Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD AKADEMİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

   Çukurova GİAD ilk mezunlarını verdi
 
   Son ders Sakarya’dan
 
   Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD), ‘Gençlere yatırım geleceğe yatırım’ sloganıyla hayata geçirdiği Çukurova GİAD Akademi (Management & Business Academy-MBA) ilk mezunlarını verdi.
    Üniversitelerin farklı bölümlerinde okuyan ve yeni mezun olmuş 25 gencin katıldığı Çukurova GİAD Akademi 5 Kasım 2016 tarihinde başladı. Yaklaşık 4 ay süren akademinin son günü Çukurova Holding, Colgate-Palmolive, Enka, Swarovski, Yıldız Holding şirketlerinde 33 yıllık birikime sahip olan, ‘7 Adımda Markalaşma’, ‘Hayat Ne Zaman Kolay Oldu ki?’, ‘Marka İnşaası’ kitaplarının yazarı Stratejik Yönetim Danışmanı Altay Ayhan, akademi öğrencileriyle uygulamalı ders yaptı. Dersin ardından öğrencilere konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, gençlere ders niteliğinde tavsiyelerde bulundu. Gelecekte farklı sektörlerde iş hayatında yer alacak gençlere, “Mutlaka bir STK’ya üye olun” diyen Sakarya, şunları söyledi:
   “Bir STK’ya üye olmanız size inanılmaz çevre sağlar, vizyon katar. Bir olmanın, birlik olmanın, diri olmanın önemini gösterir. Ticaret yaparken STK’nın katkısını görürsünüz. Bazı STK’lar var ki profesyonel hayatta size büyük şeyler katar. Hangi görüşü savunursanız savunan radikal olmamak kaydıyla siyasetin içinde bulunun. Bu ülkede siyasi eğer aklı başında, doğru düzgün insanlar yapmazsa, neyi eleştiriyorsanız ona maruz kalırsınız. İçinde olmadığınız hiçbir yapıyı değiştiremezsiniz. İçinde olmadığınız bir yapıyı eleştirmekten öteye gidemezsiniz. O dişlinin çarklarının içerisinde olmalısınız. Farkında olun ve yapın. Farkındalığınızı yüksek tutmanız önemi. Utanmayın. Çalışmayan, çaba göstermeyen, emek sarf etmeyen, sizi küçük gören utansın. Çukurova GİAD Akademi çok güzel bir proje oldu. Sadece sizler için değil, kentimiz ve ülkemiz için de yararlı oldu. Çünkü sizler bu ülkenin geleceğisiniz.”
   Sakarya, MBA’ye katılan gençlerin bundan sonraki süreçte Çukurova GİAD üyelerinin işletmeleri dahil çeşitli işletmelerde staj imkanı sağlanıp, çalışma hayatının pratiğini yapma imkanı sağlanacağını ve akademinin yeni dönemde yeni programla devam edeceğini de bildirdi.
   Konuşma sonrası MBA’ya katılan gençlere başarı sertifikaları verildi.
   KİMLER GELDİ ?
   Çukurova GİAD MBA’de İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Akademik İstişare Kurulu Üyesi Kerem Alkin, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Akademik İstişare Kurulu Üyesi Prof. Dr. Emre Alkin, Ahmet Şerif İzgören, Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Dr. Şeref Oğuz, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Vahap Munyar, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt  Başaran, Dr. Can Erdem, Danışman-Yönetici Dr. Çetin Çakmaklı, Gülşah Aydoğan, The Goodyear Tire & Rubber Company Proje Yöneticisi Ali Murat Özkeçeli, Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Azmi Yalçın ders verdiler. 

FOTO GALERİ