Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

HÜRRİYET'E ÖZEL AÇIKLAMA

Sakarya, 2016’da yeni projelere imza atarken beklentisini de açıkladı
 
 
 
Yeni yılda güçlü ekonomi
 
 
 
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, çifte seçimin yapıldığı 2015’in ‘seçim yılı’ olarak geçtiğini, ancak, 2016’da alınacak önemli kararlar ve reformlarla Türkiye’nin yeni yılda güçlü bir ekonomiye kavuşacağını söyledi.
 
Düzenlediği toplantılar, organizasyonlar, sosyal yardım çalışmaları, projeleriyle ülke genelinde tanınan bir sivil toplum örgütü olan Çukurova GİAD’ın Başkanı Ömer Faruk Sakarya, dernek olarak yeni yılda da aktif STÖ olmayı sürdüreceklerini söyledi. Çukurova GİAD’ın üyelerinin ‘kenti için çalışan’, ‘kentini seven’ işadamları olduğunu her fırsatta dile getiren Başkan Sakarya, “2015 belki biraz sıkıntılı bir yıl oldu. Önce 7 Haziran’da genel seçim oldu. Seçmen kimseye tek başına iktidar fırsatı vermedi. Koalisyon kurulamaması üzerine bu kez 1 Kasım’da yapılan genel seçimde AK Parti tek başına iktidar oldu. Yaklaşık 5 ay arayla yapılan çifte seçim nedeniyle, ülkemiz 2015’i ‘seçim yılı’ olarak geçirdi” dedi. Genel seçimin ardından hükümetin kurulmasıyla birlikte Türkiye’de güven, istikrar ortamına yeniden kavuşulduğuna dikkat çeken Sakarya, bundan sonraki beklentilerin güvenlik, ekonomi, istikrar başta olmak üzere her alanda, her konuda önemli kararların alınıp, hayata geçirilmesi olduğunu söyledi.  Çifte seçim nedeniyle piyasalardaki gerginlik, ekonomik durgunluğun da sona erdiğini bildiren Sakarya, şunları konuştu:
 
“2015’e baktığımızda seçime endeksli bir yıl geçirdik. 1 Kasım ile birlikte bu sona erdi. Artık geriye değil, ileriye bakmalıyız. Halk güçlü bir ekonomi, istikrar ister. Hükümetin bunun için gereken adımları süratle atacağını düşünüyorum. Türkiye açısından baktığımızda 2015 seçim yılı olmuştu, 2016 da hizmet yılı olacak. Önemli kararların alınıp, seçimle kaybedilen zaman telafi edilecek, güvenlik, ekonomi, halkın refahı, istikrar için gereken reformlar hayata geçirilecek, çalışmalar yapılacaktır. Ekonominin 2016’da rayına oturması önemlidir. Çünkü halk güçlü bir ekonomi olmasını, refahın artmasını beklemektedir. Türkiye, 2016’da güçlü ekonomisiyle refah düzeyi yüksek ülke olma yolunda ilerlemesini sürdürecektir. “
 
ÇİFTE KUTLAMA
AK Parti Adana Milletvekillerinden Fatma Güldemet Sarı’nın yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasının, Ömer Çelik’in de Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olarak partide görev almasının Adana için şans olduğunu değerlendiren Başkan Sakarya, “Milletvekillerimizin önemli yerlerde görev almaları Adana’mız için büyük şanstır. Kendilerini bir kez daha kutluyoruz. Adana’da yaşayanların da bu önemli görevin farkında olup, Bakanımız Sarı’ya ve Çelik’e  destek vermeli, kendilerine projeler sunmalı, Adana’mızın kazanması için elbirliğiyle çalışmalıdır. Bu vesileyle Sayın Sarı’nın bakanlığını da bir kez daha kutluyoruz. Sayın Sarı’nın ve sayın Çelik’in Adana’ya hizmet vermeleri için kendilerine sivil toplum örgütlerinin de projeler götürmeleri kentimiz için önemlidir. Sayın Sarı ve Çelik, Adana’da yaptıkları toplantıda da, kentimiz için önemli projeler, önemli hizmetlerin müjdesini de vermişlerdir. Yeni yıl Adana’mız için de hizmetlerle dolu bir yıl olacaktır. Bu çerçevede, Çukurova GİAD olarak biz de yeni yılda Adana için, üyelerimize hizmet için, kentimiz için çalışmaları sürdüreceğiz. Çukurova GİAD, yeni yılda da kendine yakışanı yapacak, yeni projelerle Adana’nın dünya kenti olması yoluna önemli çalışmalara imza atacaktır” dedi.  

FOTO GALERİ