktivite de gerçekleştiren, ilerleyen günlerde daha fazlasını da yapacak olan kadın platformu kurduk. Çukurova GİAD yönetim kurulumuz, birlikteliğimizin nişanesi olarak sürekli yaşayacak anlamlı bir yapıtının huzurevinde olması gerektiğini düşündük. Üyelerimizden de alacağımız desteklerle huzurevine bir Çukurova GİAD evi kuracağız. Sizler Çukurova GİAD ismini yaşadığınız huzurevinde göreceksiniz. Biz de kendimizi sizlere daha yakın hissedeceğiz" dedi.
Adana'da sosyal hizmet anlamında her kesimin üzerine düşen görevi, insana yaraşır şekilde yaptığını bildiren Vali Yardımcısı İbrahim Avcı da, Çukurova GİAD ailesine verdiği destekler nedeniyle teşekkür ederek, "Hem genç işadamları, hem de huzurevinde kalan sakinlerimizin böyle güzel bir mekanda bu havayı teneffüs etmeleri çok güzel. Sosyal hizmetler küçükten büyüğe kadar toplumun her kesiminden değişik branşından değişik durumda olan insanlarımıza hizmettir. Sosyal devletin en önemli görevi bu hizmeti, en güzel, inşana yaraşır şekilde sunmanın çabası içindeyiz. Adana'da, bu konuda hakikaten her kesimin üzerine düşeni yaptığını memnuniyetle görmekteyiz. Bu hizmeti vermeye çalışırken Adana'nın kadirşinas insanının bu kurumları sahiplenmesi, kucaklaması çok güzel. Çukurova GİAD'ın verdiği hizmeti de, Türk insanının gönül zenginliği içerisinde keyifle izliyoruz" diye konuştu.