Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

GELECEK ÇUKUROVA İLE ŞEKİLLENECEK

Gelecek Çukurova ile şekillenecek

 
Adana’nın geleceği Çukurova
 

Çukurova Genç İşadamları Derneği Başkanı ve Türkiye Genç İşadamları Konfedarasyonu Genel Başkan Vekili Ömer Faruk Sakarya, Türkiye ekonomisinin ve sanayi yatırımlarının yeniden şekillenmesinde Çukurova’nın büyük önemi bulunduğunu, Çukurova’nın İstanbul’un da alternatifi metropol olarak değerlendirilmesinin önemli olduğunu söyledi. Sakarya, Adana özelinde de Çukurova İlçesi’nin kentin geleceği açısından önemli bir metropol ilçe olduğunu vurguladı.
 
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcıları Rafet Milli ve Hakan Burç, Sayman Ceyhun Baskın, Yönetim Kurulu Üyeleri Efsun Tekyeten, Oğuzhan Ertem ve Kahraman Özer Canbulan, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular. Çetin’in ikinci kez Belediye Başkanı seçilmesinin Çukurova için kazanç olduğu vurgulanan ziyaretteki sohbetler, Çukurova, Adana ve ekonomi ağırlıklı oldu. 31 Mart seçimleri ardından başta Adana olmak üzere Türkiye’nin hizmet beklediğini vurgulayan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Seçim hizmet yarışıdır. Halkımız demokratik haklarını kullanarak sandıkta oylarını kullandılar. Seçimi geride bıraktık. Bundan sonra yapılacak olan halkın beklentilerini yerine getirmektir. Sizin Belediye Başkanı olarak devam etmeniz Çukurova için şans. Çukurova ilçemiz Adana’nın geleceğidir. İnsanlar gelecek Adana’dan bahsederken merkez için Seyhan değil, Çukurova diyecekler. Bu açıdan bakıldığında bu ilçemize yapılacak yatırımlar, yapılacak hizmetler Adana’mız açısından da büyük önem arz etmektedir” dedi. Çukurova GİAD’ın da ‘Dünya Kenti Adana’ hedefiyle projeler hayata geçirdiğini hatırlatan Sakarya, yaptıkları araştırmalar ve çalışmalarda Adana merkezli Çukurova metropolünü İstanbul’a alternatif gösterdiklerini, Jurong Adası örneğini Adana’nın kurtuluş reçetesi olarak gösterdiklerini hatırlattı. Sakarya, “Adana için yapılabilecek her türlü hizmet, her türlü projeye Çukurova GİAD olarak destek veriyoruz. Kentimize yapılacak her yatırım, istihdam alanlarının açılmasına, yaşanan ekonomik sıkıntıların azalmasına da vesile olacaktır. Dünyada görülen, ülkemizde de yaşanan ekonomik sıkıntıları, alınan ekonomik tedbirler ve çalışmalarla geçmişte olduğu gibi bir kez daha atlatacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. 
 
250 BİN KİŞİLİK ŞEHİR
Çukurova GİAD yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de, “Amaçlarımız aynı. Yaptığımız hizmetler kentimiz için önemli. Sizin de dile getirdiğiniz gibi, ikinci yılımda Çukurova’da daha faydalı hizmetler yapacağız. Şu an her şeye hakimiz. Nerede eksik var, olması gereken ne, hangi mahallenin, hangi sokağın ne ihtiyacı var çok iyi biliyoruz. Sistem de oturmuş durumda. Bu hizmetleri ikinci dönemde devam ettirerek, Çukurova’yı Adana’nın geleceği ilçe yapacağız. Yakında ilçemizin batısında yepyeni bir kent doğacak. Kabasakal, Şambayadı bölgesindeki imar sorunu çözüldü. Yakında burada 250 bin kişinin yaşayacağı yeni bir şehir oluşacak” dedi. 
 
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ziyaret anısına Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e Adana İşi Büyüksaat Kulesi hediye etti.

FOTO GALERİ