Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD'DAN CV BANKASI ÖNERİSİ

Çukurova GİAD’dan CV Bankası önerisi
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, iş talepleriyle yoğun şekilde karşılaşan belediyelerin, bünyelerinde CV Bankası kurmaları ve iş taleplerinin değerlendirilmek üzere sivil toplum kuruluşlarıyla da paylaşılmasını önerdi.
Çukurova GİAD’ın 12’nci Dönem Yönetim Kurulu, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret etti. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Hakan Burç, Genel Sekreter Kamer Acer, Yönetim Kurulu Üyeleri Efsun Erkemen, Ömer Ertuğrul ve Ceyhun Baskın’ın katıldığı ziyarette samimi sohbetler yapıldı. Başkan Sakarya’nın nezdinde tüm Çukurova GİAD üyelerini kutlayan Belediye Başkanı Çetin, “Çok güzel işler yapıyorsunuz. Adana sizin gibi bir sivil toplum örgütüne sahip olduğu için çok şanslı” dedi. Çetin, sohbet sırasında, göreve geldikten sonra belediyeye yapılan iş başvurularının çokluğundan söz etti. Bizzat kendisine veya Özel Kalem Müdürlüğü’ne üniversite mezunları dahil her gün onlarca CV bırakılıp, iş talep edildiğini bildiren Çetin, işadamlarının istihdam sırasında belediyelerine yapılan başvuruları da değerlendirmelerini istedi.
Dernekleri ile ilgili düşünceleri nedeniyle Çetin’e teşekkür eden Çukurova GİAD Başkanı Sakarya da, “Kendimiz için değil, ne yaparsak kentimizi düşünerek, Adana’mız için yapıyoruz. Adana için güzel bir şeyler yapmak amacıyla çaba gösteriyoruz. 160 üyemizle 15 bin kişiye istihdam sağlıyor, Adana ihracatının 5’te 1’ini gerçekleştiriyoruz. Size yapılan iş başvurularının değerlendirilmesi ile ilgili belediyenizde CV Bankası kurulmasını önerebiliriz. Görevlendireceğiniz bir kişi yapılan iş başvurularını sınıflandırıp, haftada bir güncel olarak bizim gibi derneklere, sivil toplum örgütlerine gönderebilir. Biz bu bilgileri üyelerimizle paylaşırız, üyelerimiz de listeyi inceleyip ihtiyaç duydukları vasıftaki kişilere iş imkanı sağlayabilir. Böyle bir çalışma için CV Bankası oluşturulması kolaylık sağlar” diye konuştu. Çetin de, bununla ilgili çalışma yapacaklarını belirterek, “İnsanların hikayelerini dinliyorum, çok üzülüyorum. En kötü işleri bile yapmaya razı olan üniversite mezunu birçok işsiz insan var. Adana’nın en büyük sorunlarından biri de yatırımcının yatırımları başka yere çekmesi. Burada yatırım yapması için önüne çıkacak engelleri kaldırmalı, imar sorunu, bürokratik işlemler gibi sorunlarla karşılaşmamasını sağlamalı, yatırımcının kaçmasını engellemeliyiz” dedi.