Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD AKADEMİ-3 BAŞLADI

Odağında gençler hedefinde gelecek var
 
 
Çukurova GİAD Akademi-3 başladı
 
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD) büyük önem verdiği, insan odaklı projelerinden biri olan Çukurova GİAD Akademi’nin (Management Business Academy-MBA) üçüncüsü başladı. Geleceğin teminatı gençleri hayatta bir adım öne çıkartacak bilgilerle donatan akademinin üçüncüsü de yoğun ilgi gördü.
 
Üniversite son sınıf öğrencileri ile üniversiteyi yeni bitirmiş ve 30 yaşını geçmemiş gençlerin yararlanabildiği Çukurova GİAD Akademi’nin üçüncüsüne başvurular 5 Aralık 2018 tarihinde başladı. Yoğun ilgi gören ve yüzlerce gencin başvuru talep ettiği akademiye başvurular 5 Ocak’ta sona erdi. Yapılan mülakatla katılımcıların belirlenmesinin ardından ilk derse 1 Şubat’ta başlandı. Dernek binasında verilen ilk ders Çukurova Holding, Colgate-Palmolive, Enka, Swarovski, Yıldız Holding şirketlerinde 33 yıllık birikime sahip olan, ‘7 Adımda Markalaşma’, ‘Hayat Ne Zaman Kolay Oldu ki?’, ‘Marka İnşası’ kitaplarının yazarı Stratejik Yönetim Danışmanı Altay Ayhan tarafından ‘Çağdaş Yönetim Becerileri ve Stratejik Yönetim’ konusuyla verildi.
 
GÜÇ BİLGİDE BİLGİ AKADEMİDE
Ders öncesi akademiye katılan gençlere hitap eden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ilk 2 dönemi başarılı geçen akademiden onlarca genci mezun ettiklerini hatırlattı. Akademinin, üniversitede teorik bilgilerle donatılan gençleri, yeni bilgiler ve tecrübelerden yararlanarak geleceğe hazırlayan, pratik kazandıran program olduğunu vurgulayan Başkan Sakarya, kursiyer gençlerin katılımcı olmalarını istedi. Bilginin güç olduğunu kaydeden Sakarya, “Türkiye’nin ünlü akademisyenleri, iş insanları, CEO’ları, genel müdürleri bu akademide sizlerle tecrübelerini paylaşacak, bilgilerini aktaracaklar. Akademide elde edeceğiniz bu bilgiler iş dünyasında size büyük bir güç, büyük bir avantaj sağlayacak. Bunu elde edecek olma şansını elde eden biri olarak akademideki derslerin her saniyesinde aktif ve katılımcı olup, bilgileri özümsemelisiniz” dedi.
 
İlk dersi veren Altay Ayhan da, Çukurova GİAD’ın akademi programıyla Türkiye’de bir ilke imza attığını vurgulayarak, “21 ders, 21 farklı konu ve 19 konuşmacı. Bu insanların hepsi sizin için geliyor. Hepsi birbirinden değerli bu insanlara günlük hayatta ulaşabilmeniz bile belki çok zor. Ancak onlar yoğun iş tempolarından zaman ayırarak bu akademiye sizler için geliyorlar. Sizler de bu fırsatı iyi değerlendirin. Aşk dünyanın resmini yapmak için kullanılan renkli bir kalem. Siz de her şeyi severek, aşkla yapın, akademiye de aşkla, sevgiyle gelin, verilen bilgileri hafızanıza bir güç olarak alın ve bu bilgilerle birlikte iş dünyasında olmak istediğiniz yerin resmini kendiniz çizin” diye konuştu.
 
Cuma ve cumartesi günleri olmak üzere haftada toplam 7 saat verilecek derslerde Prof. Dr. Kerem Alkin,  Prof. Dr. Emre Alkin, Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, Prof. Dr. Azmi Yalçın, Prof. Dr. Harun Arıkan, Ahmet Şerif İzgören, Şeref Oğuz, Vahap Munyar, Hakan Güldağ, Cüneyt Başaran, Serdar Kuter, Altay Ayhan, Dr. Can Erdem, Ali Murat Özkeçeli başta olmak üzere alanlarında uzman önemli isimler akademiye katılacaklar.

FOTO GALERİ