Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

Çukurova GİAD Başkanı Sakarya’dan darbecilere çok ağır eleştiri 
 
  ‘Hain plan demokrasiyle bozuldu’
 
  Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, tarihte kara leke olarak yer alacak 15 Temmuz darbe girişimini yapanları ağır dille eleştirdi. Demokrasiye inanan Türk Milleti’nin, sokağa çıkarak, tankların önüne atlayıp, darbe girişimine alet olan askerlere karşı durarak ülke için hayati derecede bir sınavdan başarıyla geçtiğini vurgulayan Sakarya, “Alçakların hain planı demokrasiyle bozuldu. Demokrasiye inananlar darbecilere geçit vermedi. Darbelerin ülkeyi karanlığa iteceğini çok iyi bilen, demokrasiye inanan halk, sandıkla seçime gelen meclise karşı hareket eden, demokrasimize, Cumhuriyetimize saldıran, Cumhurbaşkanımızı öldürmeye yeltenen alçakları durdurdu” dedi.
  Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, hiç kimsenin itibar etmeyeceği darbelerin, demokrasiye inanmayan, halkın iradesine saygı göstermeyen, ülkesini sevmeyen vatan hainlerinin başvurduğu alçakça saldırılar olduğunu kaydetti. Sandıkta, halkın oylarıyla göreve gelenlerin yine halkın oylarıyla görevden el çektirilmesinin demokrasinin gereği olduğunu hatırlatan Sakarya, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
  HALK DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI
  “Türkiye’de yaşayan, demokrasiye inanan aklı başında hiçbir insan darbeyi istemez. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi de, hiç kimsenin istemediği, demokrasiye inanan Türk Milleti’nin karşı koyup, engellediği bir kalkışma oldu. İçinde halkın olmadığı hiçbir girişim başarılı olamaz. Halk kendisini yöneteceği kişileri özgür iradesiyle seçer. Sandıkla gelen sandıkla gider. Demokrasi ile yönetilen Türkiye Cumhuriyeti’nde de durum böyle olmuş, Türk Milleti sandığa giderek seçimini zaten yapmıştır. Bunu hepimiz biliyoruz. O zaman darbe değil, sistemin gereği yapılmalıydı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her kademesinin işi, darbe yaparak ülkeyi karanlığa sokmak, 15-20 yıl geriye götürmek değil, vatanımızı düşmandan korumaktır. Cumhuriyetimize, demokrasimize saldıran, Cumhurbaşkanımızı öldürmeye yeltenen, Genelkurmay Başkanı’mızı esir alan, milletimizin özgür iradesini temsil eden, demokrasimizin abidesi TBMM’ye bomba atan, masum halka, sivillere tereddüt etmeden, hiç düşünmeden helikopterden bomba atan, Mehmetçik ile halkı karşı karşıya getiren, kardeşleri birbirine kırdırmaya zorlayan hainler, bu yaptıklarının bedelini ağır şekilde ödeyeceklerdir. Teröristlerin tepesine yağdırmanız gereken bombaları, mermileri masum halka nasıl atarsınız?  Halkın bağrından çıkan Mehmetçik ile halkı nasıl karşı karşıya getirirsiniz? Halk her bir Mehmetçik’i kendi evladı gibi görür. Halkın karşısına evladını tankla çıkarmak kabul edilemez. Burası Türkiye Cumhuriyeti, ülkemiz başka ülkelerle karşılaştırılmasın. Ne halk Mehmet’ine, ne Mehmetçik halka silah doğrultmaz, kurşun sıkmaz. Aileleri, gencecik evlatlarını türkülerle, şarkılarla, davul-zurnalarla, kınalar yakarak düğün havasında, vatanımızı korumak için askere gönderiyor. Kendini bilmez bir kesim komutanlar, siz bu kınalı kuzuları ailelerine, kardeşlerine kurşun sıkmak için kışladan nasıl çıkarırsınız. Kınalı kuzuları biz size keyfinize göre emirlerle, çağ dışı darbelere kalkışın diye vermedik. Gencecik Mehmetçik’leri ‘tatbikat’ diye kandırarak kışlalardan çıkartan, vatan müdafaası haricinde benim Mehmet’imi sokağa süren, halkın karşısına çıkartan kendini bilmezler, yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz. Vatandaşlarımızı, kardeşlerimizi hedef alan, masum insanlara kurşun sıkan insanlıktan uzak hainler, bu millet sizi lanetledi. Türk halkı kendini bilmez vatan hainlerine geçit vermedi. Alçakların hain planı demokrasiyle bozuldu. Demokrasiye inananlar darbecilere geçit vermedi. Demokrasiye müdahale asla kabul edilemez. Halkımız da bu müdahaleyi kabul etmemiş, vatanını seven herkes, demokratik kurumlarıyla birlikte demokrasiye sahip çıkmıştır. 15 Temmuz gecesi, halkın iradesinin gücünü de bir kez daha göstermiştir. Yaşananlar karşısında dik duran milletimiz, darbecilerin karşısında yer alan vatan sevdalısı, yiğit, şanlı askerlerimiz ve polislerimiz kutluyorum. Bu olaylar sırasında yaşamlarını yitiren şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum.”