Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ESPINOZA'DAN ÇUKUROVA GİAD'A ÖVGÜ

Veda ziyaretinde kalbinin Adana’da kaldığını vurguladı
 
 
  Espinoza’dan Çukurova GİAD’a övgü
 
 
 
  ABD Adana Konsolusu John L. Espinoza, sivil toplum kuruluşlarının bir ülkenin dinamikleri olduğunu, bu anlamda Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD) yaptığı çalışmalarını takdirle takip ettiğini söyledi.
               Görev süresi dolan Konsolos John L. Espinoza, Çukurova GİAD’a veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya’nın yanı sıra Sayman Gökalp Sofuoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Efsun Tekyeten, Rafet Milli ve Ceyhun Baskın da bulundu. Adana ağırlıklı olmak üzere Türkiye ve dünya ekonomisi, siyasetin de konuşulduğu ziyaret yaklaşık bir saat sürdü. Adana’da görev yaptığı süre içerisinde Türkiye-ABD ilişkilerinin çok daha ileri seviyeye gelmesi için çalıştığını kaydeden Espinoza, Adana’nın bir ABD’li olarak Türkiye’de yaşayabileceği rahat bir şehir olduğunu söyledi. ABD’ye döndükten sonra Çukurova ve Türkiye ile ilgili bir kitap yazmayı düşündüğünü bildiren Espinoza, çok hızlı değişimler yaşanması nedeniyle kitabın siyaset içermeyeceğini söyledi. Adana’nın ve Çukurova’nın Türkiye açısından büyük önemi olduğunu da hatırlatan Espinoza, bölgenin önemine dikkat çekilmesi noktasında Çukurova GİAD’ın çok önemli çalışmalar yaptığını belirtti. Sivil toplum kuruluşlarının bir ülkenin dinamikleri olduğunu, bu bağlamda Çukurova GİAD’ın yaptığı çalışmaları takdirle takip ve takdir ettiğini bildiren Espinoza, şöyle dedi:
               “Ben şehir olarak Adana’yı çok seviyorum. Ülkeme dönsem de kalbim burada kalacak. Türkiye ülke olarak bölgede çok önemli lider olma potansiyeline sahip. Adana da Türkiye açısından gerçekten çok önemli bir şehir. Çukurova GİAD da, Adana için güzel işler yapıyor. Takip ettiğim güzel çalışmalar var. Başkan Sayın Ömer Faruk Sakarya’nın nezdinde tüm yönetim kurulu üyelerini ve üyelerini kutluyorum, takdir ediyorum, tebrik ediyorum. Adana gerçekten geleceği parlak bir şehir. Sizin gibi, enerji dolu, genç işadamlarıyla Adana’nın geleceği daha iyi olacaktır.”
               Ziyaretinden dolayı Espinoza’ya teşekkür eden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, gelecek yaşamında başarı diledi. Espinoza’yı “Türk dostu”, “Adana dostu” gördüklerini ifade eden Başkan Sakarya, “Konsolosluk biter, görevler biter, ama dostluklar baki kalır. Hem konsolos, hem dostumuz olarak yanımızda olduğunuz için size teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

FOTO GALERİ