Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ADANA'NIN ÇUKUROVA GİAD'A İHTİYACI VAR

Başkan Sakarya, Çukurova GİAD'ın mali genel kurulunda konuştu
 
"Adana'nın güçlü STÖ'ye ihtiyacı var"
 
"Birçok kurumda Adana'ya hizmet isteği yok"
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana'nın birçok şeye ihtiyacı bulunmasına karşılık, birçok kurumda bunu sağlayacak yeterli irade veya hizmet isteğinin bulunmadığını, böyle bir durum içerisinde Adana'da güçlü sivil toplum örgütlerine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Çukurova GİAD'ın Ömer Faruk Sakarya başkanlığındaki 11'inci dönem yönetim yönetiminin hizmette bir yılı geride bırakması nedeniyle yapılan olağan mali genel kurul toplantısı dernek merkezinde üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Çukurova GİAD 10'uncu Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çelik'in divan başkanlığını, Kahraman Özer Canbulan ve Murat Töle'nin divan üyeliklerini yaptığı genel kurul, ulu önder Atatürk ve şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlandı. Faaliyet raporu, denetleme raporu ve mali raporlar okunduktan sonra oylamaya sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi. Genel kurulda üyelere hitap eden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana'da sivil toplum örgütlerinin etkinliğinin çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:
"Adana'mızda sivil toplum örgütlerinin etkinliği çok önemli. Çünkü, Adana'nın birçok şeye ihtiyacı var. Fakat ne yazık ki ihtiyacı olan bu kadar çok şeyi sağlayabilecek, birçok kurumda yeterli irade yada yeterli istek bulunmamakta. Böyle bir durum içerisinde de sivil toplum örgütlerinin gücü önemi daha da ortaya çıkıyor. Adana'daki sivil toplum örgütleri ne kadar güçlü olurlarsa, ne kadar önemli işler yaparlarsa içinde bulunduğumuz ortamda Adana'mız için, kentimiz için, bizler için, çocuklarımız için çok büyük fayda sağlayacaktır. Biz de bu düşünceyle 11'inci dönem yönetimi olarak Adana için yapabileceğimizin en iyisini yapma arzusuyla yola çıkmıştık. Bir yıl içerisinde de elimizden geleni yapma gayretinde olduk. Bir yıl içerisinde yaptıklarımızı gerçekleştirirken üyelerimizin desteği ve isteği bizi şevklendirdi, güç verdi. Üyelerimizden alacağımız destekle daha da iyisini yapma gayretini sürdüreceğiz."
Genel kurul sonrası dilek ve temenniler bölümünde görüşlerini dile getiren üyeler, Çukurova GİAD'ın zirve yaptığı bir dönem yaşadıklarını, yapılan faaliyetler, açıklamalar, verilen hizmetler, düzenlenen toplantılar göz önünde bulundurulduğunda Adana'da şu anda Çukurova GİAD'ın en etkin sivil toplum örgütü olduğunu bildirdiler.

FOTO GALERİ