Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD; ADANA NEGATİF OLGUYLA GÜNDEME GELMEMELİ

Çukurova GİAD'dan Gürkan'a ziyaret
 
'Adana negatif olguyla gündeme gelmemeli'
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Yönetim Kurulu, Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'a "Hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu. Kısa bir süre önce göreve başlayan Emniyet Müdürü Gürkan, Adana'daki sanayicilerin, işadamlarının da düşüncelerini alarak, bir güvenlik ağı oluşturmak istediklerini belirterek, "Adana hep negatif olguyla gündeme gelmemeli. Biz bu olumsuzlukları önlemek için çalışacağız" dedi.
Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'ı ziyarete Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Mehmet Simge Baş, Sayman Hakan Burç, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Fuat Çerçer ve Efsun Erkemen katıldı. Dernek hakkında bilgi veren Başkan Sakarya, 150 üyesi bulunan Çukurova GİAD'ın merkezi Ankara'da bulunan, 7 federasyon ve 92 dernekten oluşan Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu'nun (TÜGİK), yine bu konfederasyonun alt çatısı konumundaki Güney ve Güneyydoğu İşadamları Federasyonu'nun (GİAF) da kurucusu ve üyesi olduğunu söyledi. 20 yaşındaki Çukurova GİAD'ın Adana'da en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu kaydeden Sakarya, "Bu süreçte hep Adana için çalıştık. Derneğimizin amacı üyemiz işadamlarına ve Adana'ya katkı koymaktır. Adana'dan gerçekleşen ihracatın 325 milyon dolarlık kısmını derneğimiz üyeleri yapmakta, 12 bin kişiye istihdam sağlamaktayız. Biz Adanamız için, Adana'yı tanıtmak, katkı koymak için çalışıyoruz. Bu çerçevede, Adana'da konuk ettiğimiz ünlü ABD'li ekonomi profesörü Nouriel Roubini'nin konuşmacı olduğu toplantımızda Türkçe ve İngilizce yazılı Adana tanıtım kitapçığı hazırlattık ve gelen misafirlerimize dağıttık. Amacımız Adana'ya yatırım çekmek. Adana'nın 3'üncü sayfa haberlerinde çıkan imajını yıkmak istiyoruz" diye konuştu.
ADANA’YA GÜVENLİK AĞI
Adana'ya tayini çıktığında kendisinin de hep 3'üncü sayfa haberleriyle tanıdığını bildiren Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan da, şunları söyledi:
"Ben Adana'da göreve başladıktan sonra, adliyeye şube müdürü yerleştirdim, çalışmalarını denetledim. Adliyenin kavgayla gündeme gelmemesini sağladık. Bundan sonra değil kavga, adliye koridorlarında yüksek sesle konuşan olursa hesabı sorulacak. Adana'nın çok güçlü sanayicileri var. Sanayi gelişmesine, yatırım imkanları çok fazla olmasına rağmen Adana belki istenilen yatırımı alamıyor. Adana hep negatif olguyla gündeme gelmemeli. Bunun sıkıntısını işadamları çeker. Güvenlik çok önemli. Bu çerçevede, biz işadamlarının, sanayicilerin de fikirlerini alıp, iyi bir güvenlik ağı oluşturmak istiyoruz. Öyle bir Adana oluşturalım ki. sadece Türk iş adamı değil, yabancı yatırımcılar da gelsin, Adana’da yatırım yapsın. Güzel bir Adana olgusu, ayrı bir güvenlik konsepti oluşturalım. Herkesin, sadece asayiş yönünden değil, trafik dahil her alanda kendini güvende hissettiği bir Adana oluşturalım."

FOTO GALERİ