Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD'DAN TÜRKONFED ZİYARETİ

Çukurova GİAD'dan TÜRKONFED Başkanı'na ziyaret
 
'Ülkenin kalkınmaya ve birlikteliğe ihtiyacı var'
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanlığı'na seçilen Süleyman Onatça'yı ziyaret etti. Onatça, ülkenin kalkınmaya ve birlikteliğe ihtiyacı olduğunu, toplumsal refahın ekonomik kalkınma ile sağlanabileceğini söyledi.
Genel Sekreter Kazım Tosun, Sayman Hakan Burç ve Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Milli ile birlikte 'Hayırlı olsun' ziyaretini gerçekleştiren Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana'da Sivil Toplum Örgütlerinde üstlendiği görevlerle örnek alınan bir işadamı olan Süleyman Onatça'nın TÜRKONFED Başkanlığı'na seçilmesinin Adanalı olarak kendilerini gururlandırdığını söyledi. Onatça'nın, Adana'nın yanı sıra bölge ve ülkenin geleceği için, yoğun iş temposuna rağmen yıllarını vererek, sivil toplum örgütlerinde çalıştığını hatırlatan Sakarya, "Adana'nın sorunlarına kayıtsız kalmadınız el attınız, çözüm yolu gösterdiniz. Sorunları, boş yere yaygara çıkararak değil uygun zeminlerde, ilgili makamlarla konuşarak çözmenin yolu sivil toplum örgütlerinde yer almaktır. Bu çerçevede, gençlere rehber olan yapınız hep örnek alındı. Sizin TÜRKONFED Başkanlığı'na seçilmeniz Adanamız, bölgemiz için bir kazanç. Biz Çukurova GİAD olarak yanınızdayız. Başkanlığınızda Adanalı işadamlarının, bölgemiz işadamlarının sorunlarının yurt çapında daha fazla dile getirileceğine inanıyoruz" dedi.
Adana'ya, bölgeye ve ülkeye faydalı olmak için çalışacağını vurgulayan TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça da, Adana veya Çukurova'nın diğer illerindeki sorunları dile getirmenin konfederasyonlarda görev alarak daha etkili olunabileceğini söyledi. Onatça, bu çerçevede her derneğin konfederasyonlarda da temsil edilmesinin gerekliliğine dikkat çekti. Yıllardır görev yaptığı çeşitli sivil toplum örgütlerinde en iyi şekilde Adana'yı, bölgeyi temsil etmeye çalıştığını, örgütlenmenin özellikle iş dünyası açısından yakınlaştırma, ticari paylaşım, gündemi takip açısından yararlı olduğunu kaydeden Onatça, şöyle konuştu:
"Şu an ülkemizin gündeminde maalesef terör var, Suriye'de yaşanan olaylar var. Suriye açısından baktığımızda Hatay'daki işadamlarımızın durumu gerçekten çok kötü. Hataylı işadamları çok zor durumdalar. Bu konuyu masaya yatırmak, oradaki işadamlarının sorunlarına dikkat çekmek istiyoruz. Bunun yanı sıra, terör konusunda hükümetin çabaları var, ama iş dünyasının da söyleminin olması lazım. Bu konuda da hiçbir ayrım gözetmeksizin konfederasyonlar olarak bir araya gelebilmeliyiz. Umarım başarılı oluruz. İşadamları olarak istihdam yaratan, ülkenin kalkınması için katkı koyan insanlarız. Her gün bir yatırım yapılsa bu ülkede bu işsizlik biter, terör biter. Hedef ülkenin kalkınması, şirketlerin büyümesi, yatırımların arttırılması olmalı. Toplumsal refah, ekonomik kalkınma ile sağlanır. Ülkemizin kalkınmaya, birlikteliğe ihtiyacı var. Biz ekonomik söylemlerimizin yanında sorunlarla ve ülke yararı noktasındaki her konudaki söylemlerimizi de yapacağız."

FOTO GALERİ