Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ESKİMEYECEK DOSTLUK

Çukurova GİAD üyeleri 11’inci kez huzurevi sakinleriyle iftarda buluştu
 
 
Eskimeyecek dostluk
 
Adana’nın en etkin sivil toplum kuruluşu olan Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD), geleneksel etkinliklerinden biri olan Huzurevi sakinleriyle iftar yemeği 11’inci kez gerçekleşti. Tasavvuf müzik eşliğinde iftar açtıktan sonra, mikrofonda çeşitli şarkılar söyleyen huzurevi sakinleri, “Eski dostlar” şarkısını seslendirirken, “Çukurova GİAD ile bizlerin arasındaki dostluk hiç eskimeyecek türden bir dostluk. İyi ki varsınız” mesajı verdiler.
            Park Zirve Tesisleri’ndeki iftar yemeğine Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, yönetim kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve eşleri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Adana İl Müdürü İdris Dal, Müdür Yardımcısı Turgut Sak, Adana Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı ve huzurevi sakinleri katıldı. Başkan Sakarya ve üyeler, misafirlerini tesislerin girişinde kapıda kırmızı karanfiller vererek karşıladılar, yemeğin organize edildiği salona geçişleri sırasında da onların eşlik edip, yardımcı oldular. Oruçların açılması sonrası konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, geleneksel Huzurevi İftar Yemeği’ne katılan huzurevi sakinleri sayesinde güne mutlu uyandıklarını vurguladı. 11 yıl önce iftar yemeği ile başlayan birlikteliğin üyelerin de desteğiyle huzurevinde inşa edilen 4 Küçük Ev ile taçlandığını, Çukurova GİAD Kadın Platformu’nun da huzurevi ile sıkı bir bağ kurarak ilişkileri güçlendirdiğini kaydeden Başkan Sakarya, “Gönlümüz hep huzurevindeki büyüklerimizle birlikteydi. Şimdi ismimiz de onlarla birlikte. Artık huzurevinde Çukurova GİAD Meydanı, Çukurova GİAD Evleri de var. Yaptıklarımızla yetinmeyeceğiz.  Huzurevi ile ilgili projelerimiz derneğimize de yakışır şekilde devam edecek. Küçük evleri yaptırdığımız için, sizlerle beraber olduğumuz için mutlu ve gururluyuz. Sizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bırakmayacağız” dedi.
            Adana Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı da, Çukurova GİAD Başkanı Sakarya ve üyelere, huzurevine gösterdikleri özel ilgi ve 4 ev yaptırarak Küçük Evler Projesi’ne destek verdikleri için teşekkür etti. Başkan Sakarya’ya çiçek takdim eden Avcı, Çukurova GİAD’ın yürekten gelen istekle gerçekleştirdiği hizmet ve desteğin diğer sivil toplum örgütlerine örnek olmasını diledi.
            Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Dal ise, 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın bereket, huzur ve paylaşmayı ifade ettiğini bildirdi, iftar yemeğini organize eden Çukurova GİAD’a, etkinliğe destek veren üyelerine teşekkür etti.
            ŞENLİK HAVASINDA
Tasavvuf müziği eşliğinde yenilen iftar yemeğinin ardından çaylar içildi, üyelerle misafirleri arasında koyu sohbetler yapıldı. Huzurevi sakinlerinden Gülseren Samsunlu ve Mehmet Ali Kıstak da, mikrofona geçip, Türk Sanat Müziği’nden çeşitli şarkılar seslendirerek, kendilerini misafir eden Çukurova GİAD üyelerine teşekkür ettiler. Dernek üyelerinin katılımıyla hep birlikte “Eski dostlar” şarkısı da seslendirildi. Huzurevi sakinleri, seslendirdikleri bu şarkının ardından, “Çukurova GİAD ile bizlerin arasındaki dostluk hiç eskimeyecek türden bir dostluk. Biz her yıl bu iftar yemeğini iple çekiyoruz. İyi ki varsınız. Sizlerle çok mutluyuz” dediler. Seslendirilen şarkılar huzurevi sakinlerinin keyfini artırdı. İftar yemeğine şenlik havası kazandıran şarkılara, huzurevi sakinlerinin kimi tekerlekli sandalyede, kimi koltuk değnekleriyle oynayarak eşlik ettiler. Keyifli geçen akşam sonrası Çukurova GİAD üyeleri, misafirlerini araçlarına kadar eşlik ederek uğurladılar.