Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

'LİDERİN DUYGULARI ÇEVRESİNE YANSIR'

Çukurova GİAD’ın atölyesinde stres konuşuldu
 
 
Liderin duyguları çevresine yansır
 
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD), üyelerine yönelik düzenlediği Gelişim Atölyeleri’nde bu kez ‘stres’ ele alındı. TMI Türkiye’den Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı Bülend Balcıoğlu, her biri işlerinde başarılı birer yönetici ve lider olan Çukurova GİAD üyelerine stresle ilgili önemli bilgiler aktardı.
Dernek binasında yapılan 2015’in son Gelişim Atölyesi Toplantısı, “Stresle Başa Çıkma” konusuyla gerçekleşti. Üyelerin büyük ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, stresin günlük yaşamda tüm insanların savaşmak zorunda kaldığı istenmeyen bir durum olduğunu söyledi. Adana’nın en önde gelen sivil toplum örgütü olan Çukurova GİAD’ın Adana için çok önemli projeler hayata geçirdiğini hatırlatan Başkan Sakarya, “Biz günlük iş yaşantımızın yanı sıra Adana için hayata geçirdiğimiz büyük projelerde de mutlaka strese gireriz. Bu stresin nedeni belki çoğu kez zaman darlığı oluyor. Belki de Adana’ya hizmetin heyecanıyla sadece kendimiz stres oluyoruz. Bu toplantımızda 2016’da yıl boyu uygulayacak taktikleri aldık. İnsan hayattı bir kişisel gelişim. Doğduğum günden öldüğümüz güne kadar eğer kendimizde en ufak bir farklılık yoksa biz bu hayatı boşa yaşamışız. Gelişim Atölyesi Toplantıları, kendimizi geliştirmek, iş hayatımızda daha başarılı olmak, kentimize de daha faydalı olmanın yollarından bir tanesi” dedi.
Yaklaşık 2 saatlik sunum yapan Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı Bülend Balcıoğlu da, stresin özellikle zaman sıkıntısı çekildiğinde kendini gösterebildiğine bildirdi. Stresle başa çıkmakla ilgili çeşitli örnekler veren, video görüntüleri ile vücudun strese karşı etkilerini gösteren Balcıoğlu, her biri işlerinde başarılı bir yönetici ve lider olan Çukurova GİAD üyelerine önemli bilgiler aktardı. Balcıoğlu, “Şirketlerin yöneticilerinin duygu durumu çalışanlarına yansır. Bir lider ne kadar eğlenceli, ne kadar soğukkanlı olabiliyorsa, mizah duygusunu kullanmada ve tepki kontrolünde ne kadar başarılı oluyorsa, bu durumu çalışanlarına da olumlu olarak yansır. Liderin duygu durumu çevresine yansıyor, çalışanlarına yansıyor. Organizasyonel psikolojide en tepedeki adamın tavır ve davranışları herkese yansır” diye konuştu. Stres önleyici tekniklerin başında günde birkaç kez diyaframdan nefes alma yönteminin geldiğini bildiren Balcıoğlu, “Beynimiz her şeyi kaydediyor. Bu bilgiler bile bizi bazen strese sokabiliyor. Ölçülebilir hale getiremediğim hiçbir şeyi yönetemem. Bilgiler sizi strese sokmasın. Yazarak aklınızdakileri azaltın. Bilgiye dayalı stres olmayın. Kağıdın tutabileceği hiçbir şeyi aklınızda tutmayın” dedi.
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, toplantı sonunda Balcıloğlu’na verdiği bilgiler nedeniyle teşekkür edip, günün anısına teşekkür belgesi verdi. 

FOTO GALERİ