Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD, BAŞKAN ADAYLARINI ÜYELERİYLE BULUŞTURUYOR

Çukurova GİAD, başkan adaylarını üyeleriyle buluşturuyor
 
Sakarya; 30 Mart’ta Adana’nın kaderi yeniden yazılacak
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana’nın yıllar süren kötü gidişine ‘Dur’ denilmesi için 30 Mart yerel seçimlerinin milat olduğunu vurgulayarak, “Bu seçimde Adana’nın kaderi yeniden yazılacak” dedi.
Adana için farklı projeleri hayata geçiren, kenti için çalışan Adana sevdalısı genç işadamlarının üye olduğu Çukurova GİAD, belediye başkan adayları ve dernek üyelerini bir araya getirmek amacıyla ‘’Belediye Başkan Adayları Projelerini Anlatıyor’ toplantıları düzenledi. Toplantıların ilki MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü, Seyhan adayı Abdullah Çalışkan, Çukurova adayı Ali Uğur Akbaş, Yüreğir adayı Yücel Bayram, Sarıçam adayı Bilal Uludağ’ın katılımıyla Seyhan Oteli’nde yapıldı.
Üyelerin adayları tanıma ve projelerini öğrenme fırsatı bulduğu toplantının açış konuşmasını yapan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, derneklerinin 22 yıldır kentindeki işadamlarına, kentine katkı koymak, ülke ekonomisine daha fazla katma değer kazandırmak için çalışan genç işadamlarından oluştuğunu söyledi. Adana’nın uzun yıllar doğru şekilde yönetilmediğinden yakınan Sakarya, “Hangi iktidar, hangi belediye başkanı olursa olsun kentimizin birçok önemli sorunu ele alınmamış, yıllardır giderilememiştir. Biz Adana’nın son noktaya geldiğini, bundan daha kötü bir Adana olmayacağını düşünüyoruz. Adana’mızın gerçekten kendini değil, kentini düşünen, kentine sevdalı isimlerle geleceğini kurtarması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle önümüzdeki yerel seçimleri önemsiyoruz. Kentini seven bir belediye başkanını özlemle bekliyoruz. Bu seçimlerde adananın kaderi yeniden yazılacaktır.  Ya aynı şekilde devam edecek ve Adana daha da kötüye gidecek ya da toparlanacak, start almış bir koşucu gibi var gücüyle finişe doğru koşacaktır” dedi.
ADAYLARA HAYALİMDEKİ ADANA KİTABI
Derneğin Bilgi Güçtür toplantıları kapsamında misafir edilen ekonomist Nouriel Roubini ve Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’in de Adana’nın öneminden söz ettiğini hatırlatan Sakarya, “Şu anda dünya kenti Adana konuşuluyor. Bu misyon, Çukurova GİAD’ın söylemleri arkasından oluşmuştur. Bizim, Türk olmayan insanların bile önemini dile getirdiği Adana’ya sarılmamız, Adana'yı iyi değerlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.
Çukurova GİAD Başkanı Sakarya, belediye başkan adaylarına, dernek tarafından düzenlenen Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması’nda ilk 40’a giren projelerin yer aldığı ‘Hayalimdeki Adana’ kitabını verdi.
MİLLET ODAKLI HİZMET
Açış konuşması sonrası, başkan adayları, seçildikleri takdirde yapacakları hizmetleri, hayata geçirecekleri projeleri, orta ve uzun vadeli planları anlattı. Büyükşehir adayı Sözlü, belediye başkanlarının doğru planlamalar yapıp, iş kurmak isteyenlere de doğru zemin oluşturması gereken yöneticiler olduğunu belirterek, “Rant belediyeciliğine kurban gitmeden, kişisel çıkarlara fedailik yapmadan, halk odaklı, millet odaklı, şehir odaklı düşünülmediği için menfaat şebekelerine, siyaset baronlarına, baskı gruplarına, güç odaklarına teslim olunduğu için Adana bu duruma gelmiştir. Biz yeni dönemde yeni alanları imara açmayacağız. Adana’yı problemleri içerisinde yeniden dizayn etmek, yeniden imar düzeni, imar planı yapmak, Adana’yı yeniden kurmak için üzere yola koyulduk” dedi.
1996’dan bu yana sivil toplum örgütlerinde görev aldığını bildiren Yüreğir adayı Yücel Bayram da, şehrin gelişmesinde en önemli faktörün belediye başkanı olduğunu, ancak, kötü yönetim ve yanlış uygulamalar nedeniyle Adana’nın geçmiş yıllarda kendine göre birçok yönden geride olan birçok ilden daha geride kaldığını söyledi. Çukurova adayı Ali Uğur Akbaş ise, Adana’nın 5 yıl daha geriye gitmemesi için gerçek belediyeciliğe ihtiyaç olduğunu, MHP’li adayların gerçek belediyecilik hizmeti vererek, kentine çalışmak için yola çıktığını bildirdi. Sarıçam adayı Uludağ da, sayısız hizmetten mahrum olan Sarıçam’a gerçek hizmeti getirip, çehresini değiştirmek istediğini kaydetti.
Seyhan adayı Abdullah Çalışkan ise, Adana’nın gelişmişlikte birçok göstergede hep geride olduğunu iddia ederek, şöyle konuştu:
“Adana’mız şu anda ihracatta 11’inci sıraya düşmüş, birçok il bizi geçmiş durumda. Sosyo gelişmişlik endeksinde 18’inci sıradayız. Eğitimdeki gelişmişliğin en önemli göstergesi üniversite sınavı sıralamasında 61’inci sıradayız. Adana için, Seyhan için, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam için siyasetçisi, belediyesi, sivil toplum örgütleri olarak hepimize görev düşüyor. Bugüne kadar belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, sivil toplum örgütlerimiz bir araya gelip sinerji oluşturamadılar. Bundan sonra bu olmalı, sivil toplum örgütleri ile belediyeler de birbirine destek vermelidir.” 

FOTO GALERİ