Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ADANA'NIN İHTİYACI KENTSEL KİMLİK

Çukurova GİAD yönetimi, Karalar’ı ziyaret etti
 
Adana’nın ihtiyacı kentsel kimlik
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana’nın yeni bir kentsel kimliğe ihtiyacı olduğunu, bunun yanı sıra sembol binalar yapılması gerektiğini söyledi.
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcıları, aynı zamanda Seyhan Belediyesi Başkan Vekili olan Hakan Burç ve Kazım Tosun, Genel Sekreter Kamer Genç, Sayman Gökalp Sofuoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Efsun Erkemen ve Ceyhun Baskın, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti. Ziyarette, sohbetin ana konusu, çarpık yapılaşmanın da etkisiyle çeşitli tarihlerde doğal felaketlerden zarar gören Adana’da yapılacak kentsel dönüşüm çalışmaları, bunun yanı sıra özellikle Adana’ya kent kimliği kazandıracak sembol yapıların eksikliği ve önemi, Adana’nın geleceği ile ilgili çalışmalar sohbetin ana konusu oldu. Çukurova GİAD’ı çalışmaları nedeniyle yakınan bildiğini, takip ve takdir ettiğini belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “İyi işler yapan bir derneksiniz. Adana için, ülkemiz için güzel işler yapıyorsunuz. Halkımız da bizi 30 Mart’ta teveccüh gösterip hizmet için görev verdiler. Seyhan büyük olmanın yanında sorunları da bulunan bir ilçe. Mahallelerin yüzde 80’inin yenilenmesi, kentsel dönüşüm yapılması lazım. Kentsel dönüşüm yapacağız, ama, bu dönüşümü Adanalıların çalışacağı, Adana’ya ekonomik hareketliliğin sağlanacağı, Adanalı müteahhitlerin de içinde olacağı bir yapı ile düşünüyoruz” dedi.
Kentsel dönüşüm, kentsel kimlikle ilgili görüşlerini aktaran Çukurova GİAD Başkanı Sakarya da, “Seyhan gerçekten çok sıkıntılı bir ilçemiz. Çok zor bir göreve geldiniz. Allah yardımcınız olsun. Adana’nın yeni bir kentsel kimliğe ihtiyacı var. Kentsel dönüşümler doğru yapılmalı, gelecek düşünülerek Adana’ya güzel bir kentsel kimlik kazandırılmalıdır. Bunun yanı sıra, Adana’daki diğer bir eksik sembol bina olmayışı. Adana’ya sembol binalar kazandırılmalıdır. Adana’nın imarsız kent oluşu tartışılırken, bundan sonra inşa edilecek yapılarda kent dokusuna uygun, kent mimarisini yansıtan, bütünlük arz edecek, çarpıklığa son verecek projelerin hayata geçirilmesini arzu ediyoruz” diye konuştu.