Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD 25 YAŞINDA

Çeyrek asırda sayısız projeleri Adana için hayata geçirdi
 
Çukurova GİAD 25 yaşında
 
Muhteşem gece
 
Adana sevdalılarının kurduğu Çukurova Genç İşadamları Derneği, 25'inci yaşını muhteşem bir geceyle kutladı. Derneğe güç katan yeni üyelere üyelik belgelerinin verildiği, kurucu üyelere şükran plaketinin sunulduğu gecede, ünlü sanatçılar Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen konuklara nostalji yaşattı. ‘Nikah masası’ şarkısıyla programına başlayan Besen’in baloda elektro gitar çalıp, Türk rock şarkıları seslendirmesi ise gecenin sürprizi oldu.
Sayısız projeleri hayata geçiren, kenti için çalışan, Adana’ya katkı sağlayan, dillerde, akıllarda ve gönüllerde yer bulan Çukurova GİAD, 25’inci kuruluş yıldönümü balosu, HiltonSA’da yapıldı. Baloya, elektronik devi Samsung, Adana’nın dünya markası Temsa ve Bor İnşaat sponsor oldular. Derneğin mevcut yönetiminin son dönemde yaptığı projeleri, hizmetleri anlatan vtr’nin ardından konuşan Başkan Ömer Faruk Sakarya, 5 yıldır başkanlığını yaptığı Çukurova GİAD’ın üyesi olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi. Çukurova GİAD’a üye olduğu günden bu yana Adana’ya hizmet etme çabası içinde olduğunu vurgulayan Sakarya, “Bu derneği kuranlardan Allah razı olsun. Kentimize en ufak şekilde de olsa hizmet etme fırsatı veren bu derneğin üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Üye olduğum günde bu yana memleketime, Adana’ya hizmet etme çabası içerisindeyiz. Yapabildikse ne mutlu bize. Adana’ya hizmet ederken bizlere destek veren üyelerimize ve üyelerimizin kıymetli eşlerine, bizleri her daim destekleyen kadın platformu üyelerimize, yönetim kurulu üyelerimize, yedek yönetim kurulu üyelerimize, kıymetli eşime teşekkür ediyorum. Bu insanların hepsi kaya gibi değil Hasan Dağı gibi arkamda duruyorlar” dedi. 5 yıllık görevinin son aylarında “Gençlere yatırım geleceğe yatırım” sloganıyla hayata geçirdikleri Çukurova GİAD Akademi’nin en büyük haz duyduğu proje olduğunu dile getiren Sakarya, akademiden mezun olan gençleri de kürsüye yanına çağırarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Türkiye’nin çok önemli ekonomistleri, uzmanları Adana’ya geldiler. 18 gencimize çok güzel eğitim verdik. Çukurova GİAD Akademi’nin ilk mezunları olan, üniversitede teorik bilgilerle donatılmış bu gençlerimizi gerçek iş dünyasına adapte ettik. Birinci görevimiz Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa etmekti. İşte biz bu cumhuriyeti bu gençlerimizle ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz. O yüzden sorumluluğumuz çok büyük. Bu ülkenin her bir ferdi bu sorumlulukla bu ülkenin geleceğini inşa edecek. Ortak değerlerimiz yüzde 99,9 aynı, yüzde 0,1’lik farkın bizleri bölmesine, ayrıştırmasına, birbirimizi anlamamamıza neden olmasına izin vermeyeceğiz. Çünkü biz bu vatanın vatandaşlarıyız.”
Türkiye  Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Erkan Güral da, aynı zamanda TÜGİK Başkan Yardımcısı da olan Ömer Faruk Sakarya’yı yanına alarak konuşma yaptı. Güral, “Birbirinden güzel icraatlar yapan, projeleri hayata geçiren, muhteşem eserlerin sahibi sevgili başkanı yanıma almadan bu kürsüye çıkamam. Ömer başkan konfederasyonumuzun da başkan yardımcısı, ama, benim kalbi hissimle dostum, arkadaşım, bana da çok emeği geçti. Çukurova GİAD’a çok emeği geçti. Bu icraatların üzerine fazla söz söylenmez. Bundan sonra Adana için, ülkemiz için ne yapacağız? Onu hep beraber konuşalım ve kararlaştıralım” diye konuştu. Güral, Çukurova GİAD Akademi’yi bitiren gençlerin yüzde 50’sini istihdama kazandırma sözü de verdi.
YENİ ÜYELER
Konuşmaların ardından gecenin sponsorları Samsung ve Temsa’nın temsilcilerine Teşekkür Plaketi, derneğin kurucu üyelerinden Hüseyin Ergene, Ayhan Şanbayrak ve Tarkan Kulak Şükran Plaketi sunuldu. Sakarya, 12’nci dönemde birlikte çalıştığı yönetim kurulu üyelerine teşekkür plaketi takdim etti. Yönetim Kurulu üyeleri de Sakarya’ya ünlü hat sanatçısı Mesut Dikel’in yaptığı sedef tabakaya işlenmiş Kelimei Tevhid sundular. Çukurova GİAD’ın yeni üyeleri Ebru Ersan, E. Gizem Geylani, Sabri İpek, Ersan Altıok, Süleyman Onur Tapanlı, Ahmet Taha Egin, Suat Ekiz, Akın Ahmet Hakverdi, Ayşe Tatlıcıoğlu, Ramazan Şahiner, İrem Gedik, Hüseyin Alp Yarpuz, Fatmanur Zaloğlu, Sedef Madenci Bakırcıoğlu, Bikem Uludağ’a üyelik belgeleri de verildi.
NOSTALJİK GECE
Bu törenlerin ardından arabesk müziğinin güçlü sesi Cengiz Kurtoğlu ve taverna müziğinin unutulmayan ismi, yılların eskitemediği Ümit Besen sahne aldılar. Kurtoğlu ve Besen, Çukurova GİAD üyeleri ve gecenin konuklarına şarkılarıyla nostalji yaşattılar. Kendisiyle özdeşleşen ‘Nikah Masası’ adlı şarkısıyla konserine başlayan Ümit Besen, konserinde konuklara unutulmaz sürpriz yaptı. Orkestrasındaki üyelerine org çalarak eşlik eden unutulmaz sanatçı, bu kez, elektro gitar alıp, çaldı. Taverna müziğinin yanı sıra Türk rock müziğinden çeşitli şarkıları da seslendiren Besen, ‘Adana Köprü Başı’ şarkısıyla da gecenin finalini yaptı. Kurtoğlu, TÜGİK Başkanı Erkan Güral, Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve yönetim kurulu üyeleri, 25’inci Yıl Pastası’nı da alkışlar arasında kestiler.