Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

KURTULUŞUN 100. YILDÖNÜMÜNE DESTANSI KUTLAMA

Çukurova GİAD öneri sundu, destek sözü verdi
 
Kurtuluşun 100’üncü yıldönümüne destansı kutlama
 
Adana’yı yatırım açısından tanıtan İngilizce ve Türkçe kitap bastıran, dünyaca ünlü konukları getirerek, tüm dikkatlerin Adana’ya çekilmesini sağlayan, Adana’nın her fırsatta yatırım avantajlarını gündeme getiren ve sayısız projeleri hayata geçiren Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), bu kez Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü kutlamaları için öneri sundu.
 
Türkiye’nin kurtuluşunun temellerinin Atatürk tarafından Adana’da atıldığına dikkat çeken TÜGİK Genel Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, bu nedenle Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümünün de kente yakışan ve büyük ses getirecek etkinliklerle kutlanması gerektiğini söyledi. Kurtuluş Savaşı döneminde Atatürk’ün 31 Ekim 1918’de Adana’ya gelerek Yıldırım Orduları Grup Komutanlığı’nı devraldığını ve ilk direniş hazırlıklarını yaptığını bildiren Sakarya, yaptığı yazılı açıklamada, şu sözlere yer verdi:
 
“Atatürk, Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra Adana’yı ziyaretinde (Bende bu vekayiin ilk hiss–i teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana'da vücut bulmuştur) sözüyle de bunu dile getirmektedir. Çukurova GİAD olarak hazırladığımız programlar ve projelerle Adana için çalışıyoruz. Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana Türkiye için her zaman büyük önemi, konumu bulunan Adana’nın, 2022’de kutlanacak düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümünün de kentimizin önemine, şanına yakışır, layık olduğu şekilde tüm Türkiye’de oluşturacak programlarla kutlanması gerektiğine inanıyoruz. Adanalı olmanın gururuyla, kentimizin gurur gününün 100’üncü yıldönümü kutlamaları için bugünden çalışmalara başlamalıyız. Başta sayın valimiz olmak üzere, belediye başkanlarımız, oda başkanlarımız, STK’lar, işadamları, kentini seven herkese çağrı yapıyoruz. Gurur günümüzün 100’üncü yıldönümü için hemen bir komite oluşturmalı, bugünden çalışmalara başlanmalı, 100’üncü yılımızla ilgili farkındalık oluşturarak, tüm Türkiye’de, hatta yurtdışında ses getirecek şekilde kutlamalar yapılmalıdır. Çukurova GİAD olarak, Kurtuluş Günü’müzün 100’üncü yılı kutlamaları için yapılacak projeye destek vermeye hazırız. Düşmanla mücadelede destan yazılan Adana’da, kurtuluşun 100’üncü yılı da destansı nitelikte kutlanmalıdır.”