Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

KORKULARLA TERÖRÜ BESLEMEYELİM

Çukurova GİAD, insanların evlerine kapanmaması çağrısı yaptı
 
‘Korkularla terörü beslemeyelim’
 
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, bombalı saldırıların insanlar üzerinde yarattığı korkunun terörü beslediğini, teröre prim vermemek için insanların evlerine kapanmak yerine, hassasiyetlerini de koruyarak ticari ve sosyal hayatını sürdürmesi gerektiğini söyledi. Sakarya, “Terörün amacı korku, endişe, umutsuzluk, mutsuzluk, hazan, çaresizlik yaratmaktır. Biz büyük bir ulusuz ve terör bu ulus karşısında başarılı olamaz. Ulus olarak terörle savaşalım, korkularla terörü beslemeyelim” dedi.
Son olarak İstanbul’da hafta sonu yaşanan bombalı saldırının Türkiye’de günlük yaşama olumsuz etki yaptığını bildiren Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, terör saldırılarının toplumun büyük kesiminde tedirginlik yarattığını söyledi. Terör saldırılarının, Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmış, Çanakkale’de destan yazmış bir ulusun birlik-beraberliğine karşı yapıldığını, amacın ‘ulus olma’ özelliğinin yok etmek olduğunu vurgulayan Sakarya, halka çağrıda bulunarak şöyle konuştu:
“Terörün amacı halkı korkutup, sindirmektir. Şiddeti günlük yaşamın olağan öğesi haline getirmektir. Ekonomimize, turizme, günlük sosyal yaşamımıza, ticari yaşantımıza sekte vurmaktır. Bu saldırılar sonrası insanlar sokağa çıkmaktan korkar hale geldi. Büyüklerimiz, anne-babalar çocuklarına kalabalık yerlerden uzak durmalarını, alışveriş merkezlerine, sinemalara, tiyatrolara gitmemeleri söylüyor. Böyle hareket etmek korku toplumu haline gelmemize neden olur. Bu da toplum olarak bizleri ulus olma bilincinden uzaklaştırır. Düşmana karşı omuz omuza, sırt sırta savaşan ulusumuz, teröre prim veremez, birlik-beraberliğini kaybedemez. Ne olursa olsun teröre prim vermeden günlük hayatımızı yaşamamız, bunun gereği neyse yapmamız gerekir. Hem ticari, hem sosyal hayatımıza hiçbir şekilde etki etmeksizin devam etmeliyiz. Terörün amacı insanları korkutmak, insanları kuşku içinde bırakıp her yerden elini çekmesini sağlamaktır. Biz Çukurova GİAD üyeleri olarak ticari ve sosyal hayatımızı, günlük yaşantımızı mevcut hassasiyetlerimize göre devam ettiriyoruz. 2 Nisan’da derneğimizin 24’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle gece düzenlemiştik. Bu gecemizi de iptal etmiyoruz. Ancak, mevcut durumun getirdiği hassasiyetlere uygun olarak gecemizi yapacağız. İnsanlara da çağrı yapıyoruz. Güvenlik güçlerine, emniyet güçlerimize güvenin. Korkmayın, sokağa çıkın, alışverişinizi yapın, günlük sosyal hayatınızı yaşayın. Ülkemizin içinde bulunduğu duruma hassasiyet gösterirken kendinizi evlerinize kapatmayın. Terör sizleri evlerinize hapis ettirmesin.  Terörist saldırılar bizi hiçbir zaman yıldırmamalı, bıktırmamalı. Terör öngörülen ama yüzde yüz engellenemeyen bir olaydır. Terörün amacı korku, endişe, umutsuzluk, mutsuzluk, hazan, çaresizlik yaratmaktır. Terörün hedefi bizleri korkutmak, sindirmektir. Ancak, biz büyük bir ulusuz ve terör bu ulus karşısında başarılı olamaz. Ulus olarak terörle savaşalım, korkularla terörü beslemeyelim. Bu besin kaynağını keselim, terörün beslenmesine izin vermeyelim.”
SÖYLENTİLERE DİKKAT
TÜGİK Başkan Yardımcısı ve Çukurova GİAD Başkanı Sakarya, halk arasında dolaşan, ‘şurada bomba var, falanca yerde bomba patlayacak” şeklindeki asılsız söylemlerden de kaçınılmasını istedi. Bu söylentilerin de terör odaklarının amaçlarına hizmet edeceğini kaydeden Sakarya, “Biz nedeni ne olursa olsun insanların ölmelerini istemiyoruz. Kimse hassasiyetlerinden vazgeçsin istemeyiz. İstediğimiz tek şey birlik ve beraberliğin bozulmaması, teröre prim verilmemesidir. Terörle savaş için -günlük ticari ve sosyal yaşantımızı sürdürmemiz gerekir” diye konuştu. 

FOTO GALERİ