Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

İZGÖREN İZDİHAMI

   Çukurova GİAD’ın Gelişim Atölyesi bir kez daha iz bıraktı
 
   İzgören izdihamı
 
   Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD) Adanalılarla 4’üncü kez buluşturduğu Ahmet Şerif İzgören’in katıldığı toplantı yine yoğun talep ve izdihamla sonuçlandı. 1350 kişilik oturma düzeni hazırlanan salonda 500’den fazla kişi, ayakta ve sahne önünde yerde oturarak toplantıyı izlemek zorunda kaldı.
   İletişim Uzmanı Ahmet Şerif İzgören, Çukurova GİAD’ın Gelişim Atölyesi toplantıları kapsamında Adanalılarla bir araya geldi. Sheraton Otel’de yapılan toplantı, dernek üyelerinin yanı sıra tüm Adanalıların katılımına da açıldı. Toplantının duyurulmasıyla birlikte dernek merkezinin telefonları kilitlendi. Toplantıya günler kala artan taleplere karşılık salonun kapasitesinin talepleri karşılayamayacağı dikkate alınarak derneğe telefonla alınan katılım başvuruları sonlandırıldı.
   OTOPARK DOLDU TRAFİK KİLİTLENDİ
   Adana Cumhuriyet  Başsavcısı Ali Yeldan, çeşitli sivil toplum örgütlerinin üyelerinin de izlediği toplantı, yoğun katılım ve izdiham nedeniyle gecikmeli başladı. Otelin otoparkı dolup, gelenler cadde kenarına araçlarını park etmek zorunda kalırken, otel girişinde güvenlik noktasından geçişte de uzun kuyruklar oluştu. 1350 kişilik oturma düzeni hazırlanan salonda tüm koltuklar doldu, 500’den fazla kişi, en arka sırada, salon kenarlarında ve kapılarda ayakta toplantıyı izledi. Oturacak yer bulamayanların bir bölümü de İzgören’in daveti üzerine sahnenin en önüne gelip, yerde oturarak toplantıyı izlediler.
   Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve Afrin Operasyonu’nda yaşamlarını yitiren şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan toplantının açış konuşmasını yapan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, dernek olarak kent ve ülke ekonomisine sosyal, kültürel ve ekonomik katkı koymak için çalıştıklarını, bu hedefle sayısız projeler gerçekleştirdiklerini söyledi. “Adana için çalışmaya ve projeler geliştirmeye devam edeceklerini” vurgulayan Sakarya, “Bilgiye önem veren ve bilgi güçtür sözünü sadece slogan olarak değil, genel prensip olarak belirleyen derneğimiz, ‘Bilgi Güçtür’, ‘Gelişim Atölyesi’, ‘Türkiye Geleceğini Konuşuyor’ toplantıları ile bilgiyi kamuoyu ile buluşturuyor. Bilgi araçtır ve etkisi diğer tüm araçlar gibi kullananın elindedir. Daha bilgili ve daha yetkin bir nesil oluşması için biz de çaba gösteriyoruz. Bunun için hayata geçirdiğimiz Çukurova GİAD Akademi projemizde de, gençleri Türkiye’nin alanlarında uzman önemli isimleriyle buluşturup, bilgiyle donatarak, iş dünyasına hazırlıyoruz” dedi.
   ‘STRATEJİ İLE GELECEĞİNİZİ BELİRLEYİN’
      “Değerlerle Yönetmek” konusuyla Adanalılarla buluşan Ahmet Şerif İzgören de, yaklaşık 1,5 saat süren sunumunda girişimcilik, yönetim, liderlik, bilginin gücü başta olmak üzere çeşitli konulara değindi. Gerçek hayattan alıntılar aktaran İzgören, “İşinizde birinin yol göstermesini beklemeyin. Kimse size yol gösteremez. Çünkü, herkesin yeteneği ve kapasitesi farklı. Yolu bulacak olan sizsiniz. Bilgileri alırsınız, kullanırsınız ve yolunuzu bulursunuz” dedi. Yönetimde, girişimcilikle, hayatta her şeyin hayal etmekle başladığına dikkat çeken İzgören, “Bir işe girişirken analiz yapmak da çok önemli. Strateji oluşturmak, planlamak ve hedef koyabilmek de diğer önemli unsurlardan birkaçı. Stratejide geleceği sen belirlersin. Birey olarak, şirket olarak, ülke olarak gelecek planı yapmazsan, biri senin için gelecek planı yapar. Kendiniz için gelecek planınız olmalı. Yoksa, gideceği yeri belli olmayan yelkenliye hiçbir rüzgarın faydası olmaz. Hedef koyabilmek ve strateji hazırlamak başarıyı getirir” diye konuştu. Liderlerin ekibine motivasyondan çok ilham verdiğini ifade eden İzgören, konuşmasını şöyle sürdürdü:
   “Motivasyon o kadar gereksiz ki. Mücadele ruhuna sahipsen ekibine acayip ilham verirsin ve ilham kalıcı bir şeydir, 100 yıl bile sürer, motivasyon ise çok kısa sürer. Ekibine liderlik mi ediyorsun, o zaman emek koyacaksın, ekibinle beraber yürüyeceksin. Boynuzu çamura bulanmamış boğa, boğa değildir. Ekibinle yediğin yemek bile aynı olmalı. Başarı anında ortalıkta mısın, başarısızlık anında kayboluyor musun, yoksa başarısızlıkta çıkıp, yapılan hatayı toparlayabiliyor musun? Bütün ekip katılıp katılamadığına bakar. En önde yürüme cesaretiniz yoksa ortalıkta dolanmayın. Kendinizi bilgiyle donatın. İnsan öğrenmeyi bıraktığı zaman yaşlanır. Bilgi peşinde koşmak ise dünyanın en önemli şeyidir. Bilgini de paylaşacaksın, sadece kendine saklamayacaksın. Yeri doldurulamaz bir yöneticiysen hayatta yükselemezsin. Bilgi ışık gibidir, sızacak yer bulur ve içeri girer. Kapıyı açın, ışıktan yararlanın.”
   Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, toplantı sonunda İzgören’e aktardığı bilgiler için teşekkür ederek, günün anısına plaket sundu. İzgören, katılanlar için kitaplarını imzaladı, fotoğraf çektirdi.