Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD'DAN MARKA KENTE BİLİMSEL YAKLAŞIM

Çukurova GİAD'dan ATO'ya 'Hayırlı olsun' ziyareti
 
'Marka kente bilimsel yaklaşım'
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) 11'inci Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Sakarya, üniversitelerin de içinde olacağı bir çalışmayla marka kent Adana'yı oluşturmak için özel bir heyetin 1 Temmuz’da itibaren Adana’da çalışmalara başlayacağını söyledi.
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Sayman Üye Hakan Burç, Yönetim Kurulu Üyeleri Efsun Erkemen, Ali Fuat Çerçer ve Rafet Milli, Atila Menevşe başkanlığındaki  ATO yeni yönetimine 'Hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Çukurova GİAD'ın 7'nci Dönem Başkanlığı'nı da yapan ATO Meclis Başkanı Tarkan Kulak, ATO Başkan Yardımcıları Mehmet Şahbaz ve Halis Bayrak, ATO Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Özel, Mehmet Şeker ve Erdinç Güneyli'nin de bulunduğu ziyarette, Adana'ya hizmet ana sohbet konusu oldu. Sivil toplum örgütlerinin odalarla birlikte hareket ederek Adana'ya güzel projeler kazandırılabileceğini bildiren ATO Başkanı Menevşe, "Çukurova GİAD Adana'ya hizmet için çok aktif bir sivil toplum örgütümüz. Adana'da güzel bir sinerji yakalandı. Adana potansiyel olarak çok güçlü olmasına rağmen, göstergelere bakıldığında maalesef  birçok şeyde geride kaldığını görüyoruz. Neden geri kaldığını sorgulamak lazım. Biz onun için bu dönem Adana'ya hizmeti kendimize düstur edindik. Uyuyan devi uyandırmalıyız. Füzenin mahrecinden çıkması lazım. Bu çerçevede Adana'da için hepimizin birlikte çalışması da gerekir" dedi.
ATO Meclis Başkanı Tarkan Kulak da, Çukurova GİAD'ın şu anda Adana'nın da ötesinde bir konumda olduğunu belirterek, "Şu an görevde olan arkadaşlarımız da bir yılda çok güzel işler yaptılar. Önümüzdeki süreçte yaptıklarını katlayarak devam ettireceklerdir. Çatı kurum olan ATO ile birlikte çok daha güzel şeyler yapacaklarına inanıyorum" dedi.
ATO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özel, Meclis Başkanı Tarkan Kulak, Meclis Üyesi Serhan Köse'nin de Çukurova GİAD'lı olduğunu, kendisinin de ATO Disiplin Kurulu üyeliğine seçildiğini hatırlatan  Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ise, Adana'nın marka kent olması gerektiğini vurguladı. Ancak, bunun için yol haritası oluşturulmadığından yakınan Sakarya, "Bizim de çalışmalarımız hep içinde yaşadığımız Adana'mız için. Marka kent nasıl oluşturulur? Bir kentin nasıl markalaşacağı konusunda uzman bir ekiple görüşmeler yaptık. Adana markasının oluşturulması için bu ekiple çalışma yapıyoruz. Üniversitelerimizi de içine katarak yapacağımız bu çalışmayı 1 Temmuz'dan itibaren hayata geçireceğiz. Bu ekip 1 Temmuz itibariyle Adana'da olacak. Uzaktan Adana'yı yaşayarak değil, bizzat Adana'da yaşayarak raporlarını oluşturacaklar. Adana'ya gelecekler, Adana'da yaşayacaklar, ilçeleri gezecekler. Marka kent Adana'ya bilimsel bir yaklaşım olacak. ATO'nun üyeleri bizim de üyelerimiz. Baktığımızda hem üye bazında, hem Adana bazında ortak hedeflerimiz var. Biz Çukurova GİAD olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Adana için daha iyisi yapılabilir. Adana her şeyin en iyisini, daha fazlasını hak ediyor" diye konuştu. 

FOTO GALERİ