Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD, MHP'Lİ ADAYLARI KONUK ETTİ

MHP’li vekil adayları Çukurova GİAD’ın konuğu oldular
 
 
Türkiye’nin hakkı güçlü ekonomi
 
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, işadamlarının her zaman ekonominin ülkede çok iyi olmasını arzu ettiğini belirterek, “Çünkü, ekonomisi iyi olan bir ülke, beraberinde refahı da getirir. Güçlü bir ekonomi ve en tepeden en aşağıya kadar gelir düzeyi ne olursa olsun tüm vatandaşlara yansıyan bir refah, bu ülkenin hak ettiği bir özelliktir” dedi.
 
Çukurova GİAD’ın “Milletvekili adaylarını dinliyoruz” toplantılarının üçüncüsü MHP adaylarıyla yapıldı. Seyhan Oteli’ndeki toplantıda, Milletvekili Adayları Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı, Sinan Gül, Mehmet Ali Arslan, Dr. Adem Gündoğan, Av. İsa Ayanoğlu ve Ayla Emrahoğlu ile birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş derneğin konuğu oldular. Toplantının açış konuşmasını yapan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya,  Türkiye’nin heyecanlı, çekişmeli bir seçim süreci geçirdiğini bildirdi. Adana’yı temsil edecek vekil adaylarını tanımak amacıyla toplantıları düzenlediklerini hatırlatan Sakarya, şunları söyledi:
“Vatandaşlık görevimiz, demokratik hakkımız olan oy kullanma işlemini mutlaka gerçekleştirmemiz, sandığa gitmemiz lazım. Sandığa gitmeyenin sonrasında hayıflanma hakkı olmaz. Biz işadamları olarak her zaman ekonominin ülkede çok iyi yerde olmasını arzu ediyoruz. Çünkü, ekonomisi iyi olan bir ülke beraberinde refahı da getirir. Ancak, ekonomi sadece belli bir kitle veya çevre için iyi olmamalıdır. Güçlü bir ekonomi ve en tepeden en aşağıya kadar gelir düzeyi ne olursa olsun tüm vatandaşlara yansıyan bir refah bu ülkenin hak ettiği bir özelliktir. Bu nedenle tüm vatandaşlarına yansıyan bir refahın olabilmesi için güçlü bir ekonominin olması gerekmektedir. Mutlu vatandaş, mutlu ülke her zaman herkesin hayalidir.”
Milletvekili adaylarından önce konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, sanayi toplumunun demokrasi ile inşa edilebileceğini dikkat çekerek, “Sizin ülkeniz demokratik kültür açısından sığınılacak bir liman ise ve demokrasiniz başkalarına güven veriyorsa, hukuk kavramınız iyiyse, gerçekten adaleti tesis eden hukukunuz varsa emin olun ki, petrolünüzün, doğalgazınızın olmasından daha önemli bir zenginliğiniz var. MHP’nin bakış açısında demokrasiyi kökleştirmek, Cumhuriyet’in kazanımlarını yeniden realite edip, Cumhuriyet’i kurumlarıyla, kurallarıyla kökleştirmek ve yüceltmek bizim yegane hedefimiz” diye konuştu.
MHP Adana Milletvekili adayları da toplantıda şunları söylediler:
PROF. DR. ABDULKADİR YUVALI : Bir ülkede adil ve dürüst kanun yoksa o ülkede yatırımcıdan sade vatandaşa kadar herkes endişe içindedir. Öyle ki, bir ihale için kanun değiştiriliyorsa bu ülkede kanundan söz edilemez. Bir devlet adamının, bir siyasetçinin bir aylık söylemlerini yan yana getirin, eğer döviz zikzak çiziyorsa, ondan ne devlet adamı olur, ne siyasetçi olur, ne de adam olur. Türkiye, bu ölçüde siyasetçilerle, devlet adamlarıyla dolu hale gelmiştir. Daha doğru haliyle devlet adamlarının, siyasetçilerin sıfatları bu olmuştur. Türkiye’de 2002  yılında muhtaç vatandaş sayımız 600 bin iken bugün 8 milyona gelmiştir. Bir ülke muhtaç vatandaşlarının sayısını artırarak yöneltilir, yoksa bunların sayısını azaltıp, karnı tok, başı dik, eğitimli vatandaşlar, onurlu vatandaşlar, eğitimli vatandaşlarla mı öğünür?
SİNAN GÜL: Soran sorgulayan bir yapıyı bizim tesis etmemiz lazım. Bu kolay değil. Günlük yaşamını zor tamamlayan insanlar geçim sıkıntısı içinde ancak, sorgulayan, soran, araştıran yapının bu insanlarla sık bir araya gelmesi ve buluşması gerekiyor. Zor bir süreçten geçiyoruz. Bu zorlu süreçte seçmenlerimizin ağzının ucuyla değil, yüreğinden gelerek MHP’ye destek olmasını istiyorum.
MEHMET ALİ ARSLAN : Partimizin ekonomi ağırlıklı seçim beyannamesi MHP’nin hiç olmadığı kadar ekonomiye önem verdiği seçim beyannamesi olarak kamuoyunda benimsendi. Seçim beyannamesi olmasının ötesinde memleketin belki ekonomik kurtuluşunun da tarifi yapıldı. Memleketin kötü gidişatından rahatsız olan, kötü gidişatı sürekli eleştiren bir siyasi partiyiz.
DR. ADEM GÜNDOĞAN : Ülkemizde insan ilişkilerinin, toplumsal olayların, toplum hareketlerinin sürekli kötüye gidiyor. İnsan bireysel olarak sağlıklı değilse, toplum da sağlıklı değildir, devlet de sağlıklı değildir. İnsanlarımız son 10 yılda büyük bir kargaşa ve kaygı içine düşmüştür. İnsanlar gittikçe cinnet noktasına geliyor. Büyük bir kargaşa, karmaşa mevcut. Bu gidişat kötüye gidiştir. İnsanlarımız arasındaki bu gerilimi, cinnet noktasına gidişatı durduramazsak hiçbir şeye sahip olamayız. Hem biz, hem ülkemiz kaybederiz.
AV. İSA AYANOĞLU : Seçim beyannamemizde toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklayan, sanayiciyi, işçiyi, emekçiyi, memuru, esnafı, üreticiyi, işadamını, işsizi, engelliyi tüm kesimleri kucaklayan bir çok proje var. Gerçekten ayağı yere basan, kaynağı gösterilmiş ve hayata geçirilebilir projeler. Zengin olabilirsiniz. Dünyanın malına sahip olabilirsiniz. Banka hesaplarınız ağzına kadar dolu olabilir. Ama yaşadığınız ülkede hukuk güvenliği yoksa paranızın hiçbir anlamı yoktur.
AYLA EMRANOĞLU: Geçmişte sanayice zengin bir Adana’da insanlar çok mutluydular. Son yıllarda ise ne yazık ki pek çok insan işsiz, pek çok insan iş arıyor. Tek tek kapanan fabrikalar var ilimizde. Partimizin seçim beyannamesinde de belirttiği ekonomide yapacağı düzenlemeler sayesinde Adana yeniden ayağa kalkacak ve eski huzurlu, mutlu günlerine yeniden dönecektir. 8 Haziran’da mutlu şekilde uyanacağımızı ümit ediyorum.