Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

   Sakarya erken seçim kararını olumlu bulduklarını söyledi
 
 
   ‘Yurtdışı kaynaklı operasyonlara cevap’
 
   Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkan Vekili ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ekonomi üzerinden Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyenlerin oyunlarının erken seçim kararıyla bozulacağını, erken seçimin ekonomi üzerinden ülkemiz üzerinde yapılmak istenen yurtdışı kaynaklı operasyonlara çok güzel bir cevap olacağını söyledi. Sakarya, “Belirsizliğin ortadan kalkması ve yabancı mihraklara çok güzel bir cevap verilecek olması açısından erken seçim kararını olumlu buluyoruz” dedi.
   24 Haziran’da yapılması kararlaştırılan erken seçimle ilgili değerlendirmede bulunan TÜGİK Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ülkenin bulunduğu mevcut koşullar da değerlendirildiğinde bu kararın çok olumlu olduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin Suriye coğrafyasında gerçekleştirdiği operasyonların bu bölge üzerinde menfaatleri bulunan yabancı güçlerin oyunlarını bozduğunu vurgulayan Sakarya, ülkemizi durdurmak ve Türkiye’nin elini kolunu bağlamak isteyen yabancı güçlerin ekonomik operasyonlara başvurduğunu hatırlattı. Ekonomik oyunun etkilerinin döviz kurlarındaki hareketlenme ile de kendini gösterdiğini bildiren Sakarya, yaptığı yazılı açıklamada şöyle konuştu:
   TÜRKİYE EKONOMİK SALDIRI ALTINDA
   “Ülkemiz ciddi bir saldırı altında. Bu saldırı ekonomi üzerinden yapılmaktadır. Özellikle İngiltere kaynaklı fonların ülkemizde yapmaya çalıştığı manipülasyon döviz kurlarında çok ciddi harekete neden oldu. Yabancı güçler elleri, kolları rahat olsun diye önümüzdeki zaman diliminde Türkiye’yi sıkıntıya sokarak, Suriye ve Irak coğrafyasında kendilerine yönelik gelişmeleri ve aynı zamanda Doğu Akdeniz’deki bulunmuş olan gaz ve enerji yataklarıyla ilgili arzu ettikleri oluşumları gerçekleştirmek istiyorlar. Türkiye yaptığı hamlelerle hem Doğu Akdeniz’deki bu oluşumlara engel olmakta, hem de Suriye ve Irak coğrafyasında yabancı diğer ülkelerin kendi amaçları doğrultusunda gerçekleştirmek istedikleri dizayna mani olmaktadır. Bunun için Türkiye’yi pek çok yönden sıkıştırmaya çalışıyorlar. Ekonomide yapılan bu manipülasyonlar, maalesef olumsuz bir hava meydana getiriyordu. Alınan bu erken seçim kararıyla birlikte bu hava çok çabuk şekilde ortadan kalkacak, sonrasında ise gelecek 5 yıllık süre içerisinde ülke ekonomik, uluslararası siyaset, yurtiçi siyaset ve diğer pek çok boyut olarak sağlam bir duruma gelmiş olacak. ‘Seçime bir sene var’ diyerek, biz bu sene içerisinde birilerine zarar verelim mantığıyla tüm ülkeye yapılacak olan operasyonların böylece hızlı şekilde önüne geçilmiş olacak. Alınan 24 Haziran seçim kararı ülkeye ekonomi üzerinden yapılmak istenen yurtdışı kaynaklı operasyona da çok güzel bir cevap olacak. Çünkü onların gerçekleştirmek istediği şey belli bir zaman dilimi içerisinde ekonomiyi büyük bir buhrana sürükleyip, bu buhran sonucunda da Türkiye’de bir takım siyasi değişikliklerin netleşmesini sağlamaktı. ‘Siyasi bir değişiklik gerçekleştirmeye yönelik bir hamle yapacağım’ diye böyle bir operasyon yapmak da bir ülkenin tüm ekonomisine, tüm vatandaşlarına çok ciddi zarar verecekti. O yüzden belli hesaplar için koskoca bir ülkenin bugünüyle ve geleceğiyle oynamak hiç kabul edilebilir bir şey değil. Bütün bunların ışığında belirsizliğin ortadan kalkması ve yabancı mihraklara çok güzel bir cevap verilmesi açısından erken seçimi olumlu buluyoruz.”