Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ADANA'NIN BAKAN SEVİNCİ

Çukurova GİAD Başkanı Sakarya, Çelik'in bakanlığının Adana için umut olduğunu söyledi
 
Adana'nın hizmette önü açılacak
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, hükümetin kabinede yaptığı değişiklikle Ak Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik'in Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmasının Adana için büyük bir moral olacağını belirterek, "Adana'nın daha çok hizmet üretme noktasında önü açılacaktır. Sayın vekilimizin bakanlığı kentimiz için umut olacaktır" dedi.
10 yılı aşkın süredir hükümetlerin hiç birinde bakanı bulunmayan Adana'nın bu hasretinin sona ermesinin Adana için büyük moral kaynağı olacağını vurgulayan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, "Bana bakanımızın olmaması ile ilgili sorular yöneltildiğinde, 'Bakanımızın olmamasıyla hayıflanmayalım. Kendi dinamiklerimizi harekete geçirelim. Bakan olmayan illerdeki sivil toplum örgütleri, devlet kurumları, bakanları varmış gibi çalışıp, çok güzel işler yapabiliyorlar. Önemli olan sesinizi duyurmanız' şeklinde beyanlarım olmuştu. Bu noktada Adana'da biz dernek olarak kentimiz için birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz. Kendi dinamiklerini hayata geçirirken, bir vekilimizin bakan olarak atanmasıyla Adana çok güzel yol kat edecektir. Adana'da, Adanalılar'ın kendi içlerinde yarattıkları bir sıkıntı vardı. Bu sıkıntının düzelmesi için büyük bir morale ihtiyaç vardı. Kabinedeki değişiklikle sayın vekilimizin Kültür ve Turizm Bakanı olması bizi çok mutlu etti. Bu değişiklik Adanalılar için büyük bir moraldi. Sıkıntı ancak böyle bir güzellikle değişebilirdi" diye konuştu.
DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ
Çelik'in bakan olması ile Adana'da insanların geleceğe umutlu bakacağını ümit eden Sakarya, "Biz sivil toplum örgütleri olarak da bir bakanımızın olması nedeniyle daha da çok çalışmalı, daha çok projeler üretip, sayın bakanımızdan sürekli bir takım isteklerde bulunarak, Adana için daha çok hizmet üretmeliyiz. Ben, Adana'da hizmetin, faaliyetlerin önünün açıldığına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Adana'nın bakanı olması kentimiz için büyük bir şanstır. Bizlerin de yapacağı, Adana'mız için faydalı projeler hazırlayıp, sunmak, bakanlığımızın desteğini almak, Adana'ya, Adanalılara, Adana'da yaşayanlara hizmet için çalışmaktır. Çukurova'da medeniyetin beşiği olan Adana'nın bir milletvekilinin Kültür ve Turizm Bakanı olması çok manidardır. Binlerce yıllık geçmişiyle, turizm için büyük potansiyel olan antik kalıntılara, doğal güzelliklere, yaz ve kış aylarında çok yönlü sportif olanaklar sağlayan dağ ve denize sahip olan, tarih, kültür ve deniz turizm potansiyeli yüksek olmasına karşılık, bu potansiyeli kullanamayan Adana'nın önü açılacak, bu yönde de önemli bir merkez haline gelecektir."
 
--- KUTUSU ---
 
2002'DEN SONRA İLK BAKAN
 
57'nci Hükümet'te Devlet Bakanlığı yapan dönemin Demokratik Sol Parti (DSP) Adana Milletvekili Tayyibe Gülek'in bakanlığının ardından, sonraki hükümetlerde Adanalı vekillere bakanlık verilmedi. 3 Mayıs 1999'da DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit'in başbakanlığı ile, Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Tansu Çiller ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başbakan yardımcılıkları yaptığı 3'lü koalisyon hükümette, Tayyibe Gülek, 12 Temmuz 2002 ile 18 Kasım 2002 tarihleri arasında bakanlık yaptı. Gülek'in bakanlığının ardından 2011'deki genel seçimin ardından kurulan 61'inci hükümet dahil kabinelerin hiç birinde Adanalı bakan olmadı. Yapılan değişikliğin ardından Adana Milletvekili Ömer Çelik'in Kültür ve Turizm Bakanı olması ile birlikte yaklaşık 11 yıllık bakan hasreti de sona erdi.