Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

EMNİYET MÜDÜRÜ SALI YEMEĞİ'NDE

Gürkan, Çukurova GİAD’ın Adana’ya ve bölgeye büyük katkısı olduğunu söyledi
 
‘Çabamız güvenli yatırım kenti için’
 
Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, güvenlik hizmetlerini verirken, sivil toplum örgütleriyle de işbirliği içerisinde çalıştıklarını, sosyal projeler de hayata geçirerek Adana’nın daha huzurlu, daha güvenli bir kent olması için çalıştıklarını söyledi. Gürkan, “Çabamız güvenli yatırım kenti için” dedi.
Çukurova Genç İşadamları’nın (Çukurova GİAD) geleneksel olarak her ayın ilk haftasında düzenlediği Salı Yemeği Buluşmaları’nın konuğu Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan oldu. Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri’nin de katıldığı yemekte konuşan Gürkan, Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi verdi, güvenliğin yanı sıra suçu önlemeye yönelik sosyal sorumluluk projelerine değindi. Önleyici polislik adına hayatın her alanında bulunduklarını vurgulayan Gürkan, Çukurova GİAD’ın sosyal projelere, kentin gelişimi için verdiği desteklere  de teşekkür etti. Gürkan, ABD’li ekonomist Nouriel Roubini’yi Adana’ya getiren, 11 Nisan’da da Almanya eski Başbakanı Gerhald Schröder’i konuk edecek olan Çukurova GİAD’ın uluslar arası vizyonu bulunduğunu, yaptığı her organizasyonla Adana’ya ve bölgeye büyük katkılar sunduğunu söyledi. Çukurova GİAD’ın Adana’nın yerel ve bölgesel ölçekteki gücünü artırmak amacıyla yürüttüğü başarılı çalışmalarla uluslar arası platformda tanıtılması ve söz sahibi olmasına sağladığı katkının göz ardı edilemeyeceğini kaydeden Gürkan, şöyle dedi:
ULUSLAR ARASI VİZYON
“Yaptığı her çalışma, gerçekleştirdiği her proje sosyal sorumluluk bilincini ve dayanışma ruhunu artıran Çukurova GİAD üyeleri Adana'ya ve bölgeye çok önemli katkılar sunmuştur. Toplumlar kültürleri ve onların tarihsel süreçte bıraktığı mirasları ile yaşarlar. ABD'li ünlü ekonomi Profesörü Roubini'nin Adana'ya gelmesi, Adana'da Çukurova GİAD’ın düzenlediği ‘Bilgi Güçtür’ toplantısına konuk olması derneğin uluslararası vizyonu ve küresel ekonomi ile olan bağlarının bir kanıtıdır. Teşkilatımızın görev alanı olan güvenlik toplum hayatında vazgeçilmez unsurlardan birisidir. Güvenliğin olmadığı yerde toplumsal hayatı sürdürebilmek ve hizmet üretebilmek mümkün değildir. Adana’mızda güvenlik hizmetini sunarken, Mevlana'nın ‘Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez’ deyişinden ilham alarak, her zaman dayanışma ve işbirliği içerisinde hareket edip, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde büyük bir özveri ile arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Sahip olduğumuz tüm zenginlik ve kaynakların evrensel hukuk kriterleri çerçevesinde olmasının ülkemize ve insanımıza en üst seviyede yarar sağlayacağına olan inancımız tamdır. Yasadışı oluşumların ve terör örgütlerinin insan kaynaklarını eğitimsiz ve işsiz kimseler oluşturur. Ülkemizde yapılan güçlü yatırımlar ile oluşan istihdam neticesinde önemli bir kaynağı elinden alınan ve bu nedenle taban kaybetme endişesi taşıyan terör örgütleri bu yatırımlardan oldukça rahatsızlık duymaktadır. Yürütülen güvenlik çalışmaları ve uygulanan sosyal projeler kapsamında suçu önleme adına çok önemli başarılara imza atmış olan Emniyet Müdürlüğümüz Adana'nın güvenli ortamını artırmıştır. Bu güvenli ortamı gören her sektörden yatırımcı için Adana cazibe merkezi olmaya devam edecektir.”
SCHRÖDER 11 NİSAN’DA ADANA’DA
Gürkan’a günün anısına bir hediye sunan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, 21’inci yılını kutlayan derneğin 11 Nisan’da yapılacak toplantıda Schröder’i konuk edecek olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Bu toplantının da bakışları Adana’ya çevireceğini bildiren Sakarya, “Programın yankıları sadece Adana dışına değil, yurtdışına kadar gidecek. Roubini toplantısı gibi yine büyük yankı yapacağız. Çok önemli isimler, işadamları yine kentimize gelecek ve her Çukurova GİAD üyesi muhtemel yatırımcılara, işadamlarına Adana’yı tanıtmak için birer gönüllü elçi olacak” diye konuştu. 

FOTO GALERİ