Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

HAYALLERİN KİTABI BAKAN GÜLLÜCE'DE

Bakan Güllüce, projelerin başka illerde de uygulanabileceğini söyledi
 
Hayallerin kitabı Bakan Güllüce’de
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), Adana'ya katkı koymak amacıyla hazırladığı projelerinden biri olan Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması'nda ilk 40'a giren projelerin yer aldığı kitap, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye takdim edildi. Kitaptaki projeleri tek tek inceleyen Güllüce, Adana'ya hayat verecek, renk getirecek bu projelerden bazılarının başka illerde de uygulanabileceğini söyledi.
Çukurova GİAD'ın 2013'e damgasını vuran projelerinden biri olan Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması'nda ilk 40'a giren projeler, kitaplaştırılarak ölümsüzleştirildi. Projelerin illüstrasyonlarının da yer aldığı 110 sayfalık kitap, belediye başkanlarına, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yönetime talip olan belediye başkan adaylarına, bakanlıklara gönderilmeye başlandı. Çukurova GİAD'ın "Gelecekte Dünya kenti Adana" düşüncesiyle basılan kitap, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye de takdim edildi. Çukurova GİAD Saymanı Hakan Burç, ziyaret ettiği Bakan Güllüce’ye Hayalimdeki Adana kitabını takdim etti. Yarışma hakkında Bakan Güllüce'ye özet bilgi aktaran Burç, 115 günde 206 fikir ve projenin gönderildiği yarışmanın Adana'da ilk kez Çukurova GİAD tarafından düzenlendiğini, ödüllü yarışmada ilk 5'e giren eserler para ödülü ile ödüllendirilirken, uygulanmaları halinde kentin imajına değer katacak ilk 40 projenin de kitaplaştırıldığını söyledi.
İNCELEDİ, SORDU, ÖVGÜ YAĞDIRDI
Kitabı detaylı inceleyip, projeleri tek tek okuyan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Adanalıların genel olarak ne istediklerini sordu. Hayvanat bahçesiyle ilgili projeyi okuduğunda, Adana'da hayvanat bahçesi olmadığını öğrenen Güllüce, "Adana gibi bir yerde olması gerekirdi" diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Güllüce, Sugözü Termik Santrali'nden çıkan sıcak suyun seralarda kullanılması projesi için de, "Çok güzel bir proje. Başka illerimizde de buna benzer şekildeki çalışmalar kullanılabilir" yorumu yaptı. "Golf turizmi", "Adana'nın kahramanları" projelerinin de çok güzel projeler olduğunu belirten Güllüce, "Harika bir çalışma olmuş. Projelerin hepsi birbirinden güzel. Genel olarak bakıldığında uygulanabilir projeler. Çukurova GİAD, Adana için çok güzel bir çalışmaya imza atmış. Emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.
Rahatsızlığı nedeniyle ziyarete katılamayan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, Bakan Güllüce'nin derneklerinden ve projeden övgüyle söz etmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "Bakanımızın projemizi örnek göstermesi, bizi övmesi, projelerin başka şehirlerde de uygulanabileceğini iletmesi, bizim Adana'mız için çok doğru bir çalışma yaptığımızı bir kez daha gösterdi. Amacımız doğup, büyüdüğümüz, karnımızın da doyduğu güzel kentimize katkı sunmak. Bunun için çalışmalarımızı da sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın" diye konuştu. 

FOTO GALERİ