Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

CLINTON'IN EKONOMİ BAŞDANIŞMANI ADANA'YA GELİYOR

Ekonomi zirveleriyle zirveden inmiyor, Çukurova GİAD farkını hissettiriyor
 
Clinton'ın ekonomi başdanışmanı Adana’da
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), 19 Ocak 2015 tarihinde yapacağını duyurduğu ekonomi zirvesiyle gündeme bomba gibi düştü. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ABD eski Başkanı Bill Clinton'ın Ekonomi Başdanışmanı Nobel Ödüllü Ünlü Ekonomist Joseph Stiglitz’in Adana’ya geleceğini bildirdi.
Her toplantısı olay yaratan Çukurova GİAD’ın Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Yaza Veda Gecesi’nde merak uyandıran, Türkiye’de benzerinin olmadığını bildirdiği toplantının ipuçlarını sosyal medya üzerinden verdi. Başkan Sakarya, facebook ve twitter’dan yaptığı paylaşımlarında, Çukurova GİAD olarak ilkini 2012’de ‘kriz kahini’ olarak bilinen, dünyanın en önemli 2 ekonomistinden biri olan Nouriel Roubini’nin katılımı ile ekonomi üzerine, 2’incisi 2013’te Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’in katılımıyla enerji üzerine, 3’üncüsünü 2014’te David Miller ve Ken Livingstone’nun katılımlarıyla kentleşme üzerine toplantılar yaptıklarını hatırlattı. Her biri büyük yankı uyandıran, gözlerin Adana’ya çevrilmesini sağlayan bu toplantıları sürdüreceklerini kaydeden Sakarya, sosyal paylaşım sitesinden şu bilgileri paylaştı:
“Gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızın 4’üncüsü Çukurova SUMMIT adı altında 19 Ocak 2015 tarihinde ekonomi üzerine gerçekleştirilecektir. Tam gün sürecek bu programda dünyaca ünlü, ABD eski Başkanı Bill Clinton'ın Nobel ödüllü ekonomi danışmanı Joseph Stiglitz yer alacaktır. Bu programda, ülkemizin önemli işadamlarının ve CEO’larının yer alacağı, önemli ekonomi bürokratlarının katılacağı ve yine dünyanın önemli ekonomistlerinden birisinin yer alacağı toplam 4 oturum gerçekleştirilecektir. Bu toplantının benzeri daha önce Adana'da yapılmadı. Biz yaptıktan sonra neden bahsettiğimi tüm Adana anlayacak. Adana bu programla ülkede ekonomi üzerine çok önemli bir organizasyonu gerçekleştirecektir. İleriki yıllarda uluslararası boyutta devam etmesini arzu ettiğimiz Çukurova SUMMIT, her sene ayrı bir konu ile ülke ve dünya gündemine gelecektir. Adana’mıza hayırlı olsun.”
 

FOTO GALERİ