Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD'DAN GELECEĞE YATIRIM

Adana’nın en etkin GİAD’ı, işadamı yetiştirecek
 
 
Çukurova GİAD’dan geleceğe yatırım
 
 
Kenti için çalışan Adana sevdalısı genç işadamlarının üye olduğu Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), kentin en önde gelen sivil toplum örgütü olmanın sorumluluğuyla büyük bir organizasyon için bir kez daha kolları sıvadı. “Gençlere yatırım geleceğe yatırım” sloganıyla yola çıkan Çukurova GİAD, bu kez, üniversite son sınıf öğrencilerini veya üniversiteden yeni mezun olmuş gençleri iş hayatına kazandıracak Çukurova GİAD Akademi’yi hayata geçiriyor.
Geçen ay yapılan olağanüstü genel kurulda üniversiteli gençlere yönelik sertifika programı çalışmaları için tüzük değişikliği gerçekleştiren Çukurova GİAD, üniversite mezunlarına iş tecrübesi kazandıracak Çukurova GİAD Akademi’nin (Management & Business Academy- MBA) startını verdi. 3 ay sürecek olan Çukurova GİAD Akademi’ye üniversitelerin son sınıf öğrencileri veya 30 yaşını aşmamış üniversite mezunları kabul edilecek.  25 kişinin ücretsiz alınacağı Çukurova GİAD Akademi’den Çukurova GİAD üyesi, yöneticisi veya üyelerin referans olacağı adaylar olmak üzere 15 kişi de ücretli kabul edilecek.
SON BAŞVURU 15 EYLÜL
Çukurova GİAD Akademi’den yararlanmak isteyen üniversiteliler, öğrenimi devam edenlerden not ortalamalarını gösterir resmi belge, mezunlardan diploma ve not ortalamalarını gösterir resmi belge, resimli özgeçmiş, kariyer hedeflerini anlatan maksimim 200 kelimelik yazı, kimlik fotokopisi ve öğrenci belgesinden oluşacak başvuru evraklarını pdf formatında cugiad@cugiad.org adresine göndererek başvurularını yapabilecek. Başvurular Prof. Dr. Kerem Alkin ve program yöneticisi Altay Ayhan tarafından değerlendirilecek, mülakatlar da Prof. Dr. Kerem Alkin tarafından yapılacak. Çukurova GİAD Akademi’ye son başvuru 15 Eylül. Mülakatlar 21 Eylül’de yapılacak, Çukurova GİAD binasında verilecek derslere de 30 Eylül’de başlanacak.
PATRON ÇIRAKLIĞI
Öğrenimleri sırasında teorik, kısmen pratik dersler alabilen gençlerin, üniversite diplomalarını aldıktan sonra iş hayatına atıldıklarında sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Hayata geçireceğimiz bu program geleceğimizin teminatı gençlere yapılacak en güzel yatırım olacak. İş dünyası, çalışacağı kişilerde  farklı bakış açıları, donanımlar, farklı vizyon görmek istiyor. Çukurova GİAD Akademi, iş dünyasının bu istediklerini gençlere kazandıracak.  3 ay sürecek program sırasında gençlerimiz staj da yapacaklar. Patron çıraklığı diye nitelendirdiğimiz bu süreçte iş hayatının gerçeklerini, beklentilerini, pratikliğini, yatırımın detaylarını, inceliklerini öğrenecekler. Bu gençler, devletimizin de desteğiyle belki geleceğimizin patronları olacaklar” dedi.
Akademiden mezun olacak katılımcılara sertifika verileceğini de bildiren Başkan Sakarya, “Çukurova GİAD ve üyeleri iş dünyası içinde önemli konuma sahiptir. Memleketine, ülkesine hizmet eden, milyarlarca lira cirosu olan üyeleri, binlerce kişiyi istihdam etmekte, yüzlerce milyon dolar ihracat yapmaktadır. Dolayısıyla, 3 aylık eğitim sonunda verilecek Çukurova GİAD Akademisi Sertifikası, katılımcıların iş başvurularında önemli bir referans olacak” diye konuştu.
KİMLER DERS VERECEK?
Akademide Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof . Dr. Beril Dedeoğlu, İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanı,  Cumhurbaşkanlığı Akademik İstişare Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Akademik İstişare Kurulu Üyesi Prof. Dr. Emre Alkin, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Azmi Yalçın, Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi, Bloomberg HT Yorumcusu Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Vahap Munyar, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran’ın da aralarında bulunduğu onlarca önemli isim ders verecek. 

FOTO GALERİ