Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

DARON ACEMOĞLU ADANA'YA GELİYOR

Sakarya’dan 5’inci zirve müjdesi
 
Daron Acemoğlu Adana’ya geliyor
 
Adana’yı zirve toplantılarla tanıştıran Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD) düzenlediği Çukurova Zirvesi’nin 5’incisi ünlü ekonomist Daron Acemoğlu’nun katılımıyla yapılacak.
 
Çukurova GİAD’ın her ay gerçekleştirdiği geleneksel öğle yemeği toplantısı üyelerin yoğun katılımıyla yapıldı. 2018’in son toplantısında üyelerin yeni yıllarını da kutlayan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 2019’da 5’inci Çukurova Zirvesi yapacaklarını müjdeledi. İlki 2012 yılında yapılan ve her programı ülke gündemine oturan Çukurova Zirvesi’nin 5’ncisini 22 Mart 2019 tarihinde yapacaklarını açıklayan Başkan Sakarya, “Adana’yı zirvelerle tanıştıran dernek olmanın gururuyla bu kez ünlü ekonomist Daron Acemoğlu’nu Adana’da misafir edeceğiz. Sayın Acemoğlu’nun yanı sıra diğer katılımcılarımızla birlikte tüm gün sürecek, ulusal gazetelerin, TV’lerin ekonomi müdürlerini de davet edeceğimiz, canlı yayınlarla Adana’yı dünyaya tanıtacağımız bir program olacak” dedi. Kurumsal hafızası ve kültürüyle kentine hizmet için çalışan, 27’nci yılına giren Çukurova GİAD’ın Adana ihracatının 4’te 1’ini gerçekleştiren üyeleriyle gurur duyduğunu kaydeden Sakarya, İşadamı derneği olmanın ötesinde Adana için her cephede savaştıklarını, sosyal sorumluluk projeleri, ekonomik yapı, iş hayatı olmak üzere hayatın her alanına dokunduklarını vurguladı. Adana’nın en önde gelen STÖ’sü olma sorumluluğuyla hareket ettiklerini de anlatan Sakarya, Çukurova Zirvesi toplantılarının Adana’nın sesini duyuran, kenti tanıtan, gözlerin Adana’ya çevrilmesini ve yatırımcıların dikkatini Adana’ya çeken toplantılar olduğunu bildirdi.
 
AKADEMİ BAŞLIYOR
Başkan Sakarya, ‘Gençlere Yatırım Geleceğe Yatırım’ sloganıyla gençlere yönelik hayata geçirdikleri Çukurova GİAD Akademi’nin yeni yılın ilk ayında başlayacağını da hatırlatarak, akademide her dersin farklı konusuyla önemli bilgiler içerdiğini hatırlattı, üyeleri de akademiden yararlanmaya davet etti.
 
--- KUTUSU ---
 
KİMLER KATILMIŞTI?
Çukurova GİAD’ın gündemle örtüşen Çukurova Zirvesi Toplantılarının ilki 15 Kasım 2012’de düzenlenmişti. “Kriz kahini” olarak bilinen dünyaca ünlü ekonomist Nouriel Roubini’nin konuk olduğu zirve, “Küresel Ekonomideki Gelişmeler ve Türkiye’ye Yansımaları” konusuyla gerçekleşmişti. 11 Nisan 2013’te “Türkiye-AB İlişkilerine Siyasal Bakış ve Enerji Koridorunda Adana” konusuyla gerçekleşen 2’nci zirvede Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder konuk olmuştu. Yerel seçimler öncesi 25 Şubat 2014’te yapılan 3’üncü zirve “Dünya kenti nasıl olunur, nasıl yönetilir?” konusu ile yapılmış, konukları ise efsane belediye başkanları Toronto’nun vizyoner Belediye Başkanı David Miller ile Londra Belediye Başkanı, İngiltere siyasetinin önemli ismi Ken Livingstone olmuştu. 19 Ocak 2015’teki 4’üncü zirve ise 2 oturumla gerçekleşmişti. Prof. Dr. Kerem Alkin’in moderatörlüğünde yapılan “Türkiye’nin global yatırım politikaları; Adana için uzun dönem kalkınma planı” başlıklı ilk oturumda Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, “Global Ekonomide 2015 Beklentileri ve Türkiye’nin Önemi” konulu ikinci oturumda ise ABD eski Başkanı Bill Clinton’un ekonomi baş danışmanı Nobel ödüllü ekonomist Prof. Dr. Joseph Stiglitz konuşmuştu.