Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD, CHP'Lİ ADAYLARI KONUK ETTİ

Çukurova GİAD, CHP’li adayları konuk etti
 
 
Sakarya; Ekonomisi gelişmiş ülkelerin vatandaşı mutludur
 
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, siyasi partilerin veya iktidarların ekonomiye mutlaka büyük önem vermeleri gerektiğini belirterek, “Ekonomisi gelişmiş ülkelerin vatandaşı memnundur. Memnun vatandaş da mümkün olduğu kadar sosyal hayata katılır ve mevcut sistemin içerisinde mutlu bir şekilde yaşar” dedi.
 
Çukurova GİAD’ın ilkini AK Parti Adana Milletvekili Adayı Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın katılımıyla gerçekleştirdiği “Milletvekili adaylarını dinliyoruz” toplantılarının ikincisi CHP adaylarına yönelik düzenlendi. Park Zirve’de yapılan kahvaltılı toplantının konukları CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adana Milletvekili adayları Av. Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Av. Rukiye Çinkılıç ve Mustafa Bilgilioğlu olarak planlandı.
 
SALDIRININ GÖLGESİNDE
CHP’li 6 milletvekili adayının katılacağı toplantı, CHP’nin 1’inci sıra adayı Av. Elif Doğan Türkmen’e yönelik silahlı saldırının gölgesinde yapıldı. Türkmen’in silahlı saldırıya uğraması sonucu, Zülfikar İnönü Tümer’in de yaralı vekil adayını otomobiliyle hastaneye götürmesi nedeniyle katılamadığı toplantıda konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, saldırıyı şiddetle kınadı. Türkmen’in Çukurova GİAD’ın organizasyonuna katılımı sırasında, tesislerin girişinde silahlı saldırıya uğradığını kaydeden Başkan Sakarya, “Türkmen’e geçmiş olsun. CHP il örgütüne, diğer vekillerimize ve dernek üyelerimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Saldırı, Çukurova GİAD ailesinin her ferdini üzmüştür. Derneğimizle ve üyelerimizle hiçbir ilgisi olmayan, yetkili kurumların aktardığı bilgilere göre, eski bir müvekkiliyle yaşanan sorundan kaynaklı olduğu belirtilen menfur saldırıyı kınıyoruz. Sayın Türkmen’e ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi iletiyor ve acil şifa diliyoruz.  Bu saldırı, Çukurova GİAD üyelerini, Çukurova GİAD camiasını derinden yaralamıştır” dedi.
 
Her zaman Adana için çalışan, üyelerinin kalbi Adana için atan Çukurova GİAD’ın 7 Haziran genel seçimleri öncesi milletvekili adaylarını dinleme toplantıları düzenlediğini hatırlatan Sakarya, şöyle konuştu:
“7 Haziran’da Türkiye genel seçimlere gidiyor. Adana’da da seçmenler yeni milletvekillerini seçecekler. Bugün burada bulunan adaylarımızdan hem kendi partileri içinde, hem de diğer partilerle birlikte el ele vererek Adana için çalışmalarını arzu ediyoruz. Çok genç bir nüfusa sahip bir ülkeyiz. Ülkenin sorunlarının başında istihdam yaratmak geliyor. Ülkenin gençlerini, aynı zamanda da iş hayatında sosyal hayatta çok daha aktif hale gelmiş olan kadınlarını dikkate alan, ciddiye alan ve buralara yönelik güzel aksiyon yapan siyasi partiler gerçekten kazandılar. Bu kadar çok üretken hale gelmiş kadın ve bu kadar genç bir nüfus istihdam ihtiyacı, iş yaratma ihtiyacı, ülkenin siyasi geleceğini, ekonomiyle yönetir hale gelmiştir. Bir siyasi parti veya bir hükümet ne kadar ekonomiye önem verirse halkını o kadar mutlu eder. Ekonomisi gelişmiş ülkelerin vatandaşı memnundur. Memnun vatandaş da mümkün olduğu kadar sosyal hayata katılır ve mevcut sistemin içerisinde mutlu bir şekilde yaşar.”
 
BULUT CHP’NİN PROJELERİNİ ANLATTI
CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut da, açılışta konuşma yaptı, hemen ardından, Türkmen’i hastanede ziyaret etmek amacıyla toplantıdan ayrıldı. Konuşmasında, CHP’nin projelerinden söz eden Bulut, ekonomiye büyük önem verdiklerini belirterek, şunları söyledi:
“Üzücü bir olayla toplantıya başladık. Herkese geçmiş olsun. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, son yılların en yüksek oy oranına geldiği bir seçim dönemindeyiz. CHP son yıllarda toplumun tüm katmanları ile iyi ilişkiler içerisinde. Son 5 ayda Adana’ya 3 defa heyetimiz geldi. Adana ekonomisini, Suriye’nin bu bölgeye etkisini araştırmak üzere. Bunun gibi toplumun tüm katmanlarıyla görüşmeler yaptı. İşçisi, sınıfı, emeklisiyle, sanayicisiyle, işadamıyla, Sonuçta en fazla bir teveccüh gören bir program çıkardı. CHP’nin 8 Haziran’da iktidar olacağına inanıyoruz. Kadrolarımız buna hazır. Programımız ekonomi, demokrasi ve sürdürülebilirlik olmak üzere 3 temel konu üzerine oturmuş durumda. Toplumun büyük kesimini iyileştirmeye yönelik bir ekonomi programımız var. Ülkenin 12 yılda fakirleştiğini, gelir-gider arasında uçurumun arttığını ifade ediyoruz. Sadece, en üst dilimle, en alt dilimin örneğini verdiğimizde bunun somut göstergesini anlamış oluruz. Gelir adaletsizliğini önlememiz gerekiyor. Demokrasi olmazsa olmaz bir kuraldır, ülkenin gelişmesini sağlayan, ilerleten, insanların daha huzurlu yaşamasını sağlayan, toplumun birbirine daha iyi kaynaşmasını sağlayan. Sürdürülebilir olmak da yatırım anlamında bakıldığında en önemli unsurdur. CHP demokrasi, ülke ekonomisini yükseltmek dışında Türkiye’deki kurumların daha sağlıklı, istikrarlı devam etmesini, ekonominin sadece seçim döneminde verilen vaatler değil, sürdürülebilir olmasını, ülkede var olan sorunların sürdürülebilir bir çözüm yöntemiyle devam etmesi yönünde çalışıyor. Bununla ilgili geleceğe yönelik Merkez Türkiye gibi büyük projelere imza atıyor.”
 
YATIRIMA DESTEK SİYASETÇİNİN GÖREVİ
Milletvekili adaylarından İbrahim Özdiş, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütlerinin siyasilerden beklentilerinin sorunlara duyarlılık olduğuna dikkat çekti. CHP’nin her vekil adayının bunun farkında çalıştığını vurgulayan Özdiş, Adana’nın enerjideki etkin rolü nedeniyle Jurong Adası örneğini sunup, bununla ilgili yoğun çalışmalar sergileyen Çukurova GİAD’ı kutladı. Adana ile ilgili yapılacak, katma değer yaratan, istihdam yaratan projelere sonuna kadar destek vereceklerini kaydeden Özdiş, “Çünkü, Adana’ya yapılan her yatırım bizleri rahatlatacaktır, toplumsal barışa katkı koyacaktır.  Buda bir siyasetçi olarak bizim asli görevimizdir” dedi.
 
ORTA GELİR TUZAĞI
Türkiye’nin orta gelir tuzağında üretim ve paylaşım çıtasını aşamadığına dikkat çeken Mustafa Bilgilioğlu da, şunları söyledi:
“Bunun birçok sebepleri var. Üretimin önündeki bütün siyasi, bürokratik engellerin kaldırılması lazım. Rekabetçi bir anlayışın, uluslararası düzeyde rekabetçi anlayışın teknik altyapı eksiklikleri varsa bunları toplumun taraflarıyla, iş dünyasıyla ortaklaşa hazırlayıp, ülkenin ihtiyaçları nelerse özellikle katma değer yaratan teşviklerin mutlaka önceliğinin alınması ve ülkemizin kaynaklarının üretim yoluyla en iyi şekilde kullanılması, dünyadaki büyük yatırımcılara da sunulması gerekir. Her şey bir mucize değil. Ama anlayış değişikliğine ihtiyaç var. Türkiye uzun süre dünyadaki sıcak paradan büyük avantaj sağladı. Ancak gelinen noktada, dünya gerçeğinde sıcak para kademe kademe azalıyor. O zaman bizlerin, sorumlu insanların, iş dünyasının siyasetçilerin toplumun her kesiminin buna yönelik plan, program hazırlaması lazım. Özellikle Adana’da eğer işsizlik zirve yapmışsa, burada öncelikli teşviklerin gözden geçirilmesi gerekiyor. 1950’lerin, 1970’lerin, 1990’ların ortasına kadar Türkiye’nin yıldız kenti olan, iş, aş, katma değer üreten, sanayisiyle bereket topraklarıyla hak ettiği bir siyasi iklime de kavuşması lazım.”
 
ADANA LOBİSİ
CHP’li vekil adaylarının üzerinde durdukları en önemli konulardan birinin ‘Adana lobisi’ olduğunu vurgulayan Aydın Uslupehlivan da, “Adana 25 yıldır mecliste temsil edilemedi. Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya örneği var. Onlar mecliste çok güzel lobi oluşturmuşlar. Biz de Adana lobisi oluşturacağız. Önce Cumhuriyet Halk Partili milletvekilleri bir araya geleceğiz. Adana’nın sorunlarıyla, ihtiyaçlarıyla ilgili projeleri ortaya koyacağız. Daha sonra diğer partilerin milletvekillerini masanın etrafına çağıracağız ve 14 milletvekili olarak Adana için birçok şey isteyeceğiz. Böyle bir arzumuz var. Adana lobisi oluşturmayı  başaracağız ve Adana’ya yatırımların, teşviklerin gelmesini sağlayacağız. Çünkü, 14 milletvekili bir araya gelip, bir şey isterse kimse buna ‘hayır’ diyemez” şeklinde konuştu.
 
Son olarak söz alan Rukiye Çinkılıç da, 22 yıldır iş davalarını takip ettiğini hatırlattı, iş davalarında artışların, fabrikaların kapanması, işten çıkarılmaların Adana ekonomisinin geriye gitmesinin de göstergesi olduğunu bildirdi. Türkiye’nin demokrasiyi hak eden, yönünü batıya dönmüş, çağdaş bir ülke olduğunu bildiren Çinkılıç, “Türkiye’de şu an kanayan yaralar var. Emekçi, işveren, işçi tarafındaki yaraları biz biliyoruz. İşyerinde çalışan da, patron da memnun olmalı ki iş barışı olsun. Bunun olmadığı yerde sıkıntılar baş gösterir. Ne yazık ki bizim iş barışımız bozulmuş durumda. Bununla ilgili çözümlerimiz elbette var. Üreten bir Türkiye olmayı istiyoruz. Biz dünyanın merkezi konumundayız. 14 aday el ele vererek Adana için çalışıyoruz. Meclise giden arkadaşlarımızla işbirliği halinde Adana’nın sorunlarını çözmek için bir aradayız. Asla ‘seçilemedik’ üzüntüsü yaşamadan çalışacağız. Önemli olan Türkiye’nin yaşanabilir bir ülke olması diyoruz.” 
 

FOTO GALERİ