Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

JÜLİDE SARIEROĞLU'NDAN ÇUKUROVA GİAD'A ÖVGÜ VE TEŞEKKÜR

‘Vizyoner programlarınızdan etkilendim’
 Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Çukurova Genç İşdamları Derneği Başkanı Ömer Faruk Sakarya’yı kutlayarak, “Dernek olarak Adana’ya vizyoner işler yapmanızdan çok büyük mutluluk duydum, çok etkilendim” dedi.
31 Mart yerel seçim çalışmaları için Adana’da bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Çukurova GİAD’ı ziyaret etti. Yönetim Kurulu üyeleriyle tanışıp, sohbet eden Sarıeroğlu’na yaptıkları projeler ve programları anlatan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, derneğin Adana’ya hizmet aracı olduğunu, demeç derneği olmadığını söyledi. Adana’yı zirve toplantılarla tanıştırdıklarını, daha önce Nouriel Roubini, Gerhard Schröder, David Miller, Ken Livingstone ve Joseph Stiglitz’in konuk olduğu Çukurova Zirvesi’nin 22 Mart’ta 5’incisini gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Sakarya, “Adana’da yaptığımız bu toplantıların etkisi ülkemiz sınırlarını aştı. Adana’nın tanıtımına büyük katkı sağladı. Yatırımcıların dikkatini kentimize çekti. Adana’nın tek zirvesi olan Çukurova Zirvesi’nin 5’incisini dünyanın en çok alıntı yapılan ekonomistlerinden biri olan Daron Acemoğlu’nun katılımıyla gerçekleştireceğiz” dedi. Sakarya, ilklerin kenti Adana’da birçok ilke imza attıklarını, kenti yatırım açısından tanıtan Türkçe ve İngilizce kitap ve tanıtım filmi hazırlattıklarını, sanayiyi ve ekonomik rekabetçiliği masaya yatırıp, araştırma gerçekleştirdiklerini, ‘Dünya Kenti Adana’ için fikir ve proje yarışması düzenlediklerini bildirdi. Çukurova GİAD olarak ciddi proje ve programların tek hedefinin Adana’ya hizmet olduğunu vurgulayan Sakarya, “Bu hizmetlerimizdeki tek beklentimiz yıllardır dile getirdiğimiz Dünya Kenti Adana yolunda önemli hizmetlerin kentimize kazandırılması ve kentimizin hak ettiği yere gelmesidir” dedi.
VİZYONER PROJELER
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerini kutlayan Jülide Sarıeroğlu da, “Yaptığınız bu programlar, projeler, anlatılan bu çalışmalardan çok etkilendim. Vizyoner başkan olarak sizi ve yönetiminizi kutluyorum. Adana’da böyle vizyoner işler yapmanızdan büyük mutluluk duydum” dedi. Seçim çalışmalarına da değinen Sarıeroğlu, Cumhur İttifakı’nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ile Adana’nın geleceğine damgasını vuracak projeler hazırladıklarını vurguladı. “Adana’nın bir dönem daha kaybetmemesi gerektiğine” dikkat çeken Sarıeroğlu, “Adana’nın ileri gitmesi için yerel yönetimlerin de vizyonlu olması lazım. Hüseyin beyle çok güzel projeler hazırladık. Adana’nın önünde bir fırsat var. Bunu iyi değerlendirmesi gerekir. Adana bu dönemde bütüncül olarak ele alınması lazım. Adana'nın bir 5 yılı daha kayıp geçirmeye tahammülü yok. Her hafta 2 bakanımızın ziyaret ettiği Adana’da, kentimizin geleceği için güzel projeler hazırladık. Adana’nın geçmişten çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Artık ideolojik düşüncelerden uzak, siyaset üstü düşünerek karar vermek gerekiyor. Adanalı seçmenlerimizin de bunu yapacağına inanıyorum” diye konuştu.

FOTO GALERİ