Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

DEMOKRASİ YOLUNDA 6 BİN KİLOMETRE

 
Çukurova GİAD’ın 15 Temmuz belgeselini on binler izledi
 
 
 
Demokrasi yolunda 6 bin kilometre
 
 
 
  Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD), 15 Temmuz’da yaşananları anlatan filmi, Adana merkezi dışındaki tüm ilçelerde izletildi. İlçe merkezlerinin yanı sıra köylere de giderek on binlerce kişinin izlemesi sağlanan filmin vatandaşlarla buluşturulması için 6 bin kilometre yol kat edildi.
  Çukurova GİAD’ın ‘Demokrasi Projesi’ kapsamında yaptığı çalışma kapsamında ilk olarak Tufanbeyli ve Aladağ’a giden 2 araç, bu ilçelerin ardından Saimbeyli, Feke, Kozan, İmamoğlu, Ceyhan, Yumurtalık, Karaisalı, Pozantı, Karataş ilçelerine gitti. Bu ilçelerin tüm köyleri de ziyaret edildi, 15 Temmuz’da yaşanan, Türkiye tarihinde kara leke olarak yer alacak olan darbe girişiminde yaşanan olayları akıllara kazıtacak, unutturmayacak filmi on binlerce kişinin izlemeleri sağlandı. 1 Ekim’de gazilerin katıldığı, 15 Temmuz şehitlerinin anıldığı programla başlatılan proje için yaklaşık 6 bin kilometre yol kat edildi. İlçelerin tüm mahalleleri, köylerini kapsayan gezi sırasında, liseler de ziyaret edildi, gençlere de demokrasi filmi izletildi.
  15 Temmuz’un Türk tarihinde kara bir leke olduğunu vurgulayan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, filmlerin izletildiği araçların Adana’nın merkezindeki Yüreğir, Çukurova,  Sarıçam ve Seyhan ilçelerini gezmeyi sürdürdüğünü söyledi. Adana merkezinde özellikle nüfusu yoğun mahalleler için bir araç daha hazırlattıklarını bildiren Başkan Sakarya, “Türk demokrasisi 15 Temmuz’da insanların demokrasi için tankın önüne yattığı, kurşunlara vücudunu siper ettiği zorlu bir sınav verdi. Halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın öldürülmeye çalışıldığı, halkın temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalandığı bu süreci, İstanbul ve Ankara’ya göre daha az yaşayan, çok fazla hissetmeyen Adana’da hissettirmek için bu projeyi hayata geçirdik. Araçlarda izlettiğimiz 9 dakikalık filmi, Adana’daki toplantımıza katılan 15 Temmuz gazilerinin anlatımlarını devamına ekleyerek güncelledik. Adana’da hali hazırda 2 araç köyleri ve mahalleleri gezerken, bir araç daha hazırlatıyoruz. Sürpriz olarak hazırladığımız üçüncü aracımızı bir basın toplantısında tanıtarak demokrasi turuna çıkaracağız” dedi. 

FOTO GALERİ