Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

HİZMETLER 'DÜNYA KENTİ ADANA' İÇİN

Karalar ve Akay, Çukurova GİAD üyeleriyle buluştu
 
Hizmetler ‘Dünya Kenti Adana’ için
 
Her kesimden kabul gören ‘Dünya Kenti Adana’ söylemini ilk kez dile getirip, buna yönelik projeler gerçekleştiren Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), Millet İttifakı adayları CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ile Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay’ı üyeleriyle buluşturdu.
 
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ile Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, ‘Çukurova GİAD Adayları Dinliyor’ toplantıları kapsamında dernek üyeleriyle kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi. Park Zirve’de yapılan toplantıda konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, halka hizmet yarışında kazanmak için çalışan adaylara başarı diledi. Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde Çukurova GİAD’a verdiği desteklerden dolayı Zeydan Karalar’a teşekkür eden Başkan Sakarya, her iki adayın seçim çalışmaları sırasında kullandıkları üslubun önemli olduğunu kaydetti. Karalar ve Akay’ın seçim kampanyalarında uzlaştırıcı, birleştirici olduğuna dikkat çeken Sakarya, “İnsanlar artık kavgadan, ayrışmadan yıldılar. Bu nedenle üslubunuzun kavgacı olmaması gayet güzel. Bunun, Adana için çok güzel birliktelik getireceğine inanıyorum. Seçim bir hizmet yarışıdır. Bu yarışı kim kazanırsa kazansın, biz Adana’da yaşayanlar, kentimizin diğer kentlerden her alanda üstün, tercih edilen, yaşanılan bir kent olmasını isteriz. Çukurova GİAD olarak biz, üyelerimizle birlikte Adana için, kentimiz için çalışıp, kentimiz için, geleceğimiz için, vatanımız için üretiyoruz. 31 Mart’taki yerel seçimlerde seçmenlerin oylarını emanet edeceği belediye başkanlarımızın da seçimin ardından tüm Adana’yı kucaklayacak şekilde hizmet üretmeleri, Adana’yı projeleriyle dünya kenti yapmaları en büyük isteğimiz” diye konuştu.
 
‘ADANA YATIRIMDA TERCİH EDİLECEK’
Büyükşehir adayı Zeydan Karalar ile Seyhan adayı Akif Kemal Akay da, seçim çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdiler. Karalar, Adana’nın öncelikli sorunlarının işsizlik, ulaşım, altyapı ve kirlilik olduğunu, kırsal kalkınmaya önem vererek, kente göçü önlemeye yönelik çalışmalar yapacaklarını, yerinde kalkınmayla köylü ve çiftçiyi kalkındıracaklarını, 50 yıllık ulaşım master planı çıkartarak uzmanlarla birlikte ulaşım sorununu çözeceklerini, toplu taşımayı cazip hale getirerek trafiği rahatlatacaklarını kaydetti. Çukurova GİAD üyelerinin üreten genç beyinler olduğunu belirten Zeydan Karalar, şunları söyledi:
 
“İş dünyası olmazsa, iş olmaz, aş olmaz, ekonomi olmaz, hiçbir şey olmaz. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sanayicilerin önünü açarak, Adana’yı yatırımda tercih edilecek bir kent haline getirecek çalışmalar yaparak, yeni yatırımlarla istihdamı artırma gayretinde olacağız. Bu bir yerel seçim. Yerel seçimde çok siyasi olmamak gerekiyor. Adana’ya kim daha çok faydalı olacaksa,  siyaseti bırakıp hizmet yapıyorsa Adanalı O’nu tercih ediyor. Adanalı seçmenler de bu seçime siyasi seçim olarak bakmıyorlar. Biz de o pozisyondayız. Çukurova GİAD da gerçekten Adana için çok güzel çalışmalar, programlar, projeler yapıyor. Seçildiğimizde sizinle birlikte Adana için çalışacağız, ortak çözümler, ortak projeler üreteceğiz. Adana bütçesini ciddi tasarruftan sonra iş yapabilir hale getirmek ve yatırımı yüzde 40’a çıkarmak lazım. Kentin gelişmesi için bunu yapacağız.”
 
‘EN ÖNEMLİ SORUN ÜRETİM’
Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay da, Adana’nın en önemli sorununun işsizlik olduğunu, istihdamın da ancak yatırımla sağlanabileceğini, bu doğrultuda belediye olarak yatırımcıların önünü açacak çalışmalar yapacağını söyledi. Çukurova GİAD’ı Adana’ya değer kazandıran çalışmaları nedeniyle kutlayan Akay, “Siz de biz de Adana için çalışıyoruz. Türkiye’nin geldiği noktada en önemli sorun üretim. Sıkışan ve para bolluğunun olmadığı ve tüketime alıştırıldığımız dünyada üretimden uzaklaşarak, ciddi ekonomik sıkıntılar içerisine girdik. Onun için öncelikle potansiyeli, bilgi ve birikimi olan insanlarımızın devreye girmesi, üretmesi lazım. Başka çıkışımız yok. Özellikle katma değeri yüksek alanlarda çalışmamız şart. Adana gerçekten ekonomik, işsizlik, refah kriterleri açısından giderek kötüye giden bir tabloya sahip. Sosyal belediyeciliğin temel noktalarından biri olan eşitlikçi, demokratik belediye anlayışını ortaya koyarak, üreten belediyecilik ve istihdamı yaratan belediyecilik yapacağız.  Yatırımı işadamlarımız yapacak. İşadamlarına ihtiyaç var, ama, bizim sizlerin önünü açmamız, zorluk çıkarmamamız lazım. Adana, tarımda, sanayide, bilim ve sanatta Türkiye’de zaten ilkleri yaşatan, genetiği olan kenttir. Adanalıya tarımı, sanayiyi öğretmenin, anlamı yok, zaten biliyorlar. Güvensizlik duygularını ortadan kaldırmak ve buna yönelik katkıda bulunmak önemli. Biz de bunu yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

FOTO GALERİ