Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD AKADEMİ-2 BAŞLADI

    Çukurova GİAD Akademi-2 başladı
 
    Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD), “Gençlere Yatırım Geleceğe Yatırım” sloganıyla hayata geçirdiği, ilki büyük yankı uyandıran Çukurova GİAD Akademi’nin (Management Business Academy-MBA) 2’incisi başladı.
    Adana’nın en etkin sivil toplum örgütü olan Çukurova GİAD’ın çok fazla önemsediği projelerden biri olan MBA’nin ikincisine yoğun katılım oldu. Üniversite son sınıfında okuyan veya 30 yaşını geçmemiş üniversite mezunlarının başvurabildiği projeye başvuranlar arasından mülakatla seçilen 23 genç, Çukurova GİAD Akademi’ye başladı. Birbirinden değerli, alanında uzman hocalarla, geleceğin teminatı gençlere yol gösterip, iş hayatında bir adım öne çıkmalarını sağlayacak Çukurova GİAD Akademi’ye gösterilen yoğun ilgi 3 Kasım’da başlayacağı duyurulan derslerin 24 Kasım’a ötelenmesine neden oldu.
    Akademinin ilk gününde katılımcı gençlere konuşan Çukurova GİAD Başkanı ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkan Vekili Ömer Faruk Sakarya, geleceğin teminatı gençleri önemsediklerini, MBA’nin geleceğin emanet edildiği gençleri de geleceğe hazırladığını söyledi. Akademi öğrencilerinden interaktif olmalarını, derslerde her biri alanında uzman birbirinden değerli konuşmacıların aktaracağı bilgileri özümsemelerini istedi. Sınırlı sayıda öğrencinin akademiden yararlanabildiğini, geçen yıl akademi başladıktan sonra da başvuruların devam ettiğini hatırlatan Sakarya, “Mezun ettiğimiz öğrencilerimiz iş hayatında bir adım öne çıktılar ve akademinin kendilerine kazandırdıklarını anlattıkça, başarıları arttıkça akademiye talep arttı. Çukurova GİAD Akademi sayesinde gençlerimizin elde ettiği kazanımları görmek bizi de bir kez daha mutlu etti. Çünkü, akademide verilen eğitimlerde yaşanmışlıklar, günün koşullarına göre oluşturulan olaylar, dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmeler ve ekonomiye etkileri gibi birçok konuların ele alınması gençlerimizi üniversite hayatlarından sonra gerçek hayata hazırlıyor. İlkinde olduğu gibi ikincisinde de gençlerimizi gelecekte iş hayatlarında elde etmek istedikleri kariyer hedefleri doğrultusunda altın bilgilerle donatacağız” dedi.
    İlkinde 18 gencin mezun edildiği Çukurova GİAD Akademi’nin 2’ncisinde ilk ders, “Hayat Ne Zaman Kolay Oldu ki?”, “Marka İnşaası”, “Yedi Adımda Markalaşma” kitaplarının yazarı, Stratejik Yönetim Danışmanı Altay  Ayhan tarafından verildi. Çukurova Holding, Colgate-Palmolive, Enka, Swarovski, Yıldız Holding şirketlerinde 33 yıllık birikime sahip olan Ayhan, ilk derste “Stratejik Yönetim ve KPI” konusuyla gençleri bilgilendirdi. 

FOTO GALERİ