Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

AKDENİZ OYUNLARI'NA ÇUKUROVA GİAD'DAN DESTEK

Çukurova GİAD'dan Akdeniz Oyunları'na destek
 
Adana'nın tanıtımı, bölgeye yatırımların akması, kentin her açıdan cazibe merkezi olmasına yönelik çalışmalar yapan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. 2013 Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörlüğü ile işbirliği protokolü imzalayan Çukurova GİAD, Akdeniz Oyunları'nın Adana'da yapılacak müsabakalarına tam destek sözü verdi.
20-30 Haziran tarihlerinde Akdeniz'e kıyısı bulunan 25 ülkeden yaklaşık 4 bin sporcunun katılımıyla Mersin'de gerçekleşecek Akdeniz Oyunları'nın yelken, kano, binicilik ve bayan hentbol müsabakaları Adana'da yapılacak. Akdeniz Oyunları'nın Adana ayağında Çukurova GİAD da, etkinliklere destek verecek.
Bu amaçla yapılan işbirliği protokolü Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Bekir Korkmaz ile Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya arasında imzalandı. Bu protokole göre, Çukurova GİAD, Akdeniz Oyunları'nın eksiksiz ve büyük coşku ile yapılmasına tam destek verecek. Protokol, Çukurova'nın ulusal ve uluslararası alanda etkin tanıtımının yapılması, değişik kültürlerden gelen heyet ve sporcuların kaynaştırılıp, Çukurova bölgesinden kardeşlik mesajının verilmesi, bölgenin ulusal ve uluslararası sportif faaliyetlerde ev sahibi olması için lobi çalışmalarının yapılmasını da içeriyor. Çukurova GİAD üyeleri, Akdeniz Oyunları'nın tanıtımı için gönüllü elçi olacak, yapılmış tesislerin Akdeniz Oyunları sonrasında etkin kullanımı ile ilgili kurulacak komitede de yer alacak. Bu tesislerin yeni ulusal ve uluslararası organizasyonlarda da kullanılıp, yine Çukurova'nın ev sahipliği yapması için lobi sorumluluğunu da üstlenecek.
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 4 yılda bir gerçekleştirilen Akdeniz Oyunları'nın 42 yıl aradan sonra 2'nci kez Türkiye'de, birbiriyle artık iç içe olmuş komşu iller Adana ve Mersin'de yapılmasının Çukurova'da yaşayan herkesi heyecanlandırdığını söyledi. Bu organizasyonun bölgenin tanıtımı açısından büyük önemi bulunduğunu belirten Sakarya, "Akdeniz Oyunları'na sadece büyük bir spor organizasyonu olarak bakmamak gerekir. 25 ülkeden binlerce insan bölgemize gelecek. Akdeniz Oyunları, 25 ülkenin insanlarını bir araya getirecek, bu insanlar arasında bir dostluk, kaynaşma, paylaşma olacak. Olimpiyat Oyunları'ndan sonra ikinci büyük spor organizasyonu olan Akdeniz Oyunları'yla yakalayacağımız tanıtım imkanını çok iyi değerlendirmeliyiz. Bu çerçevede, biz de Çukurova GİAD olarak Akdeniz Oyunları'na tam destek vereceğiz" dedi.
 
 

FOTO GALERİ