Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

CÜCELOĞLU ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU OLDU

Cüceloğlu, Çukurova GİAD’ın konuğu oldu
 
‘Hatasız geçen gün öğrenmeden geçen gündür’
 
İletişim uzmanı Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, çocukların gelişim sırasında hata yapmamalarının beklenmesinin yanlış kanı olduğunu belirterek, “Hatasız geçen gün öğrenmeden geçen bir gündür. İnsanoğlu hata yaparak öğrenir” dedi.
Kurulduğu günden bu yana sosyal etkinliklerde derneğin çıtasını yükselten çalışmalara imza atan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Kadın Platformu, bu kez, Adana Final Okulları’nın da desteği ile düzenlediği toplantıda Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nu üyelerle buluşturdu. Çukurova GİAD Yönetim Kurulu’nu, Kadın Platformu’nu kurmaları nedeniyle kutlayan Prof. Dr. Cüceloğlu, Adana Final Okulları Tiyatro Salonu’nda yapılan toplantıda, “Nasıl Bir Ana-Babasınız?” konusuna değindi. Yaşadığı bazı olaylardan örnekler veren Prof. Dr. Cüceloğlu, anlatımları sırasında dinleyicileri güldürürken düşünmeye yönlendirdi. Anne ve babaların, çocuklarını büyütürken korkuları ve umutları bulunduğunu kaydeden, çocukların yaşadıkları ve onlara göre çok büyük bir olay olarak görülen olayların önemsenmesinin önemine değinen Prof. Cüceloğlu, çocukları hesaba almayan bir toplumun gelişemeyeceğini savundu. Korku ve umutlar içerisinde bazen ailelerin çocukların hata yapmasına dahi izin veremediğine dikkat çeken Prof. Cüceloğlu, “Çocuğunuzun hiç hata yapmasına izin vermezsiniz. Hata yaptığında telaşlanırsınız. Peki sonucunda ne olur? Çocuk hata yapmaktan korkar hale gelir. Hata yapan da güçlü olmaz. Sürekli onu takip etmek, hata yapmamasını istemek yanlış. Hatasız geçen gün öğrenmeden geçen bir gündür. En çok hata yapan en çok kazanır. Çocuğunuz hata yapmıyorsa sizde bir aksaklık var demektir. İnsanoğlu hata yaparak öğrenir, hata yapmaktan korkan gelişemez” diye konuştu.
Prof. Dr. Cüceloglu’na verdiği bilgiler için teşekkür eden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, çocukların bir ülkenin geleceğinde önemli bireyler olduğunu, bu noktada, onların gelişiminde her ince detayın düşünülmesi ve onlara önem verilmesi gerektiğini, Prof. Dr. Cüceloğlu’nun verdiği bilgilerin de anne-babalara rehber olacağını söyledi. Sakarya, toplantıyı düzenleyen Çukurova GİAD Kadın Platformu’na, destek veren Adana Final Okulları ile üyeleri Fikri Oğuzhan Ertem’e teşekkür etti. Sakarya, günün anısına Prof. Dr. Cüceloğlu’na teşekkür plaketi verdi. Kadın Platformu’ndan Gonca Saygılı, Zehra Sakarya ve Canan Çerçer de, gömlek üzerine sürekli süveter giymesiyle tanınan Cüceloğlu’na süveter hediye etti, Utku Özalp de, Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem’e çiçek takdim etti.