Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÇUKUROVA GİAD'IN RENKLİ İFTARI

Çukurova GİAD, 9’uncu kez huzurevi sakinleri ile iftarda bir araya geldi
 
Sohbet, neşe, eğlence iftarda buluştu
 
En renkli iftar
 
Aileler buluştu
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği, (Çukurova GİAD) Adana Huzurevi sakinleri ile iftar yemeği programını 9’uncu kez gerçekleştirdi. Derneğin geleneksel etkinliklerinden biri olan iftar yemeği, sohbet, neşe ve eğlenceyi de buluşturdu. Fasıl eşliğindeki iftarın ardından huzurevi sakinlerinden bazıları seslendirdikleri şarkılarla faaliyeti renklendirdi.
Sheraton Adana Otel’deki iftar yemeğine Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, yönetim kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve eşleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Adana İl Müdür Yardımcısı Turgut Sak, Adana Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı ve huzurevi sakinleri katıldı. Başkan Sakarya ve üyeler, misafirlerini kapıda kırmızı karanfiller vererek karşıladı. Oruçların açılmasının ardından ikram edilen çaylar eşliğinde neşeli sohbetlerin yapıldığı iftar yemeğine, huzurevi için verilen proje sözü ve huzurevi sakinlerinin solo konserleri damgasını vurdu. Tasavvuf ve Türk Sanat Müziği eşliğinde iftar yapan huzurevi sakinlerinden bazıları, yemek sonrası mikrofonu alıp, çeşitli şarkılar seslendirdi. Dernek üyelerinden de büyük alkış toplayan huzurevi sakinleri için, dernek üyesi işadamı Mümtaz Yurdaer de 2 şarkı seslendirdi.
PROJE SÖZÜ
Tüm masaları dolaşıp konukları ile tek tek sohbet eden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Her zaman bir araya gelme fırsatı bulamıyoruz. Dolayısıyla geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeği gibi etkinliklerle hasret gideriyoruz. Akrabalık bağımız olmasa da ailemiz kabul ettiğimiz huzurevi sakinlerimizle bir araya gelmeyi özlemle, heyecanla bekliyoruz” dedi. 2012’deki iftar yemeğinde huzurevi için proje sözü verdiklerini, ancak, bürokratik bazı işlemler nedeniyle bunu hayata geçiremediklerini kaydeden Sakarya, “Adana Huzurevi'ndeki Küçük Evler Projesi'ne 4 küçük ev yaptırarak katkı verme sözümüzün arkasındayız. Bu projemizi hayata geçirmeye hazırız” diye konuştu.
AİLELERİN BULUŞMASI
Adana Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı da, her yıl gerçekleştirilen iftar etkinliğini ailelerin buluşması olarak nitelendirdi. Adana Huzurevi ile Çukurova GİAD’ın 2 büyük aile haline geldiğini kaydeden Avcı, “Çukurova GİAD üyelerimizin çoğu, sakinlerimizi tanıyor, ismen de biliyorlar. Sakinlerimiz sizlerle birlikte olduklarında, aile havası içinde, sanki evlerinde aileleriyle oruç açıyor gibi kendilerini hissediyorlar. Bu duyguları sakinlerimizi yaşattığınız, bunu geleneksel hale getirdiğiniz için, en çok da yaşlılık alanında örnek hizmet modeli olan Küçük Evler Projesi’ni benimsediğiniz ve katkı verdiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

FOTO GALERİ