Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

HAYALİMDEKİ ADANA'YA ÇÜ DESTEĞİ

Rektör Kibar, yarışmanın yöneticilere de ilham vereceğini söyledi
 
Hayalimdeki Adana'ya ÇÜ desteği
 
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD) başlattığı "Hayalimdeki Adana Proje Yarışması"nın şehri yönetmeye aday kişiler için de ilham kaynağı olacağını, yarışmaya ÇÜ olarak tam destek verdiklerini söyledi.
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Genel Sekreter Kazım Tosun, Sayman Hakan Burç ve Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Milli, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar'ı makamında ziyaret ederek, 25 Aralık 2012'ta lansmanı yapılan, "Hayalimdeki Adana Proje Yarışması” hakkında bilgi verdi. Başkan Sakarya, ÇÜ'den İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Nejat Erk, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Onur Erman, aynı bölümden Öğretim Elemanı Yüksek Mimar Gülden Ayalp'ın da 13 kişilik jüride yer aldığı yarışmanın, Adana'nın gelişimine katkı koymak amacıyla düzenledikleri projelerden biri olduğunu vurguladı. 20 yıldır aynı insanların aynı bakış açısıyla gördüğü Adana'yı, 2030-2050'li yıllarda dünya kenti olarak görmek istediklerini, bu amaçla yarışmayı düzenleyip, önemli projelerle geleceğe not düşmek istediklerini bildiren Sakarya, "Hayalimizdeki kenti Adana'lılara, Adana'da yaşayanlara, başka kentlerden gelip, Adana'da yaşamlarını sürdürenlere çizdiren bir proje yarışması olmasını arzuluyoruz” dedi. Bu kentle ilgili, insanlardan fikirler üretmelerini ve bunları projelendirmelerini istediklerini belirten Sakarya, "Üniversite öğrencilerimizi de bu yarışma ile ilgili çok önemsiyoruz. Üniversitemizde Adanalı gençlerimizin yanı sıra başka yerlerden, Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrencilerimiz öğretim görüyorlar. Bu öğrenciler kendi kentlerindeki değişik tatlarla büyüdüler. İstiyoruz ki, kentlerinde yaşadıkları bu tatları Adana'da da hayata geçirecek projeleri gündeme getirsinler" diye konuştu. Sakarya, yarışma sonunda 100 projenin kitap haline getirileceğini ve bu kitabı önümüzdeki seçim sürecinde adaylara, Adanalıların ve Adana'da yaşayanların beklentisi olarak sunacaklarını söyledi.
YÖNETİCİLERE İLHAM VERECEK YARIŞMA
Yarışmayı hayata geçiren Çukurova GİAD Yönetimi, destek veren dernek üyelerini ve jüriyi kutlayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar da, bu yarışmanın Adana'nın ufkunu açacak projelere kapı aralayacağını söyledi. Prof. Dr. Metin Yavuz’un da bulunduğu ziyarette konuşan Prof. Dr. Kibar, "Daha iyi yaşanabilir bir Adana olması yönünde çok güzel bir proje. Bu şehri yönetmeye aday olacak kişilere, kenti yönetenlere ilham vereceğini düşünüyorum. Yeni fikirler, yeni projeler ortaya çıkacak ve Adana kazanacaktır. Biz de elimizden ne geliyorsa yapabiliriz. Bizden tam destek" dedi.
 
 

FOTO GALERİ