Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD'DAN TANITIMA BİR KATKI DAHA

Çukurova GİAD çalıştı, Adana kazandı
 
Tanıtıma bir katkı daha
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), 4’üncü Çukurova Zirvesi ile Adana’nın tanıtıma bir kez daha katkı sundu. Ünlü ekonomist Prof. Dr. Joseph Stiglitz’in baş konuşmacı olduğu zirveyle ilgili yayınlanan haberlerin, yapılan canlı yayınların reklam eşdeğeri 5 milyon lira civarında oldu. TÜGİK Başkan Yardımcısı ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ilkini 'Kriz kahini' olarak bilinen ünlü ekonomist Nouriel Roubini'nin katılımıyla gerçekleştirdikleri Çukurova Zirvesi toplantıları ile Adana'nın en güzel şekilde tanınmasını sağladıklarını söyledi.
Çukurova GİAD üyeleri, her ayın ilk haftasında gerçekleştirdiği geleneksel Salı Buluşması’nda bir araya geldiler. Sheraton Otel’deki buluşmada konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 4’üncü Çukurova Zirvesi’nin etkilerinden söz etti. 2015’te de üyelerinin yanı sıra Adana için günlerce konuşulacak projeleri hayata geçireceklerini bildiren Başkan Ömer Faruk Sakarya, 19 Ocak’ta yaptıkları Çukurova Zirvesi’ni Adana’dan yerel ve ulusal gazeteler, ajans ve televizyonların imtiyaz sahibi, temsilci, köşe yazarı olmak üzere 50’ye yakın gazetecinin izlediğini, İstanbul’dan da 40 gazeteci ve köşe yazarını konuk ettiklerini söyledi. Sakarya, bu toplantının ulusal ve yerel olmak üzere 200’den fazla gazetede yayınlandığını, 6 televizyonda canlı yayınlar yapılırken, haber bültenlerinde de yer aldığını kaydetti.
Bu yıl Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası, Adana Ticaret Borsası ve Adana Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nın da katkısıyla düzenledikleri 4’üncü Çukurova Zirvesi’nin Adana’nın tanıtımı, yatırımcıların dikkatini çekmek ve dünya kenti Adana yolundaki projelerinden biri olduğunu hatırlatan Sakarya, şöyle dedi:
“Üyelerimizin de büyük desteğiyle gerçekleştirdiğimiz Çukurova Zirvesi’nin çok güzel yankıları oldu. Şu ana kadar yerel ve ulusal medyada olmak üzere 200’den fazla gazetede yer alan haberlerin reklam eşdeğeri 1 milyon 9 bin 500 dolar. Sadece toplantının yapıldığı gün gerçekleşen canlı yayınlar ve ulusal kanalların haber bültenlerinde yayınlanan haberlerin reklam eşdeğeri ise 549 bin dolar olarak ölçüldü. Yurtdışında yayınlanan haberler, toplantının yurtdışındaki yansımaları ile birlikte bu rakam katlanıyor. 2 oturumla gerçekleşen bu toplantı ile bir kez daha Adana’ya gözlerin çevrilmesini sağladığımız için mutluyuz, gururluyuz. Bu zirveyi Hippocampus’a Binmiş Eros mozaiği temasıyla gerçekleştirerek turizme de katkı sağlamış olduk. Adana için yapılan bu organizasyonun Adana’nın tanıtımına, isminin duyulmasına 5 milyon liralık bir katkısı oldu. Binlerce internet sitesinde de haber oldu. Amacımız Çukurova GİAD olarak Adana için yapılacak sürekli, yaşayabilir bir aksiyonu ortaya çıkarmak istedik. 4’üncü zirve ile bunda da başarılı olduk. Adana’nın tanınırlığını uluslararası düzeyde gerçekleştiren bu organizasyon Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve diğer odalarla birlikte her yıl düzenlenip, Adana’ya uzun yıllar katkı sunacak.”