Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD 15 TEMMUZ'U UNUTTURMUYOR

   Çukurova GİAD 15 Temmuz’u unutturmuyor

    Adana’nın en önde gelen sivil toplum kuruluşu olan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), 15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmuyor.
   Hain darbe girişiminin etkilerinin daha az hissedildiği Adana’da, 15 Temmuz filmi yaptırarak, Demokrasi Projesi’ni hayata geçiren Çukurova GİAD, kalkışmanın yıldönümünde televizyonlarda hazırlattığı Demokrasi Filmi’ni izlettirmeye başladı. Çukurova GİAD, 15 Temmuz cumartesi günü saat 20.00’de Adana Merkez Park’ta yapılacak 15 Temmuz etkinliğine davet ile başlayan ve biten Demokrasi Belgeseli ile Adanalılara darbe girişimini bir kez daha hatırlattı. Demokrasi filmi, 11-15 Temmuz tarihlerinde televizyonlarda günde 5 yayın ile Adanalılara izletiliyor.
  Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TUGİK) Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, kurucusu oldukları Adana Milli İradeye Saygı Platformu olarak Adanalıları 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde yapılacak etkinliğe davet etti. Halkın sağduyusu sayesinde darbe girişiminde bulunanların ülkeyi karanlığa sokmalarının önlendiğini vurgulayan Başkan Sakarya, “15 Temmuz, yüzlerce şehit ve binlerce gaziyle, bayrağımızın bir kez daha al kanıyla sulandığı ve bu toprakların bağrından hainlerin kovulduğu yüce bir gün. Halkımız alçakların hain planlarını bozarak, demokrasi örneği gösterdiler. Ellerinde bayraklarla tankların önüne yatanlar, kurşunlara vücutlarını siper eden vatandaşlarımız darbe girişimini önledi. Sandıkla seçime gelen meclisimize saldıran, demokrasimize kurşun sıkan, Cumhuriyetimize saldıran, Cumhurbaşkanımızı, vekillerimizi öldürmeye kalkan hainler, darbeye geçit vermeyen halkımız tarafından durduruldu. 15 Temmuz gecesi demokrasinin hayat bulduğu, halkın özgür iradesinin darbecilere ve dolayısıyla karanlığa geçit vermediği, ulusal kahramanlık günü oldu. 15 Temmuz, halkın iradesinin gücünü gösteren demokrasi ve milli birlik günü olarak tarih sayfalarında yer buldu. Hain darbe girişimi bir kez daha göstermiştir ki, Yüce Türk Milleti asla bölünmez. Çünkü, biz ebediyen biriz, biziz, tek milletiz. Bu vatan yıkılmaz, bu bayrak sökülmez yerinden. Çukurova GİAD olarak 15 Temmuz cumartesi günü Adana’da Merkez Park’ta yapılacak Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Adanalılarla birlikte yine meydanlarda olacağız. Hain darbe girişiminde bulunanları 15 Temmuz’un yıldönümünde bir kez daha lanetliyorum” dedi.
   15 TEMMUZ’A ÖZEL FİLM
   Çukurova GİAD, geçen yıl yaşanan hain darbe girişiminin hemen ardından darbenin etkilerinin daha az hissedildiği Adana’da, 15 Temmuz’u unutturmamak için Demokrasi Projesi’ni hayata geçirmişti. 1 Ağustos 2016’da startı verilen proje, 1 Ekim’de uygulamaya konulmuştu. Proje kapsamında 9 dakikalık film hazırlanmış, 15 Temmuz gazileri ve şehit yakınlarının katılımıyla yapılan anma etkinliği düzenlenmiş, bu etkinlikte izletilen filmin, Adana’nın genelinde de izlenmesi sağlanmıştı. Dev led ekran ve ses sistemi donatılmış 2 kamyon ve özel dizayn edilmiş 100 koltuk kapasiteli sinema tırı ile yürütülen projede, filmin 15 ilçede 407 köy ve mahallede 2 milyon 79 bin kişi tarafından izlenmesi sağlanmıştı. 

FOTO GALERİ