Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD'DAN ATB BAŞKANI ÇALIŞKAN'A ZİYARET

ÇUKUROVA GİAD’TAN ATB BAŞKANI ÇALIŞKAN’A ZİYARET
 
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, TÜGİK ve Çukurova GİAD Yönetim Kurulu Üyesi Efsun Erkemen, Çukurova GİAD Başkan Yardımcısı Hakan Burç, Genel Sekreter Kamer Acer, Sayman Gökalp Sofuoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Ertuğrul ve Ceyhun Baskın, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan’ı ziyaret etti.
 
CUMHURBAŞKANIMIZI ADANA’YA GETİRMENİZDEN ONUR DUYDUK
Yeni yönetim kurulu üyelerini tek tek tanıtıp, faaliyetleri hakkında bilgiler veren TÜGİK Başkan Yardımcısı Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “12. Dönemimizde göreve yeni gelen arkadaşlarımızı sizlerle tanıştırmak ve borsanız yönetimi ile birlikte hareket ederek Adana ticaretine nasıl katkı koyarız? Nasıl daha fazla faydalı olabiliriz? Konularında istişarede bulunmak istedik. Adana’da birlik, beraberlik ve güç birliği içerisinde el ele olumlu işler yapmak istiyoruz. Bizler Çukurova GİAD olarak geçtiğimiz dönem somut işler yaptık. Adana’nın marka kent ve dünya kenti olmasını için projeler ürettik. Sizlerin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Adana’ya getirmeniz onur vericiydi, takdirle karşıladık. Cumhurbaşkanı’nın bir kente gelmesi gerçekten özel bir durum. Gurur duyulacak onur duyulacak bir durum. Hele de tarım kenti Adana’mıza faydalı olacak bir organizasyonun startını vermesi için getirmeniz daha da başka anlam ifade ediyor. Cumhurbaşkanımızın Adana’ya gelmesine vesile olduğunuz için size ve yönetiminize içtenlikle teşekkür ediyoruz” dedi.
 
ÇUKUROVA GİAD GAYRETLİ ÇALIŞIYOR
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve yönetiminin ziyaretinden çok mutlu olduğunu ifade eden Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, örgütlenmelerin her yerde iyi neticeler getirdiğini, tüm STK’ların iyi çalıştığı ama Çukurova GİAD’ın ayrı bir gayret ile çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Özellikle Ekonomist Nouriel Roubini’nin, Almanya eski Cumhurbaşkanı Gerhard Schröder’in, Londra ve Toronto’nun efsanevi belediye başkanları gibi önemli isimleri Adana’ya getirmelerinden dolayı Sakarya’ya teşekkür etti.
BORSAMIZ 500 YILLIK BİR BORSA
Adana Ticaret Borsası’nın tarihinden ve temeli atılan Borsa Kampüsü çalışmalarından da bahseden ATB Başkanı Muammer Çalışkan, “Cumhurbaşkanımız borsamızın kuruluşunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz ödül verme ve Borsa Kampüsümüzün temel atma programına direk geldi. Ama sadece bizim için gelmedi, Adana için de geldi. Gerçekten borsamız ve Adana’mız için olumlu oldu. Bizlerde Cumhurbaşkanımıza müteşekkiriz. Bizler de mutlu olduk. Tarım kenti olan Adana Borsa Kampüsü ile de tarımda ticaretin de merkezi olacak. Biz borsanın 100. Yılını kutluyoruz ama aslında 500 yıllık bir borsayız. Pamuk alışverişinin aleni yapılıp; fiyat, miktar ve vergi yönünden düzenli bir kaydın tutulduğu, bugünküne benzer bir borsanın, en az 1516 yılından beri yani yaklaşık 500 yıldır işlevini sürdürdüğü anlaşılmaktadır. “Çukurova’da Tarımın Tarihi” isimli bir kitap hazırlarken gördük ki; Tarihçi Cezmi Yurtsever’in de Prof. Ahmet Akgündüz’ün “Osmanlı Kanunnameleri” kitabından aldığı “Adana Kanunnameleri”nde Memlüklerde o tarihe kadar her yıl üretilen pamuğun “kapan-ı pembe” (yani pamuk pazarı  - veya borsasında)  satılması zorunlu olup, bu alışverişte de yüksek vergi alındığı şikayeti üzerine, padişahın bir müfettiş kadısına konuyu inceletip, bunun zulüm olduğunun tespiti ile, pamuğu pamuk kapanında  (yani borsada) satmanın zorunlu değil, isteğe bağlı olduğunu bildiren ferman. Gene o kitaptan; bölgede hâkim olan Ramazanoğullarının 1516 yılında Memlüklerin himayesinden ayrılıp gönüllü olarak Osmanlılara bağlandığı belirtilmiştir. Borsanın o günden bu güne devam ettiği 500 yıllık bir borsayız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Çukurova GİAD Başkanı Sakarya, 2 yıllık faaliyetlerini kapsayan kitap ile Dünya İş Kültürlerini Anlamak “Avrupa Birliği Ülkeleri” kitabını ATB Başkanı Çalışkan’a hediye etti. ATB Başkanı Çalışkan da ATB’nin kuruluşunun 100. Yılı münasebetiyle hazırlatılan “Çukurova’da Tarımın Tarihi” kitabını hediye etti.