Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

HER TÜRK BİR SÜPERMENDİR

İzgören, Çukurova GİAD'ın konuğu oldu
 
Her Türk Bir Süpermen'dir
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), Gelişim Atölyeleri Toplantıları'nın 4'üncü konuğu İletişim Uzmanı, Yazar Ahmet Şerif İzgören oldu. Sunumunda yaşamdan bazı örnekler aktaran İzgören, "Her Türk bir Süpermen'dir" mesajı verdi.
Adana'da Seyhan Oteli’nde yapılan, "Süpermen Türk Olsaydı" konulu toplantıda yaklaşık 500 kişiye konuşan Ahmet Şerif İzgören, girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük, yurt sevgisi ve hoşgörüye değindi. Salonun dolu olması nedeniyle, arka sıralarda oturanların kendisini daha rahat görmesi için kimi zaman sandalye üzerine çıkarak, kimi zaman konukların arasında dolaşarak sunumunu yapan İzgören, hayattan çeşitli örnekler vererek girişimciliği anlatırken, kimi zaman güldürdü, kimi zaman duygulandırdı, bazı konuklar da gözyaşlarına hakim olamadı. Katılımcıları kendileri için de pay çıkarmaya yönelten İzgören, Rasim Pehlivanoğlu'nun eşeğe yüklediği kitaplarla köy köy dolaşarak insanları kitap okumaya teşvik etme girişimini anlattı. Ürgüp'te halen var olan Eşekli Kütüphane'nin kurulması ile sonuçlanan bu hikayeye değinerek sunumuna başlayan İzgören, şöyle konuştu:
"Girişimciliğin sınırı yok. Burada örnek verdiğim insanların hepsi Türk. 1934 yıllarına gelindiğinde Avrupa'da Fransa'dan sonra en çok uçak ihraç eden ülke Türkiye. 324 tane uçak yaptı bu ülke. Ama yapanları bilmiyor, tanımıyoruz. 1800'lü yıllarda ilk araç vapurunu imal eden kişi de Türk. Bu ülkeye hizmet edenleri tanımamız lazım. Bu ülkeyi adam eden, bu ülkeye hizmet eden insanları bileceğiz. Benim bildiğim en önemli şey bu ülkenin insanına saygı göstermek. Baktığınızda Hüseyin Haki efendileri bizim öğretmemiz lazım. Bu ülkenin insanının ne başarabildiğini gördüğü an insanlarımız cesaretlenir. Bir ABD'li yazar, Türklerle Avrupalıları karşılaştırmış kitabında. (Bir savaş kararı alındığında haçlıların hazırlanması 6 ay sürüyordu. Osmanlı'nın hazırlanması 1,5 ayda biterdi. Dünyada organizasyonel becerisi bu kadar yüksek bir millet yoktur) diyor. Girişimciliğin yanında iş kalitesi ve dürüstlük de başarmak için önemli. İş kalitesine önem verenleri ömür boyu kriz etkilemez. İş kalitesi yüksek olsun hiçbir şeyden korkma. Dürüstlük de her zaman kazandırır. Ancak, girişimcilik, dürüstlük ve iş kalitesinin yanına hoşgörü ve vatan sevgisini de koyun. Hoşgörü ve yurt sevgisi bir arada olduğunda, dünyada bu ikisinden tatlı bir şey yoktur. Bu ülkeyi 700 yıla yakın süredir ayakta tutan da budur." 
İzgören'e teşekkür eden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, “Derneğimiz bu sene 21 yaşında. Büyüdük olgunlaştık, delikanlılık çağlarımızı geçtik, gençliğin tüm heyecanıyla, tüm enerjisiyle daha çok çalışacağımız, daha çok güzel işler üretebileceğimiz dönemimize geldik. Derneğimizin 150 üyesi var. Üyelerimiz Adana ihracatının 325 milyon dolarlık kısmını gerçekleştiriyor. Bizler Çukurova GİAD olarak çalışmaktan, emek sarf etmekten, Adana için, kentlilerimiz, insanlarımız için, ülkemiz için emek sarf etmekten çok büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm gücümüzü ve enerjimizi de daha güzel şeyler için, Adana'ya, bu ülkeye daha iyi şeyler yapabilmek için harcıyoruz. Biz bu kente, bu ülkeye borcumuz olduğunu düşündüğümüz için bunları yapıyoruz. Ülkemin çektiği sıkıntıları, yaşadığı cefaları, insanlarımızın yaptığı kahramanlıkları düşündüğünüzde süpermen bence Türk olurdu. Bu kadar çalışkan Adana'lının olduğu yerde de, sanırım Adanalı olurdu, Çukurova GİAD üyesi olurdu. Adanalı'nın olduğu yerde zaten sırtımız yere gelmez" dedi. 

FOTO GALERİ