Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD KABINA SIĞMIYOR

Tüzükteki 3 önemli değişiklikle sınırlar da aşılacak
 
Çukurova GİAD kabına sığmıyor
 
 
Adana’nın takip ve takdir edilen, en önde gelen sivil toplum örgütü olan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), üniversite mezunlarına iş tecrübesi, akademisyen desteği ve hizmette sınırları da geçme yolunda önemli adımlar attı.
Dünyaca ünlü konukları Adana’ya getiren, ‘Dünya kenti Adana’ yolunda sayısız hizmetleri gerçekleştiren Çukurova GİAD, tüzükte yaptığı bazı değişikliklerle önemli projelerin de yolunu açtı. Dernek binasında yapılan tüzük değişikliğinin gerçekleştirildiği seçimsiz olağanüstü genel kurulun Divan başkanlığını Gökmen Keser, üyelikleri de Barış Ünlüdalgıçer ile Yusuf Dağtekin yaptı. Oy birliğiyle alınan kararlarla yapılan değişiklikler çerçevesinde üniversite mezunu gençlere yönelik Çukurova GİAD Akademi (Business & Management School),  akademisyenlerin de dernekte yer almalarını sağlayacak  ‘Akademik üyelik’ ve ‘Yurtdışında şube açma’ gibi çeşitli kriterler Çukurova GİAD’a kazandırıldı. Genel kurulda konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, dernek olarak yine önemli projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Özellikle yurtdışında şube açmanın önemine dikkat çeken Başkan Sakarya, şöyle dedi:
“Tüzükte yapılan değişiklikle Adana’nın en etkin sivil toplum kuruluşu olan derneğimize yurtdışında şube açma, yurtiçinde şubeleşme imkanı getiriyoruz.  Uluslararası platformda söz sahibi olmak, uluslararası etkide, Avrupa Birliği ülkelerinin de yer alacağı organizasyonlar yapmak, Adana ile bu ülkelerin ticari ve ekonomik işbirliklerini sağlamanın yolu Avrupa’da temsil edilmekten, şubeleşmekten geçiyor. Brüksel’de, Avrupa ülkelerinde bulunacak ofisiniz, şubeniz birçok kapıyı açar. Bu ofisin havası da, derneğe katkısı da büyük. Avrupa Birliği bir şey yapacağı zaman ilk o ofislere gidiliyor. Bir proje varsa, vereceği bir hibe varsa, ilk o ofisler haberdar oluyor. Önemli bir çok zirvenin, ticari ve ekonomik ilişkilerin kapısı bu ofislerle açılıyor, bağlantılar bu ofislerin yardımıyla sağlanıyor. Adana’nın dünya kenti olması yolunda sayısız projeler geliştiren derneğimiz, ufkunu daha da genişletiyor. Derneğimizin geleceğiyle, Adana’mızın geleceğiyle, Adana’mızın dünya kenti olmasıyla ilgili kararları alıyoruz.”
SERTİFİKA PROGRAMI
Üniversitede okuyan ve mezun gençlerle ilgili Sertifika Programı hakkında da bilgi veren Sakarya, “Üniversite öğrencileri mezun oluyorlar, ama, teorik bilgiler dışında bilgileri yok. Üniversite mezunlarına yönelik bu programda, üniversite öğrencisi yada yeni mezun gençleri sınavla alıp, onlara özel eğitimler vererek, iş hayatına hazırlayacağız. Çukurova GİAD Akademi’de (Business & Management School) İstanbul’dan önemli insanlar, ekonomi uzmanları, akademisyenler, önemli hocalar Adana’ya gelip, bu gençlere yönelik eğitim programı hazırlayacaklar, tecrübelerini aktaracak, onları yetiştirecekler. 3’er aylık dönemlerle düzenlenecek bu programda bir üyemizin ihtiyacı var ise programla birlikte eş zamanlı olarak üyemizin işyerinde çalışarak staj imkanı sağlanacak, teorik bilgiler pratiğe dökülecek, sahaya da inilecek” dedi.
AKADEMİK ÜYELİK
Tüzükteki bir önemli değişiklik de, ‘Akademik üyelik’ yönünde oldu. Akademisyenlerin bilgilerinin iş hayatı, ekonomi dünyası açısından önemli olduğunu kaydeden Sakarya, Çukurova GİAD Akademik Danışma Kurulu’nu da önemsediklerini söyledi. Sakarya, “Akademisyenlerimizin bakış, üretimdeki güçleri, bize verecekleri katkı farklı. Akademisyenlerimizi derneğimize kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.