Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD'DAN GELECEĞE NOT

10 bin TL ödüllü ‘Hayalimdeki Adana Proje Yarışması’nın Jürisi ilk toplantısını yaptı
 
Geleceğe not
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), 25 Aralık 2012 tarihinde lansmanını gerçekleştirdiği, toplam 10 bin TL para ödüllü "Hayalimdeki Adana Proje Yarışması"nın jürisi ilk toplantısını yaptı. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, bu yarışma ile geleceğe not düşmek istediklerini belirterek, "Katılımcıların dünya kenti olması gereken Adana'yı ortaya koymalarını istiyoruz" dedi.
Çukurova GİAD'ın kentin tanıtımı ve gelişimi amacıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan "Hayalimdeki Adana Proje Yarışması" Jürisi, Çukurova GİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve yarışmanın proje ekibi olan dernek üyelerinin de katılımıyla ilk toplantısını yaptı. Seyhan Otel'deki toplantıda konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, yarışmanın takvimini de hatırlattı. www.hayalimdekiadana.com internet sitesinden veya dernek merkezine elden yapılabilen başvuruların 18 Nisan'da sona ereceğini kaydeden Sakarya, toplam 10 bin TL ödüllü yarışmaya katılan projelerin jüri tarafından 29 Nisan-17 Mayıs tarihlerinde değerlendirileceğini, 21 Mayıs'ta da ödül töreni ile yarışmanın sonlandırılacağını söyledi. Yarışmayı Adana'nın geleceği için önemsediklerini bildiren Sakarya, şöyle konuştu:
"Bu yarışma ile katılımcıların önümüzdeki dönemde dünya kenti olması gereken Adana'yı ortaya koymalarını istiyoruz. Hedef kitlemiz yolu bir şekilde Adana'ya düşmüş, başka kentlerde doğmuş, ancak, şu an Adana'da yaşamakta olan insanlar yada Adana'da doğup, büyüyüp, şu anda başka kentlerde yaşayan Adanalılar. Üniversitede okuyan Adanalı veya Türkiye'nin değişik şehirlerinden gelen genç beyinlerimiz. Adana ile hem mevcut, hem gelecekle ilgili bir vizyon koymak istiyoruz. Yarışma çok güzel bir zamanda sonuçlanacak. Çünkü önümüzde seçim süreci var. Birçok aday ortaya çıkacak. Onlar seçim çalışmaları sırasında birçok projeler sunacaklar. Biz de onlara Adanalılar tarafından hazırlanmış projeleri sunmak istiyoruz. 20-30 yıl sonra bir dünya kenti olarak görmek istedikleri Adana'yı tarif eden bir doküman oluşturacağımız kitap hazırlamak istiyoruz.  Bu proje ile geleceğe not düşmek istiyoruz. Belki 2020-2030 yılında Adana'da bir şey gerçekleşecek ve (Biz 2013'te proje yarışmasında belirlemiştik, bu Adana için gerçekten çok güzel olur) diyebileceğimiz bir çalışma yapmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde hem Adana'yı yönetmeye, hem temsil etmeye aday olacakların, bizlerin ortaya koyacağı proje demetinden yararlanacaklarını, kentimize, kendimize, insanlara yararlı olacak projeleri hayata geçireceğimizi umuyorum."
YARIŞMA JÜRİSİ
Çukurova GİAD'ın geçmiş yıllarda yönetim kurulunda da yer alan Yaşar Yiğit'in başkanlığındaki toplam 13 kişilik jüri üyeleri de, dernek yönetimi ve proje ekibi olan üyelerle çalışmalarını paylaştı. Jürinin tanıtıldığı toplantıda konuşan Yaşar Yiğit, Adana'da daha önce benzer hiçbir yarışmada görev almamış, her kesimden kişilerin yer aldığı bir  jüri oluşturmak istediklerini bildirdi. Bunun Adana'nın farklı gözlerle görülmesi ve değerlendirilmesi açısından da önemli olduğunu vurgulayan Yiğit, belirli aralıklarla jüri olarak toplanıp, gelen eserleri değerlendireceklerini, bu yarışmanın Adana'nın geleceği açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Hayalimdeki Adana Proje Yarışması'nın jürisi şu isimlerden oluştu:
"Jüri Başkanı TNT Bölge Müdürü Yaşar Yiğit, jüri üyeleri Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Nejat Erk, ÇÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Onur Erman, aynı bölümden Araştırma Görevlisi Yüksek Mimar Gülden Ayalp, Kulak İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tarkan Kulak, Adana Kent Konseyi Üyesi Şehir ve Bölge Plancısı Tevfik Yıldırım, Öncül/Sefa İletişim Hizmetleri'nden Mustafa Öncül, Çay Çiftlik'ten sanayici ve işadamı Dr. Ahmet İhsan Çay, Acıbadem Adana Hastanesi Direktörü Hüseyin Çelik, Tavaş Yem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erel, Konarı Danışmanlık'tan Kurumsal Danışman Mehmet Velioğlu, Yönetim Danışmanı Kerim Caymaz." 

FOTO GALERİ