Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD'IN KÜTAHYALI KONUKLARI

 
Kütahyalı işadamlarına Adanalı tecrübesi
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), Kütahya Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği (KÜGİAD) üyelerini Adana'da misafir etti. KÜGİAD'ın "20. Yılında 20 Yeni Girişimci Kazandırıyor Projesi" kapsamında, başarılı kuruluşları, şirketleri ziyaret eden Kütahyalı işadamları ve girişimci adayları, İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) açıkladığı Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde 13'üncü sırada yer alan Adana'da kurulu Oğuz Tekstil'i de ziyaret etti. Kütahyalı konuklar Oğuz Tekstil'in Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Uçurum'dan, başarı öyküsünü dinledi.
KÜGİAD'ın hazırladığı, Zafer Kalkınma Ajansı'nın başarılı bulduğu "KÜGİAD 20. Yılında 20 Yeni Girişimci Kazandırıyor Projesi" kapsamında, KÜGİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile farklı iş fikirleri bulunan 30 genç girişimci Adana'ya geldi. Başarılı iş öykülerini dinlemek, başarılı işadamlarının tecrübelerinden genç girişimcilerin yararlanmalarını sağlamak amacıyla Adana gezisini gerçekleştiren Kütahyalı konuklar, Çukurova GİAD tarafından misafir edildi. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Simge Baş ve Sayman Hakan Burç'un eşlik ettiği Kütahyalı işadamları, İSO'nun geçen yıl açıkladığı  Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde 167'nci sırada iken bu yıl açıklanan listede 13'üncü sırada yer alarak başarı grafiğinde hızlı yükselişi ile dikkat çeken Oğuz Tekstil'i de ziyaret etti. Kütahyalı konuklar, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu Oğuz Tekstil'in iplikten, kumaş üretimine ve kumaş boyama tüm ünitelerini gezdi.
ÜNLÜ MARKALARA ADANA KUMAŞI
Kütahyalı misafirleri tesislerinde ağırlayan Oğuz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Uçurum, başarının sırlarını anlattı. 1974 yılında manifatura markası iken 2009'da İsviçre'de bir araya gelen dünya markalarının, firmalarına 'En kaliteli kumaş markası ödülü' verdiğini bildiren İsrafil Uçurum, "Severek yaptığınız her işte başarılı olursunuz. Biz başarılı olmamızı bu işi sevmemize, kaliteli üretime, güvenilirliğimize borçluyuz. Üretimde kalite en önemli ilkemiz. Bugün bizim ürettiğimiz kumaşlar dünyada 5 binden fazla mağazası olan Zara dahil onlarca dünya markası tarafından alınıyor" dedi.
TÜRK GİBİ KALİTELİ
Adana'nın 2 asırdan uzun süredir sanayinin beşiği olduğunu bildiren Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, Türkiye'nin önemli sanayicilerinin Adana'dan çıktığını hatırlattı. Adana'nın değerlerinin başka şehirlere gitmesini istemediklerini vurgulayan Sakarya, "Oğuz Tekstil gibi Çok önemli sanayicilerimiz Adana'da kalarak Adana’mızda gelişmeye devam ederek, kentimize desteğini sürdürmektedir. Bu çok önemli. Biz kıymetlerimizin değerlerimizin Adana dışına çıkmasını hiç istemiyoruz.  O yüzden Uçurum Ailesi'ne teşekkür ediyorum. 1200 kişiye istihdam sağlıyorlar. Bunun dışında Adana'da dokunmuş kumaşları, ABD'de, Avrupa'da konfeksiyonun elinden geçmiş, işlenmiş hale gelmiş şekilde, insanların severek, beğenerek almalarına vesile oluyorlar. Bu çok önemli bir şey. Türk isminin sadece Türk gibi güçlüden çok artık (Türk gibi kaliteli), (Türk'ün yaptığı gibi doğru) olarak anılmasına sebep oluyor" diye konuştu.
Kendilerini misafir eden Oğuz Tekstil'e ve Çukurova GİAD'a teşekkür eden KÜGİAD Başkanı Mithat Delen ise, Kütahya'daki en önemli sıkıntının müteşebbis ruhtan yoksunluk olmasından hareket ederek hazırladıkları projede, her birinin ayrı ayrı iş fikri olan 30 müteşebbis adayı ile yola çıktıklarını söyledi. Delen, "Umarım hem aldıkları eğitim, hem başarılı işadamlarımızın anlattıkları tecrübeler, hem de KOSGEB'in sağlayacağı sermaye desteğiyle 30 girişimciden ilk 500'e girecek yeni firmalar çıkmasını hayal ediyoruz" dedi.
Kütahya heyeti, Oğuz Tekstil ziyaretlerinin ardından Adana'yı gezdi, daha sonra da Gaziantep'e geçti.

FOTO GALERİ