Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ADANA'NIN POTANSİYELİ MÜTHİŞ

Vergi Dairesi Başkanı’ndan Çukurova GİAD’a ziyaret
 
“Adana’nın potansiyeli müthiş”
 
Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Adana’nın coğrafi konumu, yatırım avantajları açısından yüksek potansiyele sahip bir il olduğunu belirterek, “Adana’nın müthiş bir potansiyeli var. Bu potansiyeli ile her açıdan diğer illere göre ileride” dedi.
Çukurova Genç İşadamları Derneği’ne (Çukurova GİAD), iade-i ziyarette bulunan Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, kısa süre önce Adana’ya atanmasına karşılık, Çukurova GİAD’ın yaptığı çalışmaların kente damga vurduğunu, Adana’nın adının uluslararası boyuta taşıdığını gördüğünü bildirdi. Başta dünyanın 2 önemli ekonomistinden biri olan ‘kriz kahini’ Nouriel Roubini olmak üzere önemli isimleri getiren Çukurova GİAD’ı, Adana’ya gelmeden önce görev yaptığı İstanbul’da da duyduğunu dile getiren Tunalı, “Güzel işler yapıyor, kente katkı koyuyorsunuz. Sizi, ekibinizi ve üyelerinizi kutluyorum” dedi.  Çevre şehirlere göre Adana’nın sosyal yaşam kalitesinin çok daha ileride olduğunu bildiren Tunalı, “Göreve geldikten sonra Adana’nın müthiş bir potansiyeli olduğunu göreve geldikten sonra daha iyi gördüm. Bu potansiyeli ile her açıdan diğer illere göre ileride olan Adana, gelecekte yapılan yatırımlarla da ekonomide önemli bir metropol olacaktır” diye konuştu. Süresi 31 Aralık 2014’e uzatılan torba yasa ile ilgili bilgilendirme de yapan Tunalı, vergi borcu bulunan mükelleflere yapılandırma fırsatında son günü beklememeleri uyarısında bulundu.
Sıcak atmosferde geçen ziyarette dernek ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgi veren Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, 19 Ocak 2015 tarihinde, ABD eski Başkanı Bill Clinton’un Baş Ekonomisti olan Nobel ödüllü ünlü ekonomist Joseph Stiglitz’in de konuşmacı olarak katılacağı 4’üncü Çukurova Zirvesi’nin detayları hakkında bilgilendirdi. Sakarya, Adana’yı seven, kendini değil kentini düşünen işadamlarının üye olduğu Çukurova GİAD’ın Adana’ya katkı vermeyi sürdürdüğünü söyledi. Ziyarette, Başkan Yardımcıları Kazım Tosun ve Hakan Burç, Genel Sekreter Kamer Acer, Sayman Gökalp Sofuoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Efsun Tekyeten, Rafet Milli, Ömer Ertuğrul ve Ceyhun Baskın da bulundu. 

FOTO GALERİ