Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD'DAN ADASO ZİYARETİ

Çukurova GİAD Yönetimi, ADASO'yu ziyaret etti
 
'Birliktelik sağlanmazsa boşa kürek çekilir'
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana'nın makus talihinden kurtulmak için meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve kent yöneticileri arasında birliktelik kurulması gerektiğini belirterek, "Bu birlikteliği sağlamamız lazım. Yoksa boşa kürek çekeriz. Adana'nın artık daha fazla kaybedecek zamanı yok" dedi.
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Mehmet Simge Baş, Genel Sekreter Kazım Tosun, Sayman Hakan Burç, Yönetim Kurulu Üyeleri Efsun Erkemen ve Ali Fuat Çerçer, bir süre önce göreve gelen Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç'a "Hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu. ADASO Yönetim Kurulu Üyeleri İsa Tuzcu ile aynı zamanda Çukurova GİAD Üyesi olan Salih Sütçü'nün de katıldığı ziyarette konuşan Ömer Faruk Sakarya, Adana'nın ticaretine, sanayisine yön veren, saygın konumdaki 155 üyeye sahip bir dernek olarak 13 bin kişiye istihdam sağladıklarını, Adana ihracatının 325 milyon dolarlık kısmının Çukurova GİAD üyelerince gerçekleştirildiğini söyledi. Adana'ya katkı, üyelere fayda sağlamak amacıyla çalıştıklarını bildiren Sakarya, "Adana'ya bir şekilde borcumuzu ödeyeceğiz. Arkadaşlarımızla elimizden geleni yapmak için çaba gösteriyoruz. Geçmişte ne yazık ki sivil toplum örgütlerimizle odalarımız yeterli dinamizmi sağlayamadılar, işbirliği kuramadılar. Projelerden çok, kişiler arasındaki diyalog, birbirlerine bakış ilişkilerde etkili oldu. Yoksa çok güzel projeler çıkarıldı, ama destek görmedi ve Adana kaybetti. Biz artık Adana'nın kaybetmesini istemiyoruz. Adana'da vali, büyükşehir belediye başkanı, meslek odaları, sivil toplum örgütlerinden kurul oluşturulsa, bu kurul 15 günde veya ayda bir, bir araya gelse, Adana için konuşulsa, fikirler ortaya çıksa, kurul üyelerine görevler verilse ve Adana için çalışılsa. Bu birlikteliğin sağlanması lazım. Yoksa boşa kürek çekeriz. Adana'nın artık kaybedecek zamanı yok. Toplu bilinci ortaya koymak lazım" dedi.
MARKA ŞEHİR ÇALIŞMASI
Sakarya, Çukurova GİAD olarak haziran ayı başında marka şehir konusunda çalışma başlattıklarını, bu çalışmalar ışığında geçmişte yapılmış benzer çalışmaları incelediklerini ve yakın zamanda da geçmişte yapılan bu çalışmaların ışığında Adana'nın önemli kurumları ile birlikte marka şehir çalışmasını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ADASO Başkanı Zeki Kıvanç da, Çukurova GİAD'ın Roubini ve Schröder'in katılımıyla gerçekleştirdiği toplantılar başta olmak üzere her etkinliğinden övgüyle söz ettiğini bildirdi. Kıvanç, "Adana için reklam işte bu. Reklamın yanında işin içinde ekonomiye katkı da var. Adana için uygulanacak çok güzel projeler hayata geçirmeliyiz. Sık sık bir araya gelip Adana için konuşabiliriz, konuşmamız da lazım. Geçmişte ufak tefek hatalar olmuştur. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Önümüze bakacağız. Bizim ADASO'da bir beklentimiz yok. Sadece hizmet için geldik. Adana için artık aynı şeyleri konuşmamız lazım. Birlik olmazsa hiçbir şey yapamazsınız. Adana'ya hizmet için üzerimize ne düşüyorsa yaparız" diye konuştu.
 
 

FOTO GALERİ