Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

'HAİN SALDIRILAR ÜLKEMİZİ BÖLEMEZ'

Çukurova GİAD Başkanı Sakarya’dan sert kınama
 
‘Hain saldırılar ülkemizi bölemez’
 
 
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Ankara’da askeri servis araçlarına yapılan bombalı saldırıyı sert dille kınadı. Sakarya, terör saldırısını gerçekleştirenlerin asla amaçlarına ulaşamayacağını vurgulayarak, “Hain saldırılar ülkemizi, birlik ve beraberliğimizi asla bölemez, bölemeyecek” dedi.

Adana’nın en önde gelen sivil toplum örgütü olan Çukurova GİAD’ın Başkanı Ömer Faruk Sakarya, başkent Ankara’da yaşanan ve Türkiye’yi sarsan bombalı saldırıyı kınadı. Sakarya, yaptığı yazılı açıklamada, bin yıldır üzerinde yaşanılan Türkiye’nin, şehit kanları dökülerek sınırlarının çizildiğini hatırlattı. Binlerce şehidin vatanı için kanını, canını seve seve feda ettiğini hatırlatan Sakarya, açıklamasında şöyle dedi:
“Laik, demokratik, çağdaş yapısı, milletinin birlik ve beraberliği, ekonomisi ile bölgesinde en güçlü ülke durumunda bulunan ülkemiz üzerinde oyunlar oynanıyor. Türkiye, bu terör saldırılarıyla karmaşa ortamına itilmek, ateş çemberi içine çekilmek isteniyor. Ankara’da yapılan bombalı saldırı da, hainlerin emellerine ulaşmaları için yaptıkları nafile çabalardan biridir. Şairimizin ‘Toprak eğer üzerinde ölen varsa vatandır’ sözünde olduğu gibi, vatanımız bugünlere on binlerce şehit vererek gelmiştir, Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış ülkemizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Atalarımızın mirası aziz vatanımız üzerine oynanan oyunların hedefi birlik ve beraberliğimizi bozmak, ülkemizde karışıklık çıkarıp huzursuzluk yaratmaktır. Ankara’daki hain saldırıyı gerçekleştirenler, asla emellerine ulaşamayacaklar. Türkiye’de yaşayan herkes bu hainlere karşı tek yürektir. Yapılanlara Türk Milleti asla boyun eğmeyecektir. Yaşına değil, kantardaki ağırlığına bakılarak askere giden 15’lik gençlerin kanlarıyla sulanan vatanımızı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Türkiye’de yaşayan herkes Türk-Kürt, Laz-Çerkez, Sunni-Alevi demeden binlerce yıl birlik, beraberliğini korumuş, kardeşçe bir arada yaşamışlardır. Bundan sonra da aynı birlik ve beraberliğin devam edeceğinden asla şüphe duyulmamalıdır. Saldırı nereden, kimden gelirse gelsin, nasıl olursa olsun Türkiye asla bölünmeyecek, ilelebet yaşayacaktır. Her açıdan Ortadoğu’nun en büyük ülkesi olan Türkiye, dünyanın lider ülkeleri arasında de yer bulacaktır. Bu saldırılara karşı herkes tek yürektir. Kenetlenmiş Türk toplumu barışı ve huzuru sağlayıp, koruyacak, kirli oyunları bozacaktır. Zalimler döktükleri kanlarda boğulacaklar. Hain saldırılar ülkemizi, birlik ve beraberliğimizi asla bölemez, bölemeyecek. Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyor, lanetliyorum. Bu hain saldırıda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ülkemize baş sağlığı, yaralananlara da acil şifa diliyorum.” 

FOTO GALERİ